επικαιροτητα
Αίσθηση από την παρουσία της «Ρονάλντο του Next Top Model» Ειρήνης Ερμείδου στο γυναικείο «Ελ Θράκικο»
Αίσθηση από την παρουσία της «Ρονάλντο του Next To......
Τόκιο 2020: Παραιτείται ο πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής
Τόκιο 2020: Παραιτείται ο πρόεδρος της Οργανωτικής......
Ο Κωνσταντίνος Παπακώστας(ΑΕ Οδυσσέας Γλυφάδας ) στο karditsagoal.gr(video)
Ο Κωνσταντίνος Παπακώστας(ΑΕ Οδυσσέας Γλυφάδας ) σ......
Απέρριψε την προσφυγή του Παναθηναϊκού για τις ξένες το ΑΣΕΑΔ
Απέρριψε την προσφυγή του Παναθηναϊκού για τις ξέν......

Με νικήτριες την Jedinstvo από τη Βοσνία στους παίδες και τον ΓΑΣ Καματερού στις κορασίδες ολοκληρώθηκε το αναπτυξιακό τουρνουά Climax New Year Cup στο κλειστό των Συκεών στη Θεσσαλονίκη. Στους παίδες η Jedinstvo από τη Βοσνία επικράτησε του ΠΑΟΚ στα shoot out με 22-21 (κ.α.) και στις κορασίδες η ομάδα του Καματερού νίκησε στα shoot out τον Εθνικό Κοζάνης με 27-26 (κ.α. 24-24).

 

Τα μετάλλια στους παίδες: 1. Jedinstvo, 2. ΠΑΟΚ, 3. Φίλιππος Βέροιας

Τα μετάλλια στις κορασίδες: 1. ΓΑΣ Καματερού, 2. Εθνικός Κοζάνης, 3. ΑΕΠ Πανόραμα

 

Οι ατομικές βραβεύσεις

Τερματοφύλακας: Μπαμπατζανίδης (ΠΑΟΚ) – Φλώρου (Εθνικός Κοζάνης)

Αριστερό εξτρέμ: Γιορανίδης (ΠΑΟΚ) – Μόσχου (ΑΕΣΧ Πυλαίας)

Αριστερό ίντερ: Μπ. Πέστιτς (Jedinstvo) – Κούρτη (ΓΑΣ Καματερού).

Πλέι μέικερ: Παπαγιάννης (Φίλιππος Βέροιας) – Κουλούρη (ΑΕΠ Πανόραμα)

Δεξί ίντερ: Γάτσης (Αερωπός Έδεσσας) – Μπούκου (Κοζάνη)

Δεξί εξτρέμ: Τζωρτζίνης (Φίλιππος Βέροιας) – Μήγγα (Πυλαία)

Πίβοτ: Κυριακίδης (ΠΑΟΚ) – Δαμάσκου (ΓΑΣ Καματερού)

Αμυντικός: Αλεξανδρίδης (ΑΕΣΧ Πυλαίας) – Γκιάτα (Εθνικός Κοζάνης)

MVP: Ν. Πέστιτς (Jedinstvo) – Τσούλου (ΓΑΣ Καματερού)

 

Το πανόραμα της διοργάνωσης 

ΠΑΙΔΕΣ

Α’ όμιλος: Φίλιππος Βέροιας, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Φοίβος Συκεών, Φαίακας Κέρκυρας, Αστέρας Αλεξανδρούπολης.

Τα αποτελέσματα: Φοίβος – Πυλαία 16-19, Φίλιππος – Αστέρας 32-11, Πυλαία – Φαίακας 27-15, Φίλιππος – Φοίβος 35-18, Φαίακας – Φίλιππος 13-26, Πυλαία – Αστέρας 37-8, Φοίβος – Φαίακας 24-11, Πυλαία – Φίλιππος 20-19, Φοίβος – Αστέρας 20-9, Αστέρας – Φαίακας 15-23

 

Β’ όμιλος: ΠΑΟΚ, Jedinstvo (Βοσνία), Αερωπός Έδεσσας, ΧΑΝΘ

Τα αποτελέσματα: ΠΑΟΚ – ΧΑΝΘ 26-23, Αερωπός – ΠΑΟΚ 18-22, Jedinstvo – ΧΑΝΘ 21-14, Jedinstvo – Αερωπός 22-21, ΧΑΝΘ – Αερωπός 16-22, Jedinstvo – ΠΑΟΚ 20-18.

 

Ημιτελικοί

Πυλαία – ΠΑΟΚ 18-19 Jedinstvo – Φίλιππος Βέροιας 27-26

 

Μικρός τελικός

Φίλιππος Βέροιας – Πυλαία 24-20

 

Τελικός

Jedinstvo – ΠΑΟΚ 22-21 (κ.α. 18-18)

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

Α΄όμιλος: Εθνικός Κοζάνης, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Φίλιππος Βέροιας, ΑΠΕΣ Καπανδριτίου

Τα αποτελέσματα: Πυλαία – Φίλιππος 26-8, Εθνικός – Καπανδρίτι 40-17, Πυλαία – Καπανδρίτι 20-11, Εθνικός – Φίλιππος 36-13, Πυλαία – Εθνικός 27-21, Φίλιππος – Καπανδρίτι (12:00)

 

Β΄όμιλος: ΑΕΠ Πανόραμα, ΓΑΣ Καματερού, Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης.

Τα αποτελέσματα: Καματερό – Κύκλωπες 28-15, Κύκλωπες – Πανόραμα 24-28, Πανόραμα – Καματερό 20-20

 

Μικρός τελικός

Πυλαία – Πανόραμα 16-21

 

Τελικός

Εθνικός Κοζάνης – ΓΑΣ Καματερού 26-27 (κ.α. 24-24)

 

Πηγή:greekhandball.com

6/1/2019 8:35:00 μμ