επικαιροτητα
Γ' Εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 13ης αγωνιστικής και 12ης αγωνιστικής(εξ αναβολής 1ου ομίλου)
Γ' Εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 13ης αγ......
Β' Εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 14ης αγωνιστικής
Β' Εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 14ης αγ......
Α' εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 21ης αγωνιστικής
Α' εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 21ης αγ......
Συνάντηση με την Σουηδική ομοσπονδία είχαν οι Νέες Δραπετσώνας
Συνάντηση με την Σουηδική ομοσπονδία είχαν οι Νέες......

Με τη διεξαγωγή της 15ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Τα αποτελέσματα

Πελασγός-Μελίσσια 37-65

ΓΣ Ηλιούπολης-Φάρος Κερατσινίου 74-51

Αρκάδι Ρεθύμνου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 61-66 (παρ.)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αγία Παρασκευή 69-50

Τερψιθέα Γλυφάδας-Αμύντας 44-49

Παναθηναϊκός-OA Χανίων (Αναβολή)

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη – Φάρος Κερατσινίου 74-51

Διαιτητές: Αγγελής, Νικολοπούλου

Δεκάλεπτα: 17-10, 33-22, 51-39, 74-51

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 23(1), Τζουγκράκη 11(1), Γούλα Π., Καββαδά 2, Νεαρχάκου, Γούλα Φ. 2, Δανδουλάκη 4, Στεφάνου 11(2), Παπαδοπούλου 6, Οικονομίδου 15, Λιγνού, Κορρέ.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Πρασσά): Γραμματικού 2, Καρακασίδου 19, Χόντο 2, Ταντουροφσκα 5(1), Κοντραφούρη 16, Ισκιόγλου 4, Κουτσοδήμου 3(1), Μαλλιάρη, Φερεντίνου.

 

Πελασγός – Μελίσσια 37-65

Διαιτητές: Μακρόπουλος-Μάρκου

Δεκάλεπτα: 7-16, 17-31, 21-46, 37-65

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Σεφέρου, Χρανιώτη 7(1), Τζανετοπούλου, Θάνου 7(1), Αγγελοπούλου, Λύκου 2, Γεωργοπούλου, Τσιντώνη 1, Φωτεινάκη 3, Δούκουρη 7(1), Μιχολιά, Καντέλη 10.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Τσέτα 5, Ναυροζίδου, Σταμούλη 4(1), Πατέρα 10(2), Μαλεφάκη 2, Κοιλιαρίδη 8(1), Βιντσιλαίου, Κουτσούκου 2, Κωνσταντινίδου 4, Γιαννακοπούλου 6, Χιώτη 14, Κανέλλου 10.

 

Αρκάδι-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 61-66 (παρ.)

Διαιτητές: Κοτσιμπός – Mπακετέα

Δεκάλεπτα: 14-14,31-29, 45-39, 60-60 (κ.α.), 61-66 (παρ.)

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ.3(1), Σταυγιανουδάκη, Κανδεράκη, Ουρανού, Κουλούρη Στ. 16(1), Θεοδοσουλάκη 18, Καζά 7, Φοβάκη 2, Φραγγελάκη, Καούκη 15(2).

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 8, Σατρατζέμη 7(1), Κύριου 4, Βαμβακά 12, Λιναρά, Ζουρνή 19, Κεσσέ 13(3), Βεζεντίνη, Κουρούβανη, Λέρη 3(1).

 

Κρόνος Αγ. Δημ. – Αγία Παρασκευή 69-50

Διαιτητές: Μελισσάρης-Κούλης Κ.

Δεκάλεπτα: 16-11, 31-19, 51-31, 69-50

ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος – Νικολαϊδου): Κήτσιου 9(1), Γασπαράτου 3, Πανταζή 10, Βιντσιλαίου 18, Τσιχλάκη 7(1), Μποσγανά 8, Αναστασοπούλου 4, Γκέργκι 8, Γρηγοροπούλου 2, Καραπατάκη ,Τσούχλη, Τζανέτου

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Τσέρου 12, Γρίσπου 6(1), Ανωγειανάκη 15, Ακρίβου 6, Κλείτσα 2, Κοντογιάννη 3, Πετυχάκη 6, Γκάνια, Παπαντώνη, Αμίτση, Κούκη.

 

Τερψιθέα-Αμύντας 44-49

Διαιτητές: Σκουλαρίκης-Ιορδανίδης

Δεκάλεπτα: 14-16, 20-31, 30-42, 44-49

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδαλή, Οικονομάκη Κλ. 10, Καναβάρου 4, Καβακίδου, Λαμπράκη Δ., Φλώκα, Λαμπράκη Μ. 2, Γαλιατσάτου 3, Οικονομάκη Ζ. 8(1), Μυλωνακη 17(1).

ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη –Λιάκου): Γιγουρτάκη 8(2), Τριμέρη 2, Μαργώνη 8(1), Καλλιώρα 7(1), Τζέμη, Τσαγκαράκη 2, Αθανασούλια 2, Ντάνου 8, Κόρμπου 9, Σιδηροπούλου 3.

 

Βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 27

2. Μελίσσια 27

3. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 27

4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 27

5. Αγία Παρασκευή 25

6. ΓΣ Ηλιούπολης 22

7. Φάρος Κερατσινίου 22

8. Αμύντας 21

9. ΟΑ Χανίων 20

10. Αρκάδι Ρεθύμνου 17

11. Τερψιθέα Γλυφάδας 16

12. Πελασγός 16

 

*Παναθηναϊκός και ΟΑ Χανίων έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 3/3)

Μελίσσια-Αρκάδι Ρεθύμνου

Τερψιθέα Γλυφάδας-Πελασγός

Φάρος Κερατσινίου-Αμύντας

Αγία Παρασκευή-ΓΣ Ηλιούπολης

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Παναθηναϊκός

ΟΑ Χανίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αρης-Αστέρας Ιππ. 50-38

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος 78-47

Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 45-55

Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΑΣ Γιάννινα 46-58

Τιτάνες Δράμας-Ολύμπια Λάρισας 51-53

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΕ Πυλαίας 35-84

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΕ Πυλαίας 35-84

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Αγαγιώτου

Δεκάλεπτα: 4-26, 27-44,31-65, 35-84

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Δέρβος): Τσουκαλά, Γκρίνια, Τζανετοπούλου, Καλελλοπούλου 15(1), Λιόλιου 4, Τεβετζίδου, Παρασχάκη 4, Αρτεμισίου 6(1), Σιουμουρέκη, Κωστοπούλου 6(1), Ντόβα.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 12(3), Κατσαμούρη 18(1), Τσαμπούρη 6(2), Καραμπατζάκη 18, Παπαρδέλα 2, Τσιανάκη Ευ. 2, Φλώρου 11, Πλουμπή, Τσιανάκα Αικ. 6, Aρσένογλου 9.

 

Αρης – Αστέρας Ιππ. 50-38

Διαιτητές: Πλατέλα-Τσαρδούλιας

Δεκάλεπτα: 12-7, 27-19, 32-28, 50-38

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 7, Γράψα 10(1), Λάλου 10, Τζιαμπάζη, Παπαιωάννου 4, Βεντούρα 6, Βατσιτσίδου 9, Ευσταθίου 4.

ΑΣΤΕΡΑΣ/ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Παλαμουτίδου): Καζαντζή Β. 10(1), Καζαντζή Σπ. 3, Καζαντζή Στ. 3(1), Γαβρίλη, Μπαλλά 6, Βασιλειάδου 8, Παπαδοπούλου 7, Νταουντάκη 1.

 

Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 45-55

Διαιτητές: Ισιγώνης-Λάλλα

Δεκάλεπτα: 13-10,26-27, 30-40, 45-55

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 9, Χύσσα, Τσάντα 4, Μπακιρτζίδου 8, Θανοπούλου 8(2), Πελτέκη, Κουτούση 13, Πιτσιάβα, Μίχου 3.

ANAΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση):Νάστου 9(1), Εμμανουηλίδου 12(3), Κωστανάκη 9(1), Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 4, Κανέλογλου, Τζίκου 10, Παπαδάκη 6, Τζίοτζιου 3, Τσελεμπή 2.

 

Τιτάνες Δράμας – Ολύμπια Λάρισας 51-53

Διαιτητές: Κομνηνόπουλος - Παπαδοπούλου Κ.

Δεκάλεπτα: 17-18, 29-28, 45-41, 51-53

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιόγλου) : Τερτλίδου, Μαραγκού 15, Καριώτου 3, Σαμολαδά 8(2), Ντελή 7, Παλλάδα 4, Κολοκυθά, Καρατζά 4, Βαρσάμη, Μαμαλίγκατζη 10(2), Κοσκερίδου

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι) : Μιχαηλίδου, Μοδέα, Τσιούρβα, Σουλιώτη 12(1), Μαργαρίτη, Σολωμού 9(1), Λιάσκου 1, Σκαρλή 2, Πατούνη 10(2), Κλεισιάρη, Μπενέκη 17(1), Τέλιου.

 

Παναθλητικός – Πιερικός Αρχέλαος 78-47

Διαιτητές: Γιαννούλης – Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 28-10, 39-19, 55-39, 78-47

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 15, Αντωνιάδου 13(3), Κιλαζίδου 10, Γιαννοπούλου, Γράψα 5(1), Μυγδαλιά 7, Αθανασιάδου 4, Βουζούκου 1, Θωμά 10(3), Βαντσιούρη 13(2).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηϊωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή 3, Τελίδου 11, Κιολεογλου, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 8, Μπουμπουλέντρα 5, Καρατάσιου 6, Καρανικόλα, Παντιζιαλά 5, Γκρίτζαλη 5, Μαντή.

 

Απόλλων Καλαμαριάς – ΠΑΣ Γιάννινα 46-58

Δεκάλεπτα: 10-8, 23-25, 32-45, 46-58

Διαιτητές: Χατζηκώστας-Τοπαλίδης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Οικονόμου 6, Σιφναίου, Καραβέλη 1, Ιγγλέζου 6(2), Παλάνη 5(1), Κουλουμπή 2, Γιαννουσίου 4, Τράντα 3(1), Δiαμαντίδου 4, Καϊμακτσή 8, Μαϊδάτση, Γκομπετζισβίλι 7.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΝΑ (Σιαμέτης):Ντόκου 12(1), Σαρηγιαννίδου 11, Χρηστάκη 5(1), Μεντεσίδου 7, Πάφη 4, Ξανθοπούλου 1, Πανούστου, Διαμαντοπούλου, Βρασταμινού, Ντάλα 18(2), Μπουκουβάλα

 

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 30

2. ΑΕ Πυλαίας 28

3. ΠΑΣ Γιάννινα 26

4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 26

5. Αρης 24

6. Απόλλων Καλαμαριάς 23

7. Αστέρας Ιππ. 22

8. Πανσερραϊκός 20

9. Πιερικός Αρχέλαος 19

10. Ολύμπια Λάρισας 19

11. Τιτάνες Δράμας 18

12. Ολυμπιακός Βόλου 15

 

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 3/3)

ΠΑΣ Γιάννινα-Τιτάνες Δράμας

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς

Πιερικός Αρχέλαος-Πανσερραϊκός

Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης-Παναθλητικός

Ολύμπια Λάρισας-Ολυμπιακός Βόλου

ΑΕ Πυλαίας-Αρης

24/2/2019 9:50:00 μμ