επικαιροτητα
WCL:Κλήρωσε για τις Ελπίδες Καρδίτσας και Barcelona FA
WCL:Κλήρωσε για τις Ελπίδες Καρδίτσας και Barcelon......
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ:Στο Τάμπερε την Κυριακή (24/6) η Εθνική μας ομάδα
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ:Στο Τάμπερε την Κυριακή (24/6) η Εθνι......
Στα προημιτελικά του Μαναβγκάντ Καραγκούνη/Σπηλιωτοπούλου και Μαναβή/Τσοπούλου
Στα προημιτελικά του Μαναβγκάντ Καραγκούνη/Σπηλιωτ......
Ενθουσιασμένη η κωπηλατική ομάδα Grand Valley State University των ΗΠΑ ξεκίνησε την προετοιμασία της στη λίμνη
Ενθουσιασμένη η κωπηλατική ομάδα Grand Valley Stat......

Εννέα ομάδες εξασφάλισαν την πρόκριση στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης κορασίδων που ολοκληρώθηκε την Κυριακή το απόγευμα, ενώ ο ΝΟ Ρεθύμνου θα ειναι εκτός συγκλονιστικού απροόπτου η δέκατη ομάδα (ο αγώνας ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων θα γινει την Δευτέρα το βράδυ).

Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι:

Όμιλος Αττικης: Νηρέας Χαλανδρίου, Ολυμπιακός, ΓΣ Περιστερίου.

Όμιλος Θεσσαλονίκης: ΠΑΟΚ , Πανσερραϊκός.

Όμιλος Βόλου: Πανιώνιος, ΝΕ Πατρών , ΟΥΚ Βόλου.

Όμιλος Χανίων : ΝΟΒ.

 

Τα συνολικά αποτελέσματα των τριών ημερών, οι βαθμολογίες των ομίλων και οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι: 

Όμιλος Αττικής:

ΓΣ Περιστερίου - Νηρέας Χ 8-20

ΑΕ Χαιδαρίου - ΑΝΟ Γλυφάδας 5-9

Νηρέας Χαλ. - ΑΕ Χαιδαρίου 29-4

Ολυμπιακός - ΓΣ Περιστερίου 15-9

Ολυμπιακός - ΑΕ Χαιδαρίου 19-2

ΑΝΟΓ - Νηρέας Χαλ. 4-21

ΓΣ Περιστερίου - ΑΕ Χαιδαρίου 16-3

Ολυμπιακός - ΑΝΟΓ 24-1

Νηρέας Χαλ. - Ολυμπιακός 10-9

ΑΝΟΓ - ΓΣ Περιστερίου 9-16

 

Νηρέας Χαλ. 80-25 12

Ολυμπιακός 77-22 9

ΓΣ Περιστερίου 49-47 6

ΑΝΟΓ 23-66 3

ΑΕ Χαιδαρίου 14-73 0


Όμιλος Βόλου:

ΟΥΚ - ΝΕ Λαμίας 21-6

ΝΕ Πατρών - ΟΕΑΝΑΒ 35-0

Πανιώνιος - ΝΕ Πατρών 9-7

ΟΕΑΝΑΒ - ΟΥΚ Βόλου 3-21

ΟΥΚ Βόλου - Πανιώνιος 2-15

ΝΕ Λαμίας - ΟΕΑΝΑΒ 15-4

Πανιώνιος - ΝΕ Λαμίας 33-2

ΝΕ Πατρών - ΟΥΚ Βόλου 24-8

ΟΕΑΝΑΒ - Πανιώνιος 3-28

ΝΕ Λαμίας - ΝΕ Πατρών 5-23

 

Πανιώνιος 85-14 12

ΝΕ Πατρών 89-22 9

ΟΥΚ Βόλου 52-48 6

ΝΕ Λαμίας 28-81 3

ΟΕΑΝΑΒ 10-99 0

 

Όμιλος Θεσσαλονίκης:

ΠΑΟΚ - Ηρακλής 32-1

Αρης - Πανσερραϊκός 8-19

ΠΑΟΚ - Πανσερραϊκός 20-12

Αρης - Ηρακλής 15-2

ΠΑΟΚ - Άρης 19-4

Ηρακλής - Πανσερραϊκός 7-22

 

ΠΑΟΚ 71-17 9

Πανσερραϊκός 53-35 6

Αρης 27-40 3

Ηρακλής 10-69 0.


Όμιλος Χανίων (υπολείπεται ο αγώνας ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων που θα γινει την Δευτέρα στις 21:00):

Εθνικός Π - ΝΟ Χανίων 10-0

ΝΟΒ - Ρέθυμνο 12-8

Ρέθυμνο - Εθνικός Π 10-5

ΝΟΒ - ΝΟ Χανίων 21-3

ΝΟΒ - Εθνικός Π 8-4

 

ΝΟΒ 3 41-15 9

ΝΟΡ 2 18-17 3

Εθνικος 3 19-18 3

ΝΟΧ 2 3-31 0.

 

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Ν.β.Χ.

11/3/2018 11:20:00 μμ