επικαιροτητα
WCL:Κλήρωσε για τις Ελπίδες Καρδίτσας και Barcelona FA
WCL:Κλήρωσε για τις Ελπίδες Καρδίτσας και Barcelon......
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ:Στο Τάμπερε την Κυριακή (24/6) η Εθνική μας ομάδα
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ:Στο Τάμπερε την Κυριακή (24/6) η Εθνι......
Στα προημιτελικά του Μαναβγκάντ Καραγκούνη/Σπηλιωτοπούλου και Μαναβή/Τσοπούλου
Στα προημιτελικά του Μαναβγκάντ Καραγκούνη/Σπηλιωτ......
Ενθουσιασμένη η κωπηλατική ομάδα Grand Valley State University των ΗΠΑ ξεκίνησε την προετοιμασία της στη λίμνη
Ενθουσιασμένη η κωπηλατική ομάδα Grand Valley Stat......

Πρωταθλητές Πεύκων, Ποσειδώνας Βέροιας και Ένωση Ελασσόνας είναι οι τρεις ομάδες από το τουρνουά ανόδου του βορείου ομίλου για την Α2 Γυναικών που ολοκληρώθηκε στην Πρέβεζα που πήραν την άνοδο στην Α2 Γυναικών. Αντίστοιχα στον νότιο όμιλο που διεξήχθη στο Ηράκλειο Κρήτης, ο Απολλώνιος, ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου, η ΑΘΛΕΣΗ και ο Απόλλων Καλαμάτας πήραν το εισιτήριο για την Α2 Γυναικών. Το πρόγραμμα του

Βορείου ομίλου

 

1η αγωνιστική - 16 Μαΐου

ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-17, 25-15, 25-20)

ΓΣ Δράμας - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 1-3 (12-25, 14-25, 25-13, 09-25)

Ρεπό οι Πρωταθλητές Πεύκων

 

2η αγωνιστική - 17 Μαΐου

Πρωταθλητές Πεύκων - ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας 3-1 (18-25, 25-09, 25-13, 25-12)

ΦΓΣ Πρέβεζας - ΓΣ Δράμας 3-2 (19-25, 15-25, 25-22, 25-21, 15-09)

Ρεπό η Ένωση Ελασσόνας

 

3η αγωνιστική - 18 Μαΐου

ΓΣ Δράμας - Πρωταθλητές Πεύκων 0-3 (02-25, 13-25, 17-25)

ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-08, 25-19, 25-11)

Ρεπό ο ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας

 

4η αγωνιστική - 19 Μαΐου

Πρωταθλητές Πεύκων - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 3-1 (25-16, 24-26, 25-21, 25-23)

ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας - ΓΣ Δράμας 1-3 (20-25, 25-19, 21-25, 22-25)

Ρεπό ο ΦΓΣ Πρέβεζας

 

5η αγωνιστική - 20 Μαΐου

ΦΓΣ Πρέβεζας - Πρωταθλητές Πεύκων 0-3 (14-25, 13-25, 22-25)

ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ (-): Σακκά Αικ. (λ), Ρούσου, Τολιού, Ντούσκου, Τσάλα, Πιετά, Κατσανάκη, Σακκά Σ., Κοτζαμουράτογλου, Σιούκα, Ντάκουλα.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ (Ιωαννίδης): Μαραγκούλια, Πλούμη, Χοτοκουρίδου, Παφίλη, Πολυχρονίδου, Κραπαλίση, Τυφλιώρη, Βελίκοβα, Λεωνιδάκη, Μοτσιανού, Ματιαρόκη, Ιωαννίδου.


ΓΣ Ένωση Ελασσόνας - ΑΣ Ποσειδώνας Βέροιας 1-3 (25-20, 19-25, 13-25, 21-25)

ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Παναγιώτου): Παπαδοπούλου Ουρ., Χατζηβασίλη, Καζαντζή, Κορακίδη, Τσιμπά, Χονδροθύμιου, Διβράμη, Τσιγγέλη, Ζιάκου, Μπαλογιάννη, Παπαδοπούλου Ζ., Σεβαστού.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Λουκάς): Τσιούχα, Νταγκοπούλου, Κυριακίδου, Γεωργιάδου, Πατερέκα, Σαραφή, Τσέα, Κουτσογιαννοπούλου, Τραίου, Γάτση, Βενετικίδου (λ), Ηλιάδου.

Ρεπό ο ΓΣ Δράμας

 

Βαθμολογία

1. Πρωταθλητές Πεύκων 12β. (12-2)

2. Ποσειδώνας Βέροιας 6β. (8-7)

3. Ένωση Ελασσόνας 6β. (8-7)

4. ΓΣ Δράμας 4β. (6-10)

5. ΦΓΣ Πρέβεζας 2β. (3-11)

*Tην άνοδο στην Α2 Γυναικών παίρνουν οι 3 πρώτοι του ομίλου.

 

Νοτίου ομίλου

1η αγωνιστική - 16 Μαΐου

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (14-25, 19-25, 25-17, 16-25)

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - ΑΣ Νηρέας 3-1 (25-06, 23-25, 25-10, 25-13)

Ρεπό ο Απόλλων Καλαμάτας

 

2η αγωνιστική - 17 Μαΐου

Απόλλων Καλαμάτας - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 1-3 (25-21, 19-25, 22-25, 22-25)

ΟΦΑ Απολλώνιος - Αστέρας Αγ. Δημητρίου 3-2 (17-25, 25-13, 25-22, 14-25, 15-13)

Ρεπό ο ΑΣ Νηρέας

 

3η αγωνιστική - 18 Μαΐου

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Απόλλων Καλαμάτας 3-0 (25-19, 25-17, 25-10)

ΑΣ Νηρέας - ΟΦΑ Απολλώνιος 0-3 (20-25, 12-25, 08-25)

Ρεπό η ΑΘΛΕΣΗ

 

4η αγωνιστική - 19 Μαΐου

Απόλλων Καλαμάτας - ΑΣ Νήρεας (25-23, 25-19, 25-18)

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Αστέρας Αγ. Δημητρίου 1-3 (14-25, 20-25, 25-22, 17-25)

Ρεπό ο ΟΦΑ Απολλώνιος

 

5η αγωνιστική - 20 Μαΐου

ΟΦΑ Απολλώνιος - Απόλλων Καλαμάτας 3-0 (25-20, 25-23, 25-17)

ΟΦΑ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΣ (Δεναξάς): Καμπούρη, Μπουρέκα, Συρίγου, Μαστορά, Γκιούρδα Στ., Κορακιανίτη, Βυθούλκα, Βαζαίου (λ), Γούνου, Θεοδωρακέα, Μαντούβαλου, Γκιούρδα Ελ., Βελιανίτη (λ).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μυτσκίδης): Μπελογιάννη, Μπίτσικα, Βομβυλά, Κατσαρού, Αντωνοπούλου, Δεδούση, Κοτσώρη, Καραχάλιου, Ιωσηφίδη, Μπούνα.

 

ΑΣ Νηρέας - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 1-3 (16-25, 21-25, 25-17, 20-25)

ΝΗΡΕΑΣ (Κυλαδίτης): Μοσχούρη, Μπλάνη, Καλογεροπούλου, Τσότα, Ντιμπουρλιάγκα, Μπεκιάρη, Λιόλιου, Μπινιάκου, Κουσκουσάκη, Αθανασίου, Μανδαλάκη, Σουλτάνη, Μυλωνά.

ΑΘΛΕΣΗ (Μανωλάκης): Μανωλάκη, Κουφαλιτάκη, Αλεξάκη, Καρουζάκη, Μανάΐ, Δρακάκη, Τσιμαρίδου, Φακουρέλη, Νησιώτη, Μασέλη, Γενειατάκη, Ρουμτάκη, Γαραζανάκη (λ), Πλούμη (λ).

Ρεπό ο Αστέρας Αγ. Δημητρίου

 

Βαθμολογία

1. ΟΦΑ Απολλώνιος 11β. (12-3)

2. Αστέρας Αγ. Δημητρίου 10β. (11-5)

3. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 6β. (8-8)

4. Απόλλων Καλαμάτας 3β. (4-9)

5. ΑΣ Νηρέας 0β. (2-12)

*Tην άνοδο στην Α2 Γυναικών παίρνουν οι 4 πρώτοι του ομίλου.

20/5/2018 8:26:00 μμ