επικαιροτητα
Κορασίδων: Φιλικά με την Βουλγαρία
Κορασίδων: Φιλικά με την Βουλγαρία...
Χορηγός για τα επόμενα 7 χρόνια η VISA
Χορηγός για τα επόμενα 7 χρόνια η VISA...
Διάκριση για την Εθνική Beach Handball
Διάκριση για την Εθνική Beach Handball...
Φινάλε με νέο ρεκόρ από την Ιωαννίδη
Φινάλε με νέο ρεκόρ από την Ιωαννίδη...

Μετά την ολοκλήρωση και των 12 ομίλων η Εθνική Νεανίδων προκρίνονται στην Εlite Round ως μία από τις καλύτερες τρίτες όλων των ομίλων μαζί με την Βουλγαρία.

 

Να θυμίσουμε ότι η Εθνική μας είχες ταξιδέψει στο Λιχτενσταιν και αγωνίστηκε με την Δανία,Σερβία και το Λιχτενστάιν.

Αναλυτικά η βαθμολογία:

1)Δανία

2)Σερβία

3)Ελλάδα

4)Λιχτνστάιν

 

Τα αποτελέματα της Εθνικης μας:

Σερβία-Ελλάδα 0-0

Δανία-Ελλάδα 3-0

Λιχτενσταιν-Ελλάδα 0-3.

 

Οι ομάδες που πέρασαν στην Elite Round είναι:

1ος Όμιλος: Αγγλία. Σλοβακία

2ος Όμιλος: Ελβετία, Τουρκία

3ος Όμιλος: Σλοβενία, Σουηδία

4ος Όμιλος: Νορβηγία,  Τσεχία 

5ος Όμιλος: Φινλανδία, Ουγγαρία

6ος Όμιλος: Δανία, Σερβία, Ελλάδα *

7ος Όμιλος: Αυστρία, Ρωσία

8ος Όμιλος: Δημοκρατία της Ιρλανδίας, Ουκρανία

9ος Όμιλος: Γερμανία, Βόρεια Ιρλανδία

10ος Όμιλος: Ολλανδία, Πολωνία

11ος Όμιλος: Ιταλία, Πορτογαλία, Βουλγαρία *

12ος Όμιλος: Ισλανδία, Βέλγιο

Επίσης είναι και Ισπανία και Γαλλία.

 

Να σημειωθεί οτί είναι ακόμα μια επιτυχια του Αντώνη Πριόνα από τότε που ανέλαβε την Εθνική Νεανίδων.

 

 

Να θυμίσουμε τα κορίτσια που ήταν την αποστολή:

ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ

1 GK ΝΑΣΗ ΖΩΗ ΑΕ ΛΑΡΙΣΣΑ 2000

2 GK ΧΑΤΖΗΧΑΡΙΣΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 2000

3 MF ΚΑΛΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2001

4 MF ΠΙΤΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ ΠΑΟΚ 2000

5 FW ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2001

6 MF ΠΑΛΑΜΑ ΜΑΡΙΑ ΠΑΟΚ 2000

7 DF ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΖΩΗ ΓΛΥΦΑΔΑ 2001

8 FW ΠΡΟΞΕΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΑΟΚ 2001

9 DF ΚΑΤΙΡΤΣΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 2000

10 DF ΠΑΤΕΡΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΠΑΟΚ 2000

11 MF ΓΑΤΟΥΔΗ ΕΙΡΗΝΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2001

12 MF ΣΤΡΑΝΤΖΑΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΑΣ ΠΑΟΚ 2001

13 FW ΚΡΙΕΖΗ ΑΝΤΩΝΙΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2001

14 FW ΠΟΥΛΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 2008 2000

15 DF ΑΜΠΝΤΟΛΙ ΜΑΡΙΑ ΒΟΛΟΣ 2004 2001

16 MF ΚΑΡΑΠΕΤΣΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 2000

17 FW ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΑΡΗΣ 2000

18 MF ΒΛΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΤΡΟΝΗΤΟΣ 2001

19 DF ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ ΑΚΑΔ. ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 2000

20 DF ΜΠΡΙΑΣΟΥΛΗ ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2001

10/10/2018 4:22:00 μμ