επικαιροτητα
Παίζει όλη τη χρονιά την Κυριακή το Μεσολόγγι 2008..
Παίζει όλη τη χρονιά την Κυριακή το Μεσολόγγι 2008......
Κύπρος:Η αποστολή της Εθνικής Νεανίδων U19 για τα φιλικά με την Ελλάδα
Κύπρος:Η αποστολή της Εθνικής Νεανίδων U19 για τα ......
Με στόχο την κορυφή της Ευρώπης
Με στόχο την κορυφή της Ευρώπης...
Ανακοίνωση Διοικούσας Επιτροπής Γυναικείου Ποδοσφαίρου ΑΕΛ
Ανακοίνωση Διοικούσας Επιτροπής Γυναικείου Ποδοσφα......

Χωρίς «φρένα» συνεχίζει την πορεία της στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΚΑΣΘ Γυναικών η ΜΕΝΤ, που επιβλήθηκε και των Αμπελοκήπων, «κλείνοντας» με τον ιδανικότερο τρόπο το 2016!

 

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής (21/12):

ΠΣ EΥΡΚΑΡΠΙΑΣ – ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ 43-57

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ 31-53

ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ – ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ 62-39

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ – ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ 42-33

ΜΕΝΤ-ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ 58-31

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ – ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ 63-45

ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΖΕΦΥΡΟΣ 30-60

 

Τα φύλλα αγώνα:

 

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 31- ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ 53

Δεκάλεπτα: 8-11, 16-28, 21-40, 31-53

Διαιτητές: Κασόλης-Κατσαβέλς

Αριστοτέλης Σταυρού (Κουτσιανούδης): Σινάπη, Τεντοσβίλι 2, Τσουραλάκη 4, Πασαλή 2, Χωρούδα 19(1), Ντούλια, Ιωάννου 4, Γκολιδάκη.

Αστέρας Πλαγιαρίου (Μοσχούλας): Ευθυμίου, Τσαλοπούλου 13(2), Ανταβαλή 5, Αμπατζίδου 7, Κάνουλα 15, Μπεκιαρούδη 2, Τσακιτζή 4(1), Κιλινγκαρίδου 5, Χριστάκογλου 2.

 

ΜΕΝΤ 58 - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ 31

Δεκάλεπτα: 13-7, 23-17, 44-23, 58-31

Διαιτητές: Πλατέλλα-Στούμπος

ΜΕΝΤ (Διαβολεμένου): Καμπίτση 2, Πεταχτή 9, Χρυσοστομίδου 14(2), Ριτζαλέου 10(1), Μπαμπικέρ 2, Σινάκου 2, Σωτηριάδου 2, Καβακίδου 8, Μπαξεβάνου 6, Κοματσιούλη 3.

Αμπελόκηποι Μενεμένης (Μαλτέζος): Θωμά 2, Γούτη 2, Παπακωνσταντίνου 3, Παπαδόπουλου 5, Τερζοπούλου 7, Κοκκάλη 3, Μακαρίδου 4, Καραγκούνη, Θεολόγου, Μαυροπούλου 5.

 

ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ 62 - ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ 39

Δεκάλεπτα: 18-10, 30-20, 49-25, 62-39

Διαιτητές: Πράττος-Κούτσαρης

ΓΣ Μενεμένης (Σάββας): Παυλίδου 12(2), Ούτσιου 12, Αναστασιάδου 8, Δεληγιάννη 2, Ντουγιουτζή 4, Μελίνη 6, Σιδηροπούλου 12(1), Τσίπα 4, Παναγιωτίδου 2.

Χορτιάτης (Φωτιάδης): Κογκαλίδου 13(1), Ανδριοπούλου, Γιαμλόγλου 4(1), Μαυροπούλου, Λειβαδιώτου, Σαράντη 8(2), Φραγκιαδάκη 8(2), Σκρέκα 6.

 

ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 43 - ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ 57

Δεκάλεπτα: 9-15, 26-22, 35-37, 43-57

Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Αναστασιάδης

ΠΣ Ευκαρπίας (Σταϊκοπούλου): Δημητριάδου, Πετράκη 8, Πεχλιβανίδου 2, Αθανάτου, Κεσεσίδου 9(1), Κεντηρίδου, Κατρακυλίδου 4, Κονδύλη 2, Γκάτσου, Λίτσου 12, Κέκελη 4, Αντικατζίδου 1.

Ναύαρχος Βότσης (Μαυρίδης): Μπίχτα 3, Καρπώνη 2, Αραμπατζή 9, Κωνσταντινίδου, Καζαντζή 24(1), Κιζιρίδου, Παπαγακή 4, Νασουφίδου 2, Ζούνη 2, Δέλλιου 1, Σταμούλη, Πασχάλη 10(1).

 

ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 30 - ΖΕΦΥΡΟΣ 60

Δεκάλεπτα: 10-19, 19-31, 23-53, 30-60

Διαιτητές: Χατζίδου-Τσιαμπάζης

ΠΚ Νεάπολης (Παγκούτσος): Καλαμάρα, Ιακωβίδου 6, Οντουτόλα 1, Υδραίου, Μπακογιάννη 3, Μήτα 9(1), Βέκιου 3(1), Μίχου 4, Κατσικούλη , Σιάτρα 1, Σοφιανού, Κουθουρίδου 2, Διαμαντοπούλου.

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης-Ουρκέρογλου): Γεωργούλα 10, Δραγκόλα 9, Τζήκα 14(2), Μπαλκογλου 3(1), Μανωλοπούλου 9(1), Αλασχάρ 7, Σαμαρά 6(2), Γραβάνη 5, Κλεπουσνιώτου 1, Τότσικα, Κοντραφούρη, Οζπαπαδοπούλου

 

Μ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 42 - ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ 33

Δεκάλεπτα: 15-5, 19-17, 30-22, 42-33

Διαιτητές: Τζιοβάνακης-Κωνσταντινέλης

Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης (Παλαμουτίδου-Νικολαϊδης): Σαββοπούλου, Θωμάρεϊς 6, Γαβρίλη 13(1), Φόρογλου 4, Τσαγκαρίδου 3, Κουλατσά, Κακαγιά, Ζουμπούλη 12, Ζαμπουρίδου 4.

Φρυγανιώτης (Χαλκιάς): Κανελιά 1, Κραγιοπούλου 11, Χρυσοστομίδου, Αβραμίδου, Μουταφίδου 4, Σαχπεκίδου, Γκρίτζαλη 5, Ξανθοπούλου, Καργίδου 4, Ταρπάγκου Φ., Ζηππίδου 4, Ταρπάγκου Α. 2.

 

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ 63 - ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ 45

Δεκάλεπτα: 18-9, 30-23, 42-37, 63-45

Διαιτητές: Μαρκούσης-Καρμπά

Θερμαϊκός Θέρμης (Κωτούλης): Ασπρίδου 6, Παλόκα, Παπαδοπούλου Α., Βελούδη 2, Σταματέλου 10, Μαναβή, Καρανικολή, Τόλη, Βούλγαρη, Αμουτζίδου, Παπαδοπούλου Ε. 24(3), Κουβελιώτη 21.

Πύργος Χαλάστρας (Αναγνωστίδης): Καρακίτσου 8, Τσελεκίδου, Τζαβέλα 12, Γιοσμά 17, Μπάρμπα, Πολύχρου Κ., Πολύχρου Μ. 8, Δεληολάνη.

 

 

 

Επόμενη αγωνιστική (13η, 11/1):

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ – ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ – ΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ – ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ

ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗΣ – ΓΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ-ΜΕΝΤ ΖΈΦΥΡΟΣ – ΘΕΡΜΑΪΚΌΣ ΘΈΡΜΗΣ

 

Πηγή:woman2woman.gr

24/12/2016 7:11:00 μμ