επικαιροτητα
Πρώτη σκόρερ η Τζεβελέκου στον 4ο όμιλο
Πρώτη σκόρερ η Τζεβελέκου στον 4ο όμιλο...
Έτσι είναι οι κανονικές φιέστες (video)
Έτσι είναι οι κανονικές φιέστες (video)...
ΕΛΕΝΑ ΚΟΥΒΔΟΥ:Το αντίο μιας σπουδαίας αθλήτριας
ΕΛΕΝΑ ΚΟΥΒΔΟΥ:Το αντίο μιας σπουδαίας αθλήτριας...
Τέλος μιας επιτυχημένης χρονιάς για τον ΑΟΤ
Τέλος μιας επιτυχημένης χρονιάς για τον ΑΟΤ...

Δείτε τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής και τις βαθμολογίες των ομίλων της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κορασίδων.

 

Α' όμιλος - Θεσσαλονίκη (Μίκρα)

Πέμπτη 10 Μαΐου

ΠΑΟΚ - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-13, 25-20, 25-21)

ΠΑΟΚ (Τσομίδου) Μπάμπη, Μπαλογιάννη, Σταματίου, Πιλιτσίδου, Λεονταρίδου, Κυπαρίσση, Σανιώτη (λ) Χατζελιά, Κοκότη, Τσόγκα, Λώλη , Μιχοπούλου.

ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (-): Κατσανάκη, Κοτζαμουράτογλου, Ρούσου, Σακκά Αικ. (λ), Στεφανή, Ντούσκου, Αρμπύρου, Τσαλά, Πιέτα, Σακκά Σ., Τόλιου.

 

Ένωση Ελασσόνας - Άρης 1-3 (18-25, 22-25, 25-13, 20-25)

ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Παναγιώτου): Μπακρατσά, Χατζηβασίλη, Καζαντζή, Τσιμπά, Κορακίδη, Χονδροθύμιου, Τσιάτσικα, Διβράμη, Τσιγγέλη, Σεβαστού, Μπαλογιάννη, Γεωργιάδη, Γιάγκουλα.

ΑΡΗΣ (Τσαϊρέλης): Μπάκα, Βανή, Κωνσταντίνου, Νταντούλα, Λημνιώτη, Παπαδοπούλου, Αλμπάδη, Λιούνη, Στίγγα, Σιδοπούλου, Πετρινόλη, Κρετσαβού, Μπρουκς, Γκιάτα.

 

Παρασκευή 11 Μαΐου

15.00: Ένωση Ελασσόνας - ΠΑΟΚ

17.00: Άρης - ΦΓΣ Πρέβεζας

 

Σάββατο 12 Μαΐου

09.30: ΦΓΣ Πρέβεζας - Ένωση Ελασσόνας

11.30: ΠΑΟΚ - Άρης

 

Βαθμολογία

1. ΠΑΟΚ 3β. (3-0)

2. Άρης 3β. (3-1)

3. Ένωση Ελασσόνας 0β. (1-3)

4. ΦΓΣ Πρέβεζας 0β. (0-3)

 

Β' όμιλος - Θεσσαλονίκη (Ι. Λεμονίδης)

Πέμπτη 10 Μαΐου

Γαία Δράμας - ΕΑ Λαρίσης 1-3 (07-25, 18-25, 25-22, 06-25)

ΓΑΙΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κυριαζίδης): Κάππα, Σταυρινάκη, Αμβροσιάδου, Χιντζίδου, Σκεύα, Ελευθεριάδου, Πασπάλα, Γεωργιάδου, Πασχάλη, Κεραμιτσοπούλου, Καραϊσαρλή, Παλλικάρη, Στάμου, Θεοδωρίου.

ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ (Παπαδημητρίου): Στεργίου, Χύτα-Τζιανοπούλου, Πλάκια, Δέλιου, Λαπούση, Εξάρχου, Ριζούλη, Χριστάκη, Αποστόλου, Παπαγιάννη, Αλβίζου, Παπαντώνη, Μαργαριτοπούλου, Μανδραβέλη.


ΜΠΓΑΣ Ακ. Π. Καστοριάς - ΑΣ Ελπίς 0-3 (10-25, 13-25, 14-25)

ΜΠΓΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Φωτόπουλος): Ηργή Φ., Παπαδοπούλου, Μέλλιου, Φωτοπούλου, Ηργή Α., Καλαφατίδου, Τούσκα, Δημητριάδη, Καταράχια, Χαλιβίδου, Ζούνη, Κιόσλη, Μυλωνά, Τζήνα.

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Κιορπέογλου, Θωμαΐδου, Αντωνιάδου, Ράντοβιτς, Σουπιώνη, Πυργιώτη, Γούση, Αθανασιάδου, Καλομοίρη, Τσουμπέκη, Τάτση, Δριντσούδη, Χριστοδούλου, Ιασωνίδου.

 

Παρασκευή 11 Μαΐου

18.00: ΜΠΓΑΣ Ακ. Π. Καστοριάς - Γαία Δράμας

20.00: ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης

 

Σάββατο 12 Μαΐου

15.00: ΕΑ Λαρίσης - ΜΠΓΑΣ Ακ. Π. Καστοριάς

17.00: Γαία Δράμας - ΑΣ Ελπίς

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Ελπίς 3β. (3-0)

2. ΕΑ Λαρίσης 3β. (3-1)

3. Γαία Δράμας 0β. (1-3)

4. ΜΠΓΑΣ Καστοριάς 0β. (0-3)

 

Ημιτελική φάση Α' και Β' ομίλων - Θεσσαλονίκη (Ι. Λεμονίδης)

Κυριακή 13 Μαΐου

Α1 - Β2

Β1 - Α2

 

Γ' όμιλος - Αθήνα (Κερατέα)

Πέμπτη 10 Μαΐου

ΑΣΠ Απόλλων - ΑΣ Περιστέρι 1-3 (21-25, 25-22, 22-25, 18-25)

ΑΣΠ ΑΠΟΛΛΩΝ (Λαμπρόπουλος): Σουροπούλου, Αλεξανδρίδη, Πεφάνη, Παυλοπούλου, Παπαλεξάτου, Καρούμπαλου, Κούρκουλου, Θεοδοσοπούλου, Σπυροπούλου, Κούρκουλου, Κυροσίμου, Κανελλοπούλου, Καλυδιάκου, Κουραχάνη.

ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Κουγιουμτζόγλου): Τσατσούμα, Μίλη, Παναγιωτοπούλου, Σκέμπη, Κακουρίδου, Γλυνου, Πασινοπούλου, Ντεσόγλου, Κολιούλη, Λάμπρου, Κικριλή, Μιχοπούλου, Ζιώγα.

 

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟ Μαρκόπουλου 3-0 (25-23, 25-18, 25-18)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Ταμπουρατζής): Βαλεντή, Κοντούδη, Κουρούπη, Καταπόδη, Αρμόνη, Αδαμ Παπαδοπούλου, Κουδουνά, Σωτηροπούλου, Καμπυλαύκα, Παπαδοπούλου, Χολέβα, Καλογεροπούλου, Περγαντή, Μερκουριάδη.

ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Νάκη): Παπασιδέρη, Δήμα, Αναγνώστου, Σούλη, Σκουρλή, Καλαμπόγια, Μεθενίτη, Δήμου, Μαρινάκη, Λεπενιώτη, Γλίτη, Στυμφαλίδου, Γεωργατζή, Ιωαννίδου

 

Παρασκευή 11 Μαΐου

18.00: ΑΣΠ Απόλλων - ΓΣΚ Ηρακλής

20.30: ΑΣ Περιστέρι - ΑΟ Μαρκόπουλου

 

Σάββατο 12 Μαΐου

18.00: ΑΟ Μαρκόπουλου - ΑΣΠ Απόλλων

20.30: ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΣ Περιστέρι

 

Βαθμολογία

1. ΓΣΚ Ηρακλής 3β. (3-0)

2. ΑΣ Περιστέρι 3β. (3-1)

3. ΑΣΠ Απόλλων 0β. (1-3)

4. ΑΟ Μαρκόπουλου 0β. (0-3)

 

Δ' όμιλος - Αθήνα (Κερατσίνι)

Τετάρτη 9 Μαΐου

ΑΣ Αναγέννηση Σάμου - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (25-22, 15-25, 18-25, 21-25)

 

Πέμπτη 10 Μαΐου

ΟΦΑ Απολλώνιος - ΣΦΑΜ Φοίβος 3-2 (25-13, 24-26, 26-24, 20-25, 15-11)

ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Δεναξάς): Λέσι, Γούνου, Γκιούρδα, Συρίγου, Αγγελή, Ράπτη, Μουρατίδη, Τσουράκη, Τεπετίδου, Αποστόλου, Γκιόκα, Καλλιντεράκη.

ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ (Μονδέλος): Ζαχαροπούλου, Θεοδωρίδου, Ψηφογιάννη, Νικολογιάννη, Κυριακού, Μπουκουράκη, Δημητρακοπούλου, Θάνου, Ραγκούση, Τατούλη, Μπαμπαγιούρη, Κωτσάκη, Ροδονίδη.

 

ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 3-2 (25-17, 25-23, 22-25, 18-25, 15-12)

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Σταυρόπουλος): Αντωνακάκη, Τρουλινάκη, Μαυράκη, Αποστολίδου, Απλαδά, Πολυμίλη, Περδικάκη, Κατσαμποξάκη, Αγγελή, Σαπουντζή, Γιαγκιώζη, Ζαχαριουδάκη, Παπαδάκη Ελ., Παπαδάκη

Μ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ (Φαρατσής): Γκουντίντα Ειρ., Φράγκου, Μαραθοκαμπίτου, Κωνσταντέλλη, Γεροντή, Κρητικού, Γκουντίντα Β., Χατζηανδρέου, Αντωνούσου - Καλυβιώτη.

 

Παρασκευή 11 Μαΐου

12.00: ΣΦΑΜ Φοίβος - ΑΣ Αναγέννηση Σάμου

14.00: ΟΦΑ Απολλώνιος - ΓΕ Ηρακλείου


Σάββατο 12 Μαΐου

17.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΣΦΑΜ Φοίβος

 

Βαθμολογία

1. ΟΦΑ Απολλώνιος 5β. (6-3)

2. ΓΕ Ηρακλείου 2β. (3-2)

3. ΣΦΑΜ Φοίβος 1β. (2-3)

4. ΑΣ Αναγέννηση Σάμου 1β. (3-6)

 

Ημιτελική φάση Γ' και Δ' ομίλων - Αθήνα

Κυριακή 13 Μαΐου

-: Γ1 - Δ2

-: Δ1 - Γ2

11/5/2018 4:52:00 μμ