επικαιροτητα
Σλοβακία – Ελλάδα 82-69
Σλοβακία – Ελλάδα 82-69...
Καλή εμφάνιση η Πεσιρίδου στο Λιντζ
Καλή εμφάνιση η Πεσιρίδου στο Λιντζ...
Ανανέωσε ο Ταρπάγκος
Ανανέωσε ο Ταρπάγκος...
Δήμητρα Κοροκίδα: Ήταν "γραμμένο" να πάθω ό,τι έπαθα
Η Δήμητρα Κοροκίδα έχει κατακτήσει 16 μετάλλια, συ......

Το τριήμερο 26-28 Απριλίου θα διεξαχθεί η Α’ φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Κορασίδων, όπως ανακοίνωσε η Κολυμβητική Ομοσπονδία.

Στο πρωτάθλημα θα μετάσχουν 17 συνολικά ομάδες, οι οποίες είναι χωρισμένες σε τέσσερις ομίλους, ενώ στην τελική φάση θα προκριθούν οκτώ ομάδες, οι τρεις πρώτες από τους ομίλους 1 και 2, αλλά και η πρώτη ομάδα των ομίλων 3 και 4.

Η τελική φάση είναι προγραμματισμένη να διεξαχθεί το τριήμερο 5-7 Ιουλίου, ενώ η κλήρωσή της θα πραγματοποιηθεί στις 5 Ιουνίου στα γραφεία της ΚΟΕ.

Να θυμίσουμε ότι η κατηγορία Κορασίδων αφορά αθλήτριες, που είναι γεννημένες το 1999 κι έπειτα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α’ φάσης του πρωταθλήματος Κορασίδων είναι το εξής:

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΠΕΝΤΕΛΗΣ


1η  αγωνιστική   Παρασκευή        26/4/13
ΩΡΑ:  19:30     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΩΡΑ:  20:30     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ               ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:  21:30     ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ.                                ΝΟ ΧΙΟΥ

2η  αγωνιστική   Σάββατο              27/4/13
ΩΡΑ:  09:00     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:  10:00     ΝΟ ΧΙΟΥ                            ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΩΡΑ:  11:00     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ.              

3η  αγωνιστική   Σάββατο              27/4/13
ΩΡΑ:  19:00     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ       ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ:  20:00     ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ.           ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΩΡΑ:  21:00     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ           ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

4η  αγωνιστική   Κυριακή               28/4/13
ΩΡΑ:  09:00     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ                ΝΟ ΧΙΟΥ
ΩΡΑ:  10:00     ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.          ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:  11:00     ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ.                ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

5η  αγωνιστική   Κυριακή               28/4/13
ΩΡΑ:  18:00     ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ       ΑΟ ΝΗΡΕΣ ΧΑΛ.
ΩΡΑ:  19:00     ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ               ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

5η  αγωνιστική   Κυριακή               Κολ/ριο Αμαρουσίου     28/4/13
ΩΡΑ:  15:30               ΝΟ ΧΙΟΥ               ΤΡΙΤΩΝ ΑΟ ΑΜΑΡ.

2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΠΕΙΡΑΙΑ-ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική   Παρασκευή              Κολ/ριο Γλυφάδας    26/4/13
ΩΡΑ:  10:00     ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

1η  αγωνιστική   Παρασκευή              Κολ/ριο Πειραιά  26/4/13
ΩΡΑ:  10:00     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ         ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ

2η  αγωνιστική   Σάββατο            Κολ/ριο Νίκαιας  27/4/13
ΩΡΑ:  13:00     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ       ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

2η  αγωνιστική   Σάββατο            Κολ/ριο Πειραιά   27/4/13
ΩΡΑ:  10:00     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ        ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

3η  αγωνιστική   Σάββατο            Κολ/ριο Γλυφάδας           27/4/13
ΩΡΑ:  20:00     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ             ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ:  21:00     ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ      ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική   Κυριακή             Κολ/ριο Γλυφάδας           28/4/13
ΩΡΑ:  10:00     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ        ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

4η  αγωνιστική   Κυριακή             Κολ/ριο Πειραιά               28/4/13
ΩΡΑ:  10:00     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ         ΝΟ  ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

4η  αγωνιστική   Κυριακή             Κολ/ριο Νίκαιας    28/4/13
ΩΡΑ:  20:30     ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ       ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

4η  αγωνιστική   Κυριακή             Κολ/ριο Γλυφάδας           28/4/13
ΩΡΑ:  20:00     ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ            ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ

3. ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ

1η  αγωνιστική   Σάββατο              27/4/13
ΩΡΑ:  19:00        ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

2η αγωνιστική   Κυριακή               28/4/13
ΩΡΑ:  12:00     ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ               ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

3η  αγωνιστική    Κυριακή              28/4/13
ΩΡΑ:  18:00       ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ     ΑΟ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΣΠΟΡΤ

4.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΚΗΣ   ΚΟΛ/ΡΙΟ  ΕΘΝΙΚΟ

1η  αγωνιστική   Σάββατο              27/4/13
ΩΡΑ:  10:00        ΠΑΟΚ                 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

2η  αγωνιστική   Κυριακή               28/4/13
ΩΡΑ:  11:00        ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ   ΠΑΟΚ

3η  αγωνιστική   Κυριακή               28/4/13
ΩΡΑ:  17:30        ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ    ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ
 

23/4/2013 1:25:00 μμ