επικαιροτητα
Το πρώτο βήμα για το φάιναλ φορ
Το πρώτο βήμα για το φάιναλ φορ της ευρωλίγκας ετο......
Ευρωπαϊκά όνειρα από την Εθνική γυναικών
Ευρωπαϊκά όνειρα από την Εθνική γυναικών...
«Σίφουνας» τα κορίτσια του 4ου ΓΕΛ πέρασαν στον τελικό επί του 3ου ΓΕΛ Καρδίτσας (photos+videos)
«Σίφουνας» τα κορίτσια του 4ου ΓΕΛ πέρασαν στον τε......
Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταεκβοντό Under 21 οι αθλήτριες του γυμν. «Κουκουλέτσος»
Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταεκβοντό Under 21 οι αθ......

Η Νίκη Λευκάδας είναι δικαιωματικά η μεγάλη πρωταγωνίστρια των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας Γυναικών, μετά την πρόκρισή της –για πρώτη φορά στην ιστορία της- στο Final-4 της διοργάνωσης!

Η νησιωτική ομάδα επιβλήθηκε εντός έδρας του Παναθηναϊκού με 59-49, με μεγάλη εμφάνιση ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο και «οδηγό» επιθετικά την Γούναρη (19π.)! Το «Τριφύλλι» είχε σε μεγάλη μέρα τη Ρούλα Μούλη (20π.), χωρίς όμως κάποια συμπαίκτριά της να την ακολουθεί.

Ο Ολυμπιακός απάλυνε τον πόνο του αποκλεισμού στο Eurocup με πρόκριση στην «τετράδα» του Κυπέλλου, αφού επικράτησε του Αθηναϊκού στη Γλυφάδα με 73-51, «πατώντας γκάζι» στο δεύτερο ημίχρονο και με κορυφαία την Αφροδίτη Κοσμά (16π.). Από πλευράς Αθηναϊκού, η Ουίλιαμς είχε 21 πόντους.

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 73-51

Διαιτητές: Παυλόπουλος-Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 16-17, 33-27, 52-37, 73-51

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καπογιάννη): Σταμάτη 4, Μπόνη, Χατζηνικολάου 2, Κάιζερ 15, Μάλτση 6, Παπαμιχαήλ, Χαλιβέρα 2, Φουράκη 8, Δημητράκου 8, Κοσμά 16, Χότζες, Καλτσίδου 12 Α

ΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Δασκαλοπούλου 6, Καλογήρου, Τραγούλια, Σιδεράκη, Παντέλη 7, Μπαλτά 8, Κόνιαλη 6, Χόντου, Νιξίνα, Μαριόλη, Αλμπάνεζ 3, Ουίλιαμς 21

 

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 59-49

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Τσιαπλής

Δεκάλεπτα: 20-13, 31-27, 43-38, 59-49

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 6, Τελίδου 9(1), Καμπουράκη 6, Μπράουν 10(1), Γούναρη 19(3), Ψυχογιού 5(1), Παπαδοπούλου 2, Στάρα 2, Δεληγιάννη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πρέκας): Μούλη 20, Πράπα, Καλαμπάκου 3(1), Σλούκα 5(1), Δίελα, Έιβερι 7, Χάμπτον 14.

 

Το σημερινό (18/12) πρόγραμμα των προημιτελικών:

Κλειστό Βούλας 14.30 Πρωτέας Βούλας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Παπαθανασίου-Γρίβα (Ντίνος)

 

«Αλεξάνδρειο» 12.30 Άρης-Πανιώνιος Ταρενίδης Κ.-Παπαγεωργίου (Αστρεινίδης)

 

Πηγή:woman2woman.gr

18/12/2016 9:36:00 πμ