επικαιροτητα
Παράπονα για την διαιτησία ο Αγρ.Αστέρας Ευόσμου που αντιμετώπισαν στην Κομοτηνή
Παράπονα για την διαιτησία ο Αγρ.Αστέρας Ευόσμου π......
Λύγισε στο φινάλε κι έχασε το τρόπαιο ο Ολυμπιακός, 13-11 από τη Σαμπαντέλ στον τελικό
Λύγισε στο φινάλε κι έχασε το τρόπαιο ο Ολυμπιακός......
Ήττα από την Ουκρανία για Μαναβή, Τσοπούλου
Ήττα από την Ουκρανία για Μαναβή, Τσοπούλου...
Ξεκίνησε το πρωτάθλημα κορασίδων ΕΠΣΜ-Νικηφόρα για Leontes Ladies Academy
Ξεκίνησε το πρωτάθλημα κορασίδων ΕΠΣΜ-Νικηφόρα για......

Με τη διεξαγωγή της 14ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

ΟΑ Χανίων – ΟΚΑ Αρκάδι 73-66

ΚΑΟ Μελισσίων – ΑΟ Αμύντας 55-27

ΑΟ Τερψιθέα Γλυφ. – ΓΣ Ηλιούπολης 53-56

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 64-50

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΚΟΜ Πελασγός 54-35

ΑΟ Φάρος Κερατσινίου – ΓΣ Αγίας Παρασκευής 58-61 (παρ.)


Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΟΑ Χανίων – Αρκάδι Ρεθ. 73-66

Διαιτητές: Κώτσου, Πετράκης

Δεκάλεπτα: 16-13, 34-35, 59-55, 73-66

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Δρικάκη, Δερμιτζάκη 10(2), Παπαμαρκάκη 2, Χαιρετάκη, Βασιλογιαννάκη, Κουφογιάννη 17, Ψυχογιού 8(2), Σκουμπάκη, Παπαδάκη, Δασκουλίδου 16(2),Φωτιάδη 1, Δεληγιάννη 19.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης): Κουλούρη Μ.7(1), Σταυριανουδάκη, Γιαλαμά 10(1), Ουρανού, Κουλούρη Σ. 11(1), Θεοδωσουλάκη 10, Καζά 11, Φοβάκη 2, Σταυριανάκη, Καλαϊτζιδάκη 2, Καούκη 13(1), Κανδεράκη.

 

Παναθηναϊκός – Κρόνος 64-50

Διαιτητές: Φραγκούλη-Δελαγραμμάτικας

Δεκάλεπτα: 14-10, 33-27, 50-39, 64-50

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη, Μούλη 11, Ακρίβου 8 (1), Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 15 (2), Ευαγγελάτου 2, Αρβανίτη 5, Σλούκα 13 (2), Μούτσα, Βασιλάκη, Εζέτζα 10 και Σιγάλα.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Γρηγοροπούλου, Μποσγανά 6, Κίτσιου 5, Καραπατάκη, Βιντσιλαίου 6, Τσιχλάκη 6 (1), Τζανέτου, Γκέργκι 6, Πανταζή 2, Γασπαράτου 2, Τσούχλη 2 και Αναστασοπούλου 15.

 

Μελίσσια – Αμύντας 55-27

Διαιτητές: Τζίμης, Ρασπτογιάννης

Δεκάλεπτα: 10-4, 25-16, 38-18, 55-27

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα - Mωραΐτης): Τσέτα, Κουτσούκου, Σταμούλη 3 (1), Πατέρα 8 (2), Ναυροζίδου 18 (3), Κοιλαρίδη, Μαλεφάκη, Βιντσιλαίου Στ 7, Κωνσταντινίδου 7 (1), Γιαννακοπούλου 6, Χιώτη 4, Κανέλλου 2

ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη - Λιάκου): Γιργουτάκη 7 (1), Τριμέρη, Μαργώνη, Καλλιώρα 2, Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 2, Παπαθανασίου 2, Κάραλη 1, Σιδηροπούλου, Αθανασούλια 7 (1), Ντάνου, Κόρμπου 4

 

Τερψιθέα-Ηλιουπολη 53-56

Διαιτητές: Ναστούλης-Δαγκλής

Δεκάλεπτα: 10-15, 23-25, 44-41, 53-56

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδαλή, Οικονομάκη Κλ. 10, Καναβάρου 10, Καβαίιδου 2, Λαμπράκη Δ. 4, Φλωκα, Λαμπράκη Μ. 4, Γαλιατσάτου 10(2), Οικονομάκη, Μυλωνάκη 13

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης - Φέξης): Δασκαλοπούλου 8, Τζουγκράκη 5, Καββαδά 4, Νεαρχάκου 4(1), Γούλα 5, Δανδουλάκη 8, Στεφάνου, Παπαδοπουλου 4, Οικονομίδου 18


ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΚΟΜ Πελασγός 54-35

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Κωτσακόπουλος

Δεκάλεπτα: 8-7, 25-13, 43-24, 54-35

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη, Σατρατζέμη, Κυρίου 2, Ντότσι, Βαμβακά 14, Ζουρν.η 18(1), Κεσσέ 4, Βυζεντινη 4, Κουρούβανη 3(1), Λέρη 6, Μπαλαμπάνη 3, Χόνι.

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Γεωργοπούλου, Χρανιώτη 7, Τζανετοπούλου, Θάνου 7(1), Αγγελοπούλου 4, Λύκου 8,Ντάρλα, Τσιντώνη, Δουκούρη, Μιχολια 1, Καντέλη 8.


ΑΟ Φάρος Κερατσινίου – ΓΣ Αγίας Παρασκευής 58-61

Διαιτητές: Κιουλάφας-Κηπώσης

Δεκάλεπτα: 21-10, 34-20,41-29, 50-50(κ.α.), 58-61(παρ.)

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Πράσσα): Γραμματικού, Καρακασίδου 16(1), Χόντο 3(1), Ταντουρόφσκα 9(1), Κοντραφούρη 13, Ισκίογλου 17(1), Κουτσοδήμου,

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Κλείτσα 2, Κοντογιάννη 4, Γρίσπου 17(2), Τσέρου 16(3), Ακρίβου 4, Παπαντώνη, Γκάνια, Πετυχάκη 3(1), Αμίτση 6(2), Ανωγειαννάκη 9.

 

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 27

2. Μελίσσια 25

3. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 25

4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 25

5. Αγία Παρασκευή 24

6. Φάρος Κερατσινίου 21

7. ΓΣ Ηλιούπολης 20

8. ΟΑ Χανίων 20

9. Αμύντας 19

10. Αρκάδι Ρεθύμνου 16

11. Τερψιθέα Γλυφάδας 15

12. Πελασγός 15


Η επόμενη αγωνιστική (15η, 24/2)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αγία Παρασκευή

ΓΣ Ηλιούπολης-Φάρος Κερατσινίου

Αμύντας-Τερψιθέα Γλυφάδας

Πελασγός-Μελίσσια

Αρκάδι Ρεθύμνου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Παναθηναϊκός-ΟΑ Χανίων

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

ΠΑΣ Γιάννινα – Πανσερραϊκός 62-31

Ολύμπια Λάρ. - Απόλλων Καλ. 46-57

Πιερικός Αρχέλαος – Αστέρας Ιππ. 57-70

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Παναθλητικός Σ. 51-68

Ολυμπιακός Βόλου – Αρης 40-85

ΑΕ Πυλαίας – ΑΣ Τιτάνες Δράμας 86-67


Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΠΑΣ Γιάννινα – Πανσερραϊκός 62-31

Διαιτητές: Χατζηκώστας-Λυγούρας

Δεκάλεπτα: 21-6, 38-13, 49-22, 62-31

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 6(2), Σαρηγιαννίδου 15 , Χρηστάκη 4, Μεντεσίδου 8 , Πάφη 8, Ντάλα 9(1), Μπουκουβάλα ,Διαμαντοπούλου 12.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 5, Χύσα 2, Τσάντα 1 , Βλάχβεη , Πελτέκη 1, Πιτσιάβα 12(2) , Γκανάτσιου 4, Θανοπούλου 4, Δαμιανάκου, Μίχου, Γκέκα 2.

 

Ολύμπια Λάρ. - Απόλλων Καλ. 46-57

Διαιτητές: Μπούγλος Γ. –Τσάλλας

Δεκάλεπτα: 12-12, 21-26, 31-32, 46-57

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σολωμού 12 , Σουλιώτη 11(1), Λιάσκου 2, Σκαρλή, Πατούνη 4, Μπενέκη 10, Μοδέα, Σιούρβα, Κλεισιάρη, Μαργαρίτη, Κουτσουνούρη 7.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Σιφναίου 1, Καραβέλη, Ιγγλέζου, Οικονόμου 6, Γκομπεντισβίλι 4, Κουλουμπή 14(1), Γιαννουσίου 4, Τράντα 14(1), Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 14(4). Παλάνη, Μαϊδάτση.

 

Πιερικός Αρχέλαος – Αστέρας Ιππ. 57-70

Διαιτητές: Γιαννούλης-Ιατρόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-17, 28-34, 47-51, 57-70

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Τελίδου 24 (1), Χρυσοστομίδου 2, Ζουγκουρίδου 5 (1), Ντριστέλλα, Κιολέογλου, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα 4, Καρατάσιου 14 (3), Γκρίτζαλη, Καρανικόλα.

Αστέρας Ιπποδρομίου (Παλαμουτίδου-Νικολαϊδης): Καζαντζή Β. 24 (3), Νταουντάκη 4, Καζαντζή Σπ. 4, Νάκη, Καζαντζή Στ. 5, Γαβρίλη 1, Μπαλλά 6, Βασιλειάδου 13, Αναγνώστου, Μπαρμπαλιού, Παπαδοπούλου 13, Σταματάκη.

 

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Παναθλητικός Σ. 51-68

Διαιτητες: Αγραφιώτης Γρ.-Κουκουλεκίδης

Δεκάλεπτα: 17-18, 25-38, 35-55, 51-68

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 3, Τσάλη 2, Κωστανάκη 11(1), Κουλακιώτη 4, Καλομιστίνη 4, Κανέλλογλου 2, Τζίκου 4, Παπαδάκη 6, Τζιότζιου 8, Τσελεμπή, Νάστου 7

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 12,Αντωνιάδου 11(2), Κυλιαζίδου 5, Γιαννοπούλου 9, Γράψα, Μυγδαλιά 2, Αθανασιάδου 2, Βοζούκου 2, Θωμά 19(4), Μπαξεβάνου, Βαντσιούρη 6, Μπαχαρίδου.

 

Ολυμπιακός Βόλου – Αρης 40-85

Δεκάλεπτα: 14-14, 19-33, 26-63, 40-85

Διαιτητές: Δημουλάς-Γκαρτζονίκας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δερβός): Αρτεμισίου 10(1), Κανελλοπούλου 19(4), Λιόλιου, Τζανετοπούλου 2 , Παρασχάκη, Τσουκαλά, Γκρίνια 5, Σιουμουρέκη 2, Τεβετζίδου 2, Στάθη.

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 17(1), Γράψα 22(1), Λάλου 5, Τζιαμπάζη 12(2), Μαργαρίτη, Παπαϊωάννου 6 , Βεντούρα 10, Βατσιτσίδου 11, Λαγκαδιώτου 2.


Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 28

2. ΑΕ Πυλαίας 26

3. ΠΑΣ Γιάννινα 24

4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 24

5. Αρης 22

6. Απόλλων Καλαμαριάς 22

7. Αστέρας Ιππ. 21

8. Πανσερραϊκός 19

9. Πιερικός Αρχέλαος 18

10. Ολύμπια Λάρισας 17

11. Τιτάνες Δράμας 17

12. Ολυμπιακός Βόλου 14

 

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 24/2)

Αρης-Αστέρας Ιππ.

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος

Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΑΣ Γιάννινα

Τιτάνες Δράμας-Ολύμπια Λάρισας

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΕ Πυλαίας

17/2/2019 9:44:00 μμ