επικαιροτητα
Παίζει όλη τη χρονιά την Κυριακή το Μεσολόγγι 2008..
Παίζει όλη τη χρονιά την Κυριακή το Μεσολόγγι 2008......
Κύπρος:Η αποστολή της Εθνικής Νεανίδων U19 για τα φιλικά με την Ελλάδα
Κύπρος:Η αποστολή της Εθνικής Νεανίδων U19 για τα ......
Με στόχο την κορυφή της Ευρώπης
Με στόχο την κορυφή της Ευρώπης...
Ανακοίνωση Διοικούσας Επιτροπής Γυναικείου Ποδοσφαίρου ΑΕΛ
Ανακοίνωση Διοικούσας Επιτροπής Γυναικείου Ποδοσφα......

Η Νίκη Λευκάδας είναι δικαιωματικά η μεγάλη πρωταγωνίστρια των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών, μετά την πρόκρισή της –για πρώτη φορά στην ιστορία της- στο Final-4 της διοργάνωσης!

Η νησιωτική ομάδα επιβλήθηκε εντός έδρας του Παναθηναϊκού με 59-49, με μεγάλη εμφάνιση ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο και «οδηγό» επιθετικά την Γούναρη (19π.)! Το «Τριφύλλι» είχε σε μεγάλη μέρα τη Ρούλα Μούλη (20π.), χωρίς όμως κάποια συμπαίκτριά της να την ακολουθεί.

Ο Ολυμπιακός απάλυνε τον πόνο του αποκλεισμού στο Eurocup με πρόκριση στην «τετράδα» του Κυπέλλου, αφού επικράτησε του Αθηναϊκού στη Γλυφάδα με 73-51, «πατώντας γκάζι» στο δεύτερο ημίχρονο και με κορυφαία την Αφροδίτη Κοσμά (16π.). Από πλευράς Αθηναϊκού, η Ουίλιαμς είχε 21 πόντους.

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 73-51

Διαιτητές: Παυλόπουλος-Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 16-17, 33-27, 52-37, 73-51

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καπογιάννη): Σταμάτη 4, Μπόνη, Χατζηνικολάου 2, Κάιζερ 15, Μάλτση 6, Παπαμιχαήλ, Χαλιβέρα 2, Φουράκη 8, Δημητράκου 8, Κοσμά 16, Χότζες, Καλτσίδου 12 Α

ΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Δασκαλοπούλου 6, Καλογήρου, Τραγούλια, Σιδεράκη, Παντέλη 7, Μπαλτά 8, Κόνιαλη 6, Χόντου, Νιξίνα, Μαριόλη, Αλμπάνεζ 3, Ουίλιαμς 21

 

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 59-49

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Τσιαπλής

Δεκάλεπτα: 20-13, 31-27, 43-38, 59-49

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 6, Τελίδου 9(1), Καμπουράκη 6, Μπράουν 10(1), Γούναρη 19(3), Ψυχογιού 5(1), Παπαδοπούλου 2, Στάρα 2, Δεληγιάννη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πρέκας): Μούλη 20, Πράπα, Καλαμπάκου 3(1), Σλούκα 5(1), Δίελα, Έιβερι 7, Χάμπτον 14.

 

Το σημερινό (18/12) πρόγραμμα των προημιτελικών:

Κλειστό Βούλας 14.30 Πρωτέας Βούλας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Παπαθανασίου-Γρίβα (Ντίνος)

 

«Αλεξάνδρειο» 12.30 Άρης-Πανιώνιος Ταρενίδης Κ.-Παπαγεωργίου (Αστρεινίδης)

 

Πηγή:woman2woman.gr

18/12/2016 9:36:00 πμ