επικαιροτητα
Πρώτη σκόρερ η Τζεβελέκου στον 4ο όμιλο
Πρώτη σκόρερ η Τζεβελέκου στον 4ο όμιλο...
Έτσι είναι οι κανονικές φιέστες (video)
Έτσι είναι οι κανονικές φιέστες (video)...
ΕΛΕΝΑ ΚΟΥΒΔΟΥ:Το αντίο μιας σπουδαίας αθλήτριας
ΕΛΕΝΑ ΚΟΥΒΔΟΥ:Το αντίο μιας σπουδαίας αθλήτριας...
Τέλος μιας επιτυχημένης χρονιάς για τον ΑΟΤ
Τέλος μιας επιτυχημένης χρονιάς για τον ΑΟΤ...

Ολοκληρώθηκε η προημιτελική φάση του Πανελλήνιο Κορασίδων και βγήκαν τα ζευγάρια της ημιτελικής φάσης σε βορρά και νότο.

Α' όμιλος - Θεσσαλονίκη (Μίκρα)

Πέμπτη 10 Μαΐου

ΠΑΟΚ - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-13, 25-20, 25-21)

Ένωση Ελασσόνας - Άρης 1-3 (18-25, 22-25, 25-13, 20-25)

 

Παρασκευή 11 Μαΐου

Ένωση Ελασσόνας - ΠΑΟΚ 3-2 (22-25, 16-25, 25-23, 29-27, 15-11)

Άρης - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-17, 25-17, 25-23)

 

Σάββατο 12 Μαΐου

ΦΓΣ Πρέβεζας - Ένωση Ελασσόνας 1-3 (25-16, 24-26, 19-25, 13-25)

ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (-): Κατσανάκη, Κοτζαμουράτογλου, Ρούσου, Σακκά Αικ. (λ), Στεφανή, Ντούσκου, Αρμπύρου, Τσάλα, Πιέτα, Σακκά Σ., Τόλιου.

ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Παναγιώτου): Μπακρατσά, Χατζηβασίλη, Καζαντζή, Τσίμπα, Κορακίδη, Χονδροθύμιου, Τσιάτσικα, Διβράμη, Τσιγγέλη, Σεβαστού, Μπαλογιάννη, Γεωργιάδη, Γιάγκουλα.

 

ΠΑΟΚ - Άρης 1-3 (25-16, 22-25, 22-25, 21-25)

ΠΑΟΚ (Τσομίδου) Μπάμπη, Μπαλογιάννη, Σταματίου, Πιλιτσίδου, Λεονταρίδου, Κυπαρίσση, Σανιώτη (λ) Χατζελιά, Κοκότη, Τσόγκα, Λώλη, Μιχοπούλου.

ΑΡΗΣ (Τσαϊρέλης): Μπάκα, Βανή, Κωνσταντίνου, Νταντούλα, Λημνιώτη, Παπαδοπούλου, Αλμπάνη, Λιούνη, Στίγγα, Σιδοπούλου, Πετρινόλη, Κρετσάβου, Μπρουκς, Γκιάτα.

 

Βαθμολογία

1. Άρης 9β. (9-2)

2. Ένωση Ελασσόνας 5β. (7-6)

3. ΠΑΟΚ 4β. (6-6)

4. ΦΓΣ Πρέβεζας 0β. (1-9)

 

Β' όμιλος - Θεσσαλονίκη (Ι. Λεμονίδης)

Πέμπτη 10 Μαΐου

Γαία Δράμας - ΕΑ Λαρίσης 1-3 (07-25, 18-25, 25-22, 06-25)

ΜΠΓΑΣ Ακ. Π. Καστοριάς - ΑΣ Ελπίς 0-3 (10-25, 13-25, 14-25)

 

Παρασκευή 11 Μαΐου

ΜΠΓΑΣ Ακ. Π. Καστοριάς - Γαία Δράμας 1-3 (25-14, 24-26, 22-25, 10-25)

ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης 3-1 (25-21, 16-25, 25-19, 25-21)

 

Σάββατο 12 Μαΐου

ΕΑ Λαρίσης - ΜΠΓΑΣ Ακ. Π. Καστοριάς 3-2 (26-24, 25-16, 13-25, 17-25, 15-08)

ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ (Παπαδημητρίου): Στεργίου, Χύτα-Τζιανοπούλου, Πλάκια, Δέλιου, Λαπούση, Εξάρχου, Ριζούλη, Χριστάκη, Αποστόλου, Παπαγιάννη, Αλβίζου, Παπαντώνη, Μαργαριτοπούλου, Μανδραβέλη.

ΜΠΓΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Φωτόπουλος): Ηργή Φ., Παπαδοπούλου, Μέλλιου, Φωτοπούλου, Ηργή Α., Καλαφατίδου, Τούσκα, Δημητριάδη, Καταράχια, Χαλιβίδου, Ζούνη, Κιόσλη, Μυλωνά, Τζήνα.

 

Γαία Δράμας - ΑΣ Ελπίς 1-3 (20-25, 14-25, 25-20, 15-25)

ΓΑΙΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κυριαζίδης): Κάππα, Σταυρινάκη, Αμβροσιάδου, Χιντζίδου, Σκεύα, Ελευθεριάδου, Πασπάλα, Γεωργιάδου, Πασχαλή, Κεραμιτσοπούλου, Καραϊσαρλή, Παλλικάρη, Στάμου, Θεοδωρίου.

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Κιορπέογλου, Θωμαΐδου, Αντωνιάδου, Ράντοβιτς, Σουπιώνη, Πυργιώτη, Γούση, Αθανασιάδου, Καλομοίρη, Τσουμπέκη, Τάτση, Δριντσούδη, Χριστοδούλου, Ιασωνίδου.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Ελπίς 9β. (9-2)

2. ΕΑ Λαρίσης 5β. (7-6)

3. Γαία Δράμας 3β. (5-7)

4. ΜΠΓΑΣ Καστοριάς 1β. (3-9)

 

Ημιτελική φάση Α' και Β' ομίλων - Θεσσαλονίκη

 

Κυριακή 13 Μαΐου Μίκρα,

13.00: Άρης - ΕΑ Λαρίσης Ι. Λεμονίδης,

16.30: ΑΣ Ελπίς - Ένωση Ελασσόνας

 

Γ' όμιλος - Αθήνα (Κερατέα)

Πέμπτη 10 Μαΐου

ΑΣΠ Απόλλων - ΑΣ Περιστέρι 1-3 (21-25, 25-22, 22-25, 18-25)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Μαρκόπουλου 3-0 (25-23, 25-18, 25-18)

 

Παρασκευή 11 Μαΐου

ΑΣΠ Απόλλων - ΓΣΚ Ηρακλής 0-3 (17-25, 24-26, 20-25)

ΑΣ Περιστέρι - ΑΟ Μαρκόπουλου 2-3 (25-21, 25-22, 23-25, 13-25, 10-15)

 

Σάββατο 12 Μαΐου

ΑΟ Μαρκόπουλου - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-22, 25-13, 25-19)

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Νάκη): Παπασιδέρη, Δήμα, Αναγνώστου, Σούλη, Σκουρλή, Καλαμπόγια, Μεθενίτη, Δήμου, Μαρινάκη, Λεπενιώτη, Γλίτη, Στυμφαλίδου, Γεωργατζή, Ιωαννίδου

ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ (Λαμπρόπουλος): Σουροπούλου, Αλεξανδρίδη, Πεφάνη, Παυλοπούλου, Παπαλεξάτου, Καρούμπαλου, Κούρκουλου, Θεοδοσοπούλου, Σπυροπούλου, Κούρκουλου, Κυροσίμου, Κανελλοπούλου, Καλυδιάκου, Κουραχάνη.

 

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Περιστέρι 3-0 (25-20, 25-23, 25-14)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Ταμπουρατζής): Βαλεντή, Κοντούδη, Κουρούπη, Καταπόδη, Αρμόνη, Αδαμ Παπαδοπούλου, Κουδουνά, Σωτηροπούλου, Καμπυλαύκα, Παπαδοπούλου, Χολέβα, Καλογεροπούλου, Περγαντή, Μερκουριάδη.

ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Κουγιουμτζόγλου): Τσάτουμα, Μιλή, Παναγιωτοπούλου, Σκέμπη, Κασουρίδου, Γλυνού, Στασινοπούλου, Ντεσόγλου, Κολιούλη, Λάμπρου, Κικριλή, Μιχοπούλου, Ζιώγα.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣΚ Ηρακλής 9β. (9-0)

2. ΑΟ Μαρκόπουλου 5β. (6-5)

3. ΑΣ Περιστέρι 4β. (5-7)

4. ΑΣΠ Απόλλων 0β. (1-9)

 

Δ' όμιλος - Αθήνα (Κερατσίνι)

Τετάρτη 9 Μαΐου

ΑΣ Αναγέννηση Σάμου - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (25-22, 15-25, 18-25, 21-25)

 

Πέμπτη 10 Μαΐου

ΟΦΑ Απολλώνιος - ΣΦΑΜ Φοίβος 3-2 (25-13, 24-26, 26-24, 20-25, 15-11)

ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 3-2 (25-17, 25-23, 22-25, 18-25, 15-12)

 

Παρασκευή 11 Μαΐου

ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 3-0 (25-16, 25-15, 25-20)

ΟΦΑ Απολλώνιος - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-15, 25-15, 26-24)

 

Σάββατο 12 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου - ΣΦΑΜ Φοίβος 0-3 (21-25, 18-25, 20-25)

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Σταυρόπουλος): Αντωνακάκη, Τρουλινάκη, Μαυράκη, Αποστολίδου, Απλαδά, Πολυμίλη, Περδικάκη, Κατσαμποξάκη, Αγγελή, Σαπουντζή, Γιαγκιώζη, Ζαχαριουδάκη, Παπαδάκη Ελ., Παπαδάκη Μ.

ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ (Μονδέλος): Ζαχαροπούλου, Θεοδωρίδου, Ψηφογιάννη, Νικολογιάννη, Κυριακού, Μπουκουράκη, Δημητρακοπούλου, Θάνου, Ραγκούση, Τατούλη, Μπαμπαγιούρη, Κωτσάκη, Ροδονίδη.

 

Βαθμολογία

1. ΟΦΑ Απολλώνιος 8β. (9-3)

2. ΣΦΑΜ Φοίβος 7β. (8-3)

3. ΓΕ Ηρακλείου 2β. (3-8)

4. ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 1β. (3-6)

 

Ημιτελική φάση Γ' και Δ' ομίλων - Αθήνα

Κυριακή 13 Μαΐου Κερατσίνι

15.30: ΟΦΑ Απολλώνιος - ΑΟ Μαρκόπουλου Κερατέα

18.00: ΓΣΚ Ηρακλής - ΣΦΑΜ Φοίβος

12/5/2018 10:13:00 πμ