επικαιροτητα
WCL:Στις καθυστερήσεις πήρε το παιχνίδι η Vllaznia
WCL:Στις καθυστερήσεις πήρε το παιχνίδι η Vllaznia......
Προκριματικά Παγκοσμίου Γυναικών: Νίκες για Βουλγαρία και Βέλγιο
Προκριματικά Παγκοσμίου Γυναικών: Νίκες για Βουλγα......
Θερμή υποδοχή του Προέδρου της Δημοκρατίας στην Εθνική Γυναικών Κ17
Θερμή υποδοχή του Προέδρου της Δημοκρατίας στην Εθ......
Ευρωπαϊκό U16: Ελλάδα-Σουηδία 99-33
Ευρωπαϊκό U16: Ελλάδα-Σουηδία 99-33...

Στην Β' ΕΣΚΑ θα αγωνίζονται από τη νέα χρονιά ο Τρίτονας και ο Κρόνος Γέρακα, αναμένοντας πλέον την τυπική διαδικασία του μεταξύ τους αγώνα για την ανάδειξη του υπερπρωταθλητή.

Πλέον τα βλέμματα στρέφονται στον αγώνα μπαραζ μεταξύ της ΜΕΝ Ιλίου και της Τούφας, ούπου θα κριθεί το τρίτο εισιτήριο για τη δεύτερη κατηγορία. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στις 2 Απριλίου.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής:

1ος Όμιλος

Ροδόπολη - ΜΕΝ Ιλίου 26-73
Παλατιανή - ΖΑΟΝ 35-43
Τρίτων - Αναγέννηση Πετρ. 51-39
Περισσός - Νέα Ιωνία 45-67
Ακαδημία 2008 - Αχαρνής 36-35
Ρεπό: Αχιλλέας

Βαθμολογία

1 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 38 18-2-0
2 ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 37 17-3-0
3 ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 35 15-5-0
4 ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 34 14-6-0
5 ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 34 14-6-0
6 Ζ. Α. Ο. Ν 30 10-10-0
7 ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 25 5-15-0
8 ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 24 4-16-0
9 ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ (-4) 23 7-13-0
10 ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 22 3-16-1
11 ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ (-2) 21 3-17-0

2ος Όμιλος

Κορωπί - Μαραθώνας 1-2
Αναγέννηση Γρ. - Χαραυγιακός 20-0α.α.
Τούφα Χαλ. - Κρόνος Γέρ. 37-53
Σπάτα - Αγ. Νικόλαος Παλλ. 45-61
Κολέγιο Deree - Πικέρμι 34-47
Ρεπό: Άρης Χολ.

Βαθμολογία
1 ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 40 20-0-0
2 ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 37 17-3-0
3 ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 35 15-5-0
4 ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 35 15-5-0
5 ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 32 12-8-0
6 ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 26 6-14-0
7 ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ (-4) 24 8-12-0
8 ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ (-4) 24 8-12-0
9 ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ 23 3-17-0
10 ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ DEREE (-4) 22 6-14-0
11 ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ 0 0-0-20


Μπαράζ Πρωταθλήματος (02/04)

02/04/14, 21:45, ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ

Μπαράζ Ανόδου (02/04)

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ - ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ
 

27/3/2014 10:57:00 πμ