επικαιροτητα
Βόλος 2004-Ολυμπιάδα Υμηττού 2-1(Βίντεο)
Βόλος 2004-Ολυμπιάδα Υμηττού 2-1(Βίντεο)...
Στο κυρίως ταμπλό του Ortisei η Σακελλαρίδη
Στο κυρίως ταμπλό του Ortisei η Σακελλαρίδη...
Τέτοιες ήττες μόνο κίνητρο δίνουν στον Ατρόμητο
Τέτοιες ήττες μόνο κίνητρο δίνουν στον Ατρόμητο...
Την ήττα γνώρισε η Ελλας Ποντίων από την ΑΕΚ Αλίμου
Την ήττα γνώρισε η Ελλας Ποντίων από την ΑΕΚ Αλίμο......

Το Νο1 τουρνουά σε συμμετοχές διαχρονικά στο ελληνικό χάντμπολ γίνεται πλέον το Danaon Cup, αφού στην 6η διοργάνωση που θα πραγματοποιηθεί στην Αργολίδα το διάστημα 2-7 Ιουλίου, θα συμμετέχουν συνολικά 52 ομάδες! Από αυτές οι 37 ομάδες θα αγωνιστούν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α’ και Παγκορασίδων Α’, οι 6 ομάδες στο τουρνουά των Εφήβων και 9 ομάδες στο τουρνουά των Παίδων. Παρούσες στο Danaon Cup θα είναι οι Εθνικές ομάδες της Ελλάδας και του Μαυροβουνίου, καθώς και τρεις σύλλογοι από το εξωτερικό οι Χάλμπι (Σουηδία), Πέλιστερ (ΠΓΔΜ) και Ταλεντούλ (Ρουμανία), προσδιδωντάς του και διεθνή χαρακτήρα.

Οι συμμετοχές και οι όμιλοι

 

Παμπαίδες Α’ (24 ομάδες)

1ος (Α) όμιλος : Διομήδης Άργους, ΓΣ Παπαδιδέρης, ΑΣΕ Δούκα 2

2ος (Β) όμιλος: Ζαφειράκης Νάουσας, ΑΕΠ Πανόραμα, Ολυμπιακός Κερατσινίου

3ος (C) όμιλος: ΓΑΣ Καματερού 1, ΓΑΣ Καματερού 2, Ταλεντούλ (Ρουμανία)

4ος (D) όμιλος: ΠΑΟΚ, ΕΣΝ Βριλησσίων, Αμφικτύωνες Λαμίας

5ος (E) όμιλος: Αερωπός Έδεσσας, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΦΝ Ιωνίας

6ος (F) όμιλος: ΑΣΕ Δούκα 1, Δράμα 1986, ΑΣΟΧ Φοίβος

7ος (G) όμιλος: Λεωνίδας 1, Λεωνίδας 2, ΑΟ Ιωαννίνων

8ος (H) όμιλος: Φίλιππος Βέροιας, Ιωνικός ΝΦ, Larissa Handball Club

 

Παγκορασίδες Α’ (13 ομάδες)

1ος (Α) όμιλος: ΟΦΝ Ιωνίας, Φιλώτας Φλώρινας, ΑΟΔ Κορυδαλλού

2ος (Β) όμιλος: Φίλιππος Βέροιας, ΕΣΝ Βριλησσίων, Αρίων Πτολεμαΐδας

3ος (C) όμιλος: ΓΑΣ Καματερού, Ζαφειράκης Νάουσας, Άρης Θεσσαλονίκης

4ος (D) όμιλος: Εθνικός Κοζάνης, Λεωνίδας, ΕΑΧ Χανιά, Αμφικτύωνες Λαμίας

 

Έφηβοι (6 ομάδες)

Εθνική Ελλάδος, Εθνική Μαυροβουνίου, Χόλμπι (Σουηδία), Πέλιστερ (ΠΓΔΜ), Athens Masters, Διομήδης Άργους

 

Παίδες (9 ομάδες)

1ος όμιλος (Α): Χόλμπι (Σουηδία), ΕΣΝ Βριλησσίων, Πανελλήνιος ΓΣ

2ος όμιλος (Β): Εθνική Ελλάδος, Εθνική Μαυροβουνίου, Ακαδημία Πάτρας

3ος όμιλος (C): Μπακάου (Ρουμανία), Διομήδης Άργους, ΟΦΝ Ιωνίας

29/6/2018 12:14:00 μμ