επικαιροτητα
Ανέτοιμη έδειξε στο φιλικό με την Ξάνθη η ομάδα της Κομοτηνής
Ανέτοιμη έδειξε στο φιλικό με την Ξάνθη η ομάδα τη......
Καταιγιστική η Εθνική Κορασίδων!
Καταιγιστική η Εθνική Κορασίδων!...
"Λύγισε" η Βαλεντίνη στη Μόσχα
"Λύγισε" η Βαλεντίνη στη Μόσχα...
Οι τρεις «σωματοφύλακες» του ΠΑΟΚ
Οι τρεις «σωματοφύλακες» του ΠΑΟΚ...

Δράση μόνο στον Α' όμιλο στην Γιοκοχάμα και στον Δ' στο Χαμαμάτσου είχε η τρίτη ημέρα του 18ου παγκοσμίου πρωταθλήματος γυναικών. Οι έξι αναμετρήσεις έληξαν όλες 3-0 σετ, με τη νίκη της Σερβίας επί της Βραζιλίας να ξεχωρίζει. Ο Νώντας Γεροθόδωρος ήταν πρώτος ρέφερι στο τρίποντο της Ολλανδίας με το Καμερούν. Αναλυτικά...

 

Το πρόγραμμα του Α' ομίλου (ώρες Ελλάδας)

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

Μεξικό - Καμερούν 1-3 (25-17, 23-25, 16-25, 21-25)

Γερμανία - Ολλανδία 1-3 (25-22, 21-25, 22-25, 30-32)

Αργεντινή - Ιαπωνία 0-3 (15-25, 13-25, 12-25)

 

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

Καμερούν - Γερμανία 0-3 (14-25, 10-25, 16-25)

Αργεντινή - Μεξικό 0-3 (20-25, 23-25, 23-25)

Ιαπωνία - Ολλανδία 2-3 (25-27, 25-16, 26-28, 25-19, 13-15)

 

Δευτέρα 1 Οκτωβρίου

Γερμανία - Αργεντινή 3-0 (25-21, 34-32, 25-18)

Ολλανδία - Καμερούν 3-0 (25-16, 26-24, 25-18)

Μεξικό - Ιαπωνία 0-3 (15-25, 15-25, 15-25)

 

Τετάρτη 3 Οκτωβρίου

07.40: Αργεντινή - Ολλανδία

10.10: Μεξικό - Γερμανία

13.20: Ιαπωνία - Καμερούν

 

Πέμπτη 4 Οκτωβρίου

07.40: Ολλανδία - Μεξικό

10.10: Καμερούν - Αργεντινή

13.20: Γερμανία - Ιαπωνία

 

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. Ολλανδία 3 νίκες - 0 ήττες, 8 βαθμοί, 9-3 σετ, 285-270 πόντοι

2. Ιαπωνία 2 νίκες - 1 ήττα, 7 βαθμοί, 8-3 σετ, 264-190 πόντοι

3. Γερμανία 2 νίκες - 1 ήττα, 6 βαθμοί, 7-3 σετ, 257-215 πόντοι

4. Μεξικό 1 νίκη - 2 ήττες, 3 βαθμοί, 4-6 σετ, 205-233 πόντοι

5. Καμερούν 1 νίκη - 2 ήττες, 3 βαθμοί, 3-7 σετ, 190-236 πόντοι

6. Αργεντινή 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 0-9 σετ, 177-234 πόντοι

 

Το πρόγραμμα του Β' ομίλου (ώρες Ελλάδας)

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

Βουλγαρία - Ιταλία 0-3 (15-25, 19-25, 22-25)

Τουρκία - Καναδάς 3-0 (25-18, 25-13, 25-15)

Κίνα - Κούβα 3-0 (25-12, 25-23, 25-14)

 

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

Καναδάς - Ιταλία 0-3 (15-25, 15-25, 18-25)

Κούβα - Βουλγαρία 0-3 (10-25, 20-25, 14-25)

Τουρκία - Κίνα 0-3 (18-25, 23-25, 23-25)

 

Τρίτη 2 Οκτωβρίου

Ιταλία - Κούβα

Βουλγαρία - Τουρκία

Κίνα - Καναδάς

 

Τετάρτη 3 Οκτωβρίου

07.40: Τουρκία - Ιταλία

10.10: Καναδάς - Κούβα

13.20: Κίνα - Βουλγαρία

 

Πέμπτη 4 Οκτωβρίου

07.40: Βουλγαρία - Καναδάς

10.10: Κούβα - Τουρκία

13.20: Ιταλία - Κίνα

 

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. Ιταλία 2 νίκες - 0 ήττες, 6 βαθμοί, 6-0 σετ, 150-104 πόντοι

2. Κίνα 2 νίκες - 0 ήττες, 6 βαθμοί, 6-0 σετ, 150-113 πόντοι

3. Τουρκία 1 νίκη - 1 ήττα, 3 βαθμοί, 3-3 σετ, 139-121 πόντοι

4. Βουλγαρία 1 νίκη - 1 ήττα, 3 βαθμοί, 3-3 σετ, 131-119 πόντοι

5. Καναδάς 0 νίκες - 2 ήττες, 0 βαθμοί, 0-6 σετ, 94-150 πόντοι

6. Κούβα 0 νίκες - 2 ήττες, 0 βαθμοί, 0-6 σετ, 93-150 πόντοι

 

Πρόγραμμα Γ' ομίλου (ώρες Ελλάδας)

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

Ρωσία - Τρινιντάντ και Τομπάγκο 3-0 (25-21, 25-11, 25-12)

Αζερμπαϊτζάν - ΗΠΑ 0-3 (27-29, 21-25, 21-25)

Κορέα - Ταϊλάνδη 2-3 (25-18, 22-25, 19-25, 25-13, 11-15)

 

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

ΗΠΑ - Τρινιντάντ και Τομπάγκο 3-0 (25-11, 25-11, 25-11)

Αζερμπαϊτζάν - Κορέα 3-1 (25-18, 25-18, 23-25, 25-18)

Ταϊλάνδη - Ρωσία 2-3 (25-21, 25-17, 13-25, 21-25, 09-15)

 

Τρίτη 2 Οκτωβρίου

07.40: Ρωσία - Αζερμπαϊτζάν

10.10: Τρινιντάντ και Τομπάγκο - Ταϊλάνδη

13.20: ΗΠΑ - Κορέα

 

Τετάρτη 3 Οκτωβρίου

07.40: Αζερμπαϊτζάν - Τρινιντάντ και Τομπάγκο

10.10: Κορέα - Ρωσία

13.20

Π: ΗΠΑ - Ταϊλάνδη

έμπτη 4 Οκτωβρίου

07.40: Τρινιντάντ και Τομπάγκο - Κορέα

10.10: Ταϊλάνδη - Αζερμπαϊτζάν

13.20: Ρωσία - ΗΠΑ

 

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. ΗΠΑ 2 νίκες - 0 ήττες, 6 βαθμοί, 6-0 σετ, 154-102 πόντοι

2. Ρωσία 2 νίκες - 0 ήττες, 5 βαθμοί, 6-2 σετ, 178-137 πόντοι

3. Ταϊλάνδη 1 νίκη - 1 ήττα, 3 βαθμοί, 5-5 σετ, 189-205 πόντοι

4. Αζερμπαϊτζάν 1 νίκη - 1 ήττα, 3 βαθμοί, 3-4 σετ, 167-158 πόντοι

5. Κορέα 0 νίκες - 2 ήττες, 1 βαθμός, 3-6, 181-194 πόντοι

6. Τρινιντάντ και Τομπάγκο 0 νίκες - 2 ήττες, 0 βαθμοί, 0-6 σετ, 77-150 πόντοι

 

Πρόγραμμα Δ' ομίλου (ώρες Ελλάδας)

Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου

Πουέρτο Ρίκο - Βραζιλία 0-3 (25-27, 12-25, 07-25)

Άγιος Δομίνικος - Σερβία 0-3 (17-25, 20-25, 22-25)

Καζακστάν - Κένυα 0-3 (23-25, 22-25, 21-25)

 

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου

Βραζιλία - Άγιος Δομίνικος 3-0 (25-15, 25-20, 25-22)

Καζακστάν - Πουέρτο Ρίκο 0-3 (21-25, 15-25, 22-25)

Κένυα - Σερβία 0-3 (16-25, 09-25, 08-25)

 

Δευτέρα 1 Οκτωβρίου

Άγιος Δομίνικος - Καζακστάν 3-0 (25-22, 25-15, 25-19)

Πουέρτο Ρίκο - Κένυα 3-0 (25-20, 25-22, 25-15)

Σερβία - Βραζιλία 3-0 (25-21, 25-18, 25-19)

 

Τετάρτη 3 Οκτωβρίου

07.40: Πουέρτο Ρίκο - Άγιος Δομίνικος

10.10: Καζακστάν - Σερβία

13.20: Κένυα - Βραζιλία

 

Πέμπτη 4 Οκτωβρίου

07.40: Σερβία - Πουέρτο Ρίκο

10.10: Άγιος Δομίνικος - Κένυα

13.20: Βραζιλία - Καζακστάν

 

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. Σερβία 3 νίκες - 0 ήττες, 9 βαθμοί, 9-0 σετ, 225-150 πόντοι

2. Βραζιλία 2 νίκες - 1 ήττα, 6 βαθμοί, 6-3 σετ, 210-176 πόντοι

3. Πουέρτο Ρίκο 2 νίκες - 1 ήττα, 6 βαθμοί, 6-3 σετ, 194-192 πόντοι

4. Άγιος Δομίνικος 1 νίκη - 2 ήττες, 3 βαθμοί, 3-6 σετ, 191-206 πόντοι

5. Κένυα 1 νίκη - 2 ήττες, 3 βαθμοί, 3-6 σετ, 165-216 πόντοι

6. Καζακστάν 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 0-9 σετ, 180-225 πόντοι

2/10/2018 12:17:00 πμ