επικαιροτητα
Με αμιγώς ελληνική σύνθεση η Νέα Ιωνία πέρασε από το Καματερό
Με αμιγώς ελληνική σύνθεση η Νέα Ιωνία πέρασε από ......
Μάλτση - Σπανού σημειώσατε 1
Μάλτση - Σπανού σημειώσατε 1...
Ήττα με απουσίες για τον Πανσαμιακό
Ήττα με απουσίες για τον Πανσαμιακό...
VL Γυναικών (12η αγωνιστική): ΑΣ Άρης - Ολυμπιακός ΣΦΠ 2-3
VL Γυναικών (12η αγωνιστική): ΑΣ Άρης - Ολυμπιακός......

Με νικήτριες την Jedinstvo από τη Βοσνία στους παίδες και τον ΓΑΣ Καματερού στις κορασίδες ολοκληρώθηκε το αναπτυξιακό τουρνουά Climax New Year Cup στο κλειστό των Συκεών στη Θεσσαλονίκη. Στους παίδες η Jedinstvo από τη Βοσνία επικράτησε του ΠΑΟΚ στα shoot out με 22-21 (κ.α.) και στις κορασίδες η ομάδα του Καματερού νίκησε στα shoot out τον Εθνικό Κοζάνης με 27-26 (κ.α. 24-24).

 

Τα μετάλλια στους παίδες: 1. Jedinstvo, 2. ΠΑΟΚ, 3. Φίλιππος Βέροιας

Τα μετάλλια στις κορασίδες: 1. ΓΑΣ Καματερού, 2. Εθνικός Κοζάνης, 3. ΑΕΠ Πανόραμα

 

Οι ατομικές βραβεύσεις

Τερματοφύλακας: Μπαμπατζανίδης (ΠΑΟΚ) – Φλώρου (Εθνικός Κοζάνης)

Αριστερό εξτρέμ: Γιορανίδης (ΠΑΟΚ) – Μόσχου (ΑΕΣΧ Πυλαίας)

Αριστερό ίντερ: Μπ. Πέστιτς (Jedinstvo) – Κούρτη (ΓΑΣ Καματερού).

Πλέι μέικερ: Παπαγιάννης (Φίλιππος Βέροιας) – Κουλούρη (ΑΕΠ Πανόραμα)

Δεξί ίντερ: Γάτσης (Αερωπός Έδεσσας) – Μπούκου (Κοζάνη)

Δεξί εξτρέμ: Τζωρτζίνης (Φίλιππος Βέροιας) – Μήγγα (Πυλαία)

Πίβοτ: Κυριακίδης (ΠΑΟΚ) – Δαμάσκου (ΓΑΣ Καματερού)

Αμυντικός: Αλεξανδρίδης (ΑΕΣΧ Πυλαίας) – Γκιάτα (Εθνικός Κοζάνης)

MVP: Ν. Πέστιτς (Jedinstvo) – Τσούλου (ΓΑΣ Καματερού)

 

Το πανόραμα της διοργάνωσης 

ΠΑΙΔΕΣ

Α’ όμιλος: Φίλιππος Βέροιας, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Φοίβος Συκεών, Φαίακας Κέρκυρας, Αστέρας Αλεξανδρούπολης.

Τα αποτελέσματα: Φοίβος – Πυλαία 16-19, Φίλιππος – Αστέρας 32-11, Πυλαία – Φαίακας 27-15, Φίλιππος – Φοίβος 35-18, Φαίακας – Φίλιππος 13-26, Πυλαία – Αστέρας 37-8, Φοίβος – Φαίακας 24-11, Πυλαία – Φίλιππος 20-19, Φοίβος – Αστέρας 20-9, Αστέρας – Φαίακας 15-23

 

Β’ όμιλος: ΠΑΟΚ, Jedinstvo (Βοσνία), Αερωπός Έδεσσας, ΧΑΝΘ

Τα αποτελέσματα: ΠΑΟΚ – ΧΑΝΘ 26-23, Αερωπός – ΠΑΟΚ 18-22, Jedinstvo – ΧΑΝΘ 21-14, Jedinstvo – Αερωπός 22-21, ΧΑΝΘ – Αερωπός 16-22, Jedinstvo – ΠΑΟΚ 20-18.

 

Ημιτελικοί

Πυλαία – ΠΑΟΚ 18-19 Jedinstvo – Φίλιππος Βέροιας 27-26

 

Μικρός τελικός

Φίλιππος Βέροιας – Πυλαία 24-20

 

Τελικός

Jedinstvo – ΠΑΟΚ 22-21 (κ.α. 18-18)

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

Α΄όμιλος: Εθνικός Κοζάνης, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Φίλιππος Βέροιας, ΑΠΕΣ Καπανδριτίου

Τα αποτελέσματα: Πυλαία – Φίλιππος 26-8, Εθνικός – Καπανδρίτι 40-17, Πυλαία – Καπανδρίτι 20-11, Εθνικός – Φίλιππος 36-13, Πυλαία – Εθνικός 27-21, Φίλιππος – Καπανδρίτι (12:00)

 

Β΄όμιλος: ΑΕΠ Πανόραμα, ΓΑΣ Καματερού, Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης.

Τα αποτελέσματα: Καματερό – Κύκλωπες 28-15, Κύκλωπες – Πανόραμα 24-28, Πανόραμα – Καματερό 20-20

 

Μικρός τελικός

Πυλαία – Πανόραμα 16-21

 

Τελικός

Εθνικός Κοζάνης – ΓΑΣ Καματερού 26-27 (κ.α. 24-24)

 

Πηγή:greekhandball.com

6/1/2019 8:35:00 μμ