επικαιροτητα
Παράπονα για την διαιτησία ο Αγρ.Αστέρας Ευόσμου που αντιμετώπισαν στην Κομοτηνή
Παράπονα για την διαιτησία ο Αγρ.Αστέρας Ευόσμου π......
Λύγισε στο φινάλε κι έχασε το τρόπαιο ο Ολυμπιακός, 13-11 από τη Σαμπαντέλ στον τελικό
Λύγισε στο φινάλε κι έχασε το τρόπαιο ο Ολυμπιακός......
Ήττα από την Ουκρανία για Μαναβή, Τσοπούλου
Ήττα από την Ουκρανία για Μαναβή, Τσοπούλου...
Ξεκίνησε το πρωτάθλημα κορασίδων ΕΠΣΜ-Νικηφόρα για Leontes Ladies Academy
Ξεκίνησε το πρωτάθλημα κορασίδων ΕΠΣΜ-Νικηφόρα για......

Πέντε εθνικά ρεκόρ καταρρίφθηκαν κατά τη διάρκεια του πανελλήνιου πρωταθλήματος ποδηλασίας πίστας που διεξήχθη στο κλειστό ποδηλατοδρόμιο του ΟΑΚΑ. Ο Νίκος Παπαγγελής κατέρριψε το ρεκόρ στα 3χλμ. ατομικής καταδίωξης κατηγορίας C2 με επίδοση 4:06.689 (+0.800 από το όριο για το παγκόσμιο πρωτάθλημα του Ρίο), ενώ δύο πανελλήνια ρεκόρ σημείωσε η Κατερίνα Ελ Λατίφ στα 500μ. ατομικής χρονομέτρησης C2 και στα 3χλμ. ατομικής καταδίωξης. Δύο πανελλήνια ρεκόρ σημείωσε και ο Νίκος Παπακυργιάκης στο 1χλμ. ατομική χρονομέτρηση C4 και στα 4χλμ. ατομική καταδίωξη C4.

 

Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

200μ Σπριντ Β

1. Χρήστος Σανδαλάκης (Τάλως) 11.163

2. Νικόλαος Μανατάκης (Τάλως) 12.554

3. Κωνσταντίνος Τσαγκατάκης (Τάλως) 12.965

 

500μ Ατομική Χρονομέτρηση C2

1. Κατερίνα Ελ Λατίφ (Καστελλάνοι) 34.837

 

1κμ Ατομική Χρονομέτρηση C5

1. Ελευθέριος Διγενάκης (Τάλως) 1:20.458

2. Αλέξανδρος Θεοδωρίδης (Καστελλάνοι) 1:37.702

3. Σπύρος Μαρκουλάκης (Πήγασος) 1:40.101

 

1κμ Ατομική Χρονομέτρηση C4

1.Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελλάνοι) 1:20.333

 

1κμ Ατομική Χρονομέτρηση C3

1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 1:31.707

 

1κμ Ατομική Χρονομέτρηση B 

1. Χρήστος Σανδαλάκης (Τάλως) 1:11.693

2. Νικόλαος Μανατάκης (Τάλως) 1:18.645

3. Κωνσταντίνος Τσαγκατάκης (Τάλως) 1:21.628

 

3κμ Ατομική Καταδίωξη C2

1. Κατερίνα Ελ Λατίφ (Καστελλάνοι) 6:10.590

 

3κμ Ατομική Καταδίωξη C3

1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 4:58.175

 

3κμ Ατομική Καταδίωξη C2

1. Νίκος Παπαγγελής (Καστελλάνοι) 4:06.689 

 

4κμ Ατομική Καταδίωξη C5

1. Ελευθέριος Διγενάκης (Τάλως) 6:14.348

2. Σπύρος Μαρκουλάκης (Πήγασος) 6:25.674

3. Αλέξανδρος Θεοδωρίδης (Καστελλάνοι) 7:28.453

 

4κμ Ατομική Καταδίωξη C4

1. Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελλάνοι) 5:58.442

 

4κμ Ατομική Καταδίωξη Β

1. Χρήστος Σανδαλάκης (Τάλως) 5:20.700

2. Νικόλαος Μανατάκης (Τάλως) 5:22.696

3. Κωνσταντίνος Τσαγκατάκης (Τάλως) 5:51.886

 

Ομαδικό Σπριντ ανδρών

1. Καστελλάνοι 36.503


15κμ Αγώνας Σκρατς

1. Νίκος Παπαγγελής (Καστελλάνοι) 1 γύρος

2. Σπύρος Μαρκουλάκης (Πήγασος Κυψέλης) -1

3. Ελευθέριος Διγενάκης (Τάλως) -1

 

Πηγή:amna.gr

28/2/2018 8:59:00 μμ