επικαιροτητα
Παράπονα για την διαιτησία ο Αγρ.Αστέρας Ευόσμου που αντιμετώπισαν στην Κομοτηνή
Παράπονα για την διαιτησία ο Αγρ.Αστέρας Ευόσμου π......
Λύγισε στο φινάλε κι έχασε το τρόπαιο ο Ολυμπιακός, 13-11 από τη Σαμπαντέλ στον τελικό
Λύγισε στο φινάλε κι έχασε το τρόπαιο ο Ολυμπιακός......
Ήττα από την Ουκρανία για Μαναβή, Τσοπούλου
Ήττα από την Ουκρανία για Μαναβή, Τσοπούλου...
Ξεκίνησε το πρωτάθλημα κορασίδων ΕΠΣΜ-Νικηφόρα για Leontes Ladies Academy
Ξεκίνησε το πρωτάθλημα κορασίδων ΕΠΣΜ-Νικηφόρα για......

Για τη 12η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΟΑ Χανίων-Αμύντας 56-58

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αρκάδι Ρεθύμνου 77-74

Παναθηναϊκός-Πελασγός 61-27

Μελίσσια-Αγία Παρασκευή 59-52

Τερψιθέα Γλυφάδας-Φάρος Κερατσινίου 42-49

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Ηλιούπολης 61-69


Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΟΑ Χανίων-ΑΟ Αμύντας 56-58

Διαιτητές: Κηπώσης-Ναστούλης

Δεκάλεπτα: 19-14, 38-27, 47-43, 56-58

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη, Δρικάκη, Σκουμπάκη, Κουφογιάννη 23(4), Ψυχογιού 15(1), Βασιλογιαννάκη, Παπαδάκη, Δασκουλίδου 3(1), Φωτιάδη, Δεληγιάννη 15.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Γιγουρτάκη 9(1), Τριμέρη 15(3), Μαργώνη 6, Καλιώρα 9, Τζέμη 6, Τσαγκαράκη 4, Σιδηροπούλου, Κάραλη, Καράτζαλου, Αθανασούλια 2, Ντάνου 7, Κόρμπου.

 

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΚΑ Αρκάδι

Διαιτητές: Μπιτσιντζάνος-Μάρκου Δεκάλεπτα: 16-8 28-33 46-49 77-74

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Νανάκος – Νικολαϊδου) Αναστασοπούλου 14, Μποσγανά 18(1), Γκέργκι 14 Τσιχλάκη 6, Γασπαράτου 10(3), Βιντσιλαίου 15(1), Γρηγοροπούλου, Τσαγκαροπούλου, Τσούχλη, Καραπατάκη, Τζανέτου

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Καούκη8(1), Θεοδοσουλάκη 24, Κουλούρη Μ. 15(1), Κουλούρη Σ.11(3), Καζά 8, Γιαλαμά 8(1), Κανδεράκη, Σταυγιανουδάκη, Σταυριανάκη, Φρασσελάκη, Ζουμπεράκη.

 

Παναθηναϊκός-ΚΟΜ Πελασγός 61-27

Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Τσίγκου

Δεκάλεπτα: 13-6, 28-10, 44-23, 61-27

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Μούλη 6, Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 19, Ευαγγελάτου 2, Αρβανίτη, Σλούκα 5 (1), Εζέτζα 14, Τριανταφύλλου 1, Κούκη 2, Ακρίβου 4, Μούτσα 8 (2) Σιγάλα.

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Σεφερού, Χρανιώτη 4, Τζανετοπούλου, Γεωργοπούλου, Αγγελοπούλου 2, Λύκου, Ντάρλα 6 (2) , Τσιντώνη 5, Δουκούρη 8 (1), Μιχολιά, Καντέλη 2.

 

Τερψιθέα-Φάρος Κερατσινίου 42-49

Διαιτητές: Κούλης Χ.-Πετράκης Ιωάν.

Δεκάλεπτα: 11-17, 20-30, 33-37, 42-49

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Οικονομάκη Κλ. 6, Καναβαρου Αθ. 8, Καβακιδου 2, Λαμπράκη Δ. 2, Φλώκα 8(2), Λαμπράκη Μ., Καναβαρου Αν. 2, Καπινιάρη, Οικονομάκη Ζ., Μυλωνακη 14(2)

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 19(1), Χόντο 2,Ταντουρόφσκα 5(1), Παπαϊωάννου 3, Κοντραφούρη 16(1), Ισκιόγλου 4, Κουτσοδήμου.

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Ηλιούπολης 61-69

Διαιτητές: Σκουλαρίκης-Τούσης

Δεκάλεπτα: 14-24, 27-39, 43-54, 61-69

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 10(1), Σατραζέμη 4(1), Κυρίου 4, Βαμβακά 19, Ντότση, Ζουρνή 13, Κεσσέ 5, Βυζεντίνη 6, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χόνι.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 15, Τζουγκράκη 12(2), Γούλα Π., Καββαδά 8(2), Νεαρχάκου 1, Γούλα Φ. 4(1), Δανδουλάκη 4, Λιγνού, Παπαδοπούλου 2, Οικονομίδου 14, Αλεξία, Κορρέ 9.

 

Η Βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 23

2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 22

3. Μελίσσια 21

4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 21

5. Αγία Παρασκευή 20

6. Φάρος Κερατσινίου 19

7. ΓΣ Ηλιούπολης 17

8. Αμύντας 17

9. ΟΑ Χανίων 16

10. Αρκάδι Ρεθύμνου 14

11. Τερψιθέα Γλυφάδας 13

12. Πελασγός 13

 

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 10/2)

Αγία Παρασκευή-Τερψιθέα Γλυφάδας

ΓΣ Ηλιούπολης-Μελίσσια

Αμύντας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Πελασγός-ΟΑ Χανίων

Αρκάδι Ρεθύμνου-Παναθηναϊκός

Φάρος Κερατσινίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου


2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αρης-Τιτάνες Δράμας 68-28

Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Καλαμαριάς 22-69

ΑΕ Πυλαίας-Πανσερραϊκός 71-63

Ολύμπια Λάρισας-Παναθλητικός 49-79

ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Ιππ. 53-50

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος 71-52

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Ιππ. 53-50

Διαιτητές: Χατζηκώστας-Λυγούρας

Δεκαλέπτα: 10-7, 29-23, 43-33, 53-50

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου16(4), Σαρηγιαννίδου 11(1), Χρηστάκη, Μεντσίδου 4, Πάφη 13(3), Ξανθοπούλου , Πανούτσου, Διαμαντοπούλου, Βρασταμινού, Ντάλλα 5(1), Μπουκουβάλα 4.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠ. (Παλαμουτίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β.11(3), Καζαντζή Σπ.6, Νάκη, Καζαντζή Στ., Γαβρίλη 5(1), Μπαλλά, Βασιλειάδου 6(1), Αναγνώστου, Νταουντάκη 4, Παπαδοπούλου 18.

 

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Πιερικός Αρχέλαος 71-52

Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 21-13, 38-33, 51-42, 71-52

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση):Εμμανουηλίδου 7(2), Κωστανάκη 2, Τσαλή 10(1), Κουλακιώτη 3, Καλομιτσίνη 13(1),Τζίκου 9, Παπαδάκη 2, Τζιότζιου 10, Τσελεμπή, Νάστου 15(2).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηϊωάννου-Ξηρομερίτης): Τελίδου 13(1), Χρυσοστομίδου 13(1), Ζουγουρίδου 3(1), Κιλόλ 2, Τσολεόγλου 3, Λάππα 2, Μπαγλαρίδου 2,Μπουμπουλέντρα 5(1), Καρατάσιου 4, Καρανικόλα, Γκρίτζαλη 5.

 

Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Καλαμαριάς 22-69

Διαιτητές: Τοπαλίδης-Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα: 10-21, 12-36, 16-59, 22-69

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος):Τσουκαλά, Γκρίνια 2, Τζανετοπούλου, Κανελλοπούλου 5, Λιόλιου, Τεβετζίδου 2, Παρασχάκη 2, Αρτεμισίου 7(1), Σιουμουρέκη, Χαβαλέ, Σπυριδοπούλου 4, Ντόβα

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(Κυρκούσης-Καρακασίδου):Σιφναίου 3(1), Καραβέλη 5, Οικονόμου 2, Ιγγλέζου, Γκομπετζισβίλι 6, Κουλουμπή 13, Γιανοουσίου 12, Τράντα 16, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή, Γκλεζάκη 10.

 

Αρης – Τιτάνες Δράμας 68-28

Διαιτητές: Δημουλάς-Γκαρτζονίκας

Δεκάλεπτα: 16-7, 30-13, 56-17, 68-28

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 7(1),Ουζούνη, Γράψα 20(1), Λάλου 6, Τζιαμπάζη 8(1), Παπαιωάννου 4, Βεντούρα 10, Σακουλάκη 7(1), Βατσιτσίδου 5, Ευσταθίου 1, Λαγκαδιώτου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου): Τερτλίδου 2, Μαραγκού 2, Καργιώτη 2, Σαμολαδά 7 (1), Ντελή 4, Παλλάδα, Μαμαλίγκατζη 5 (1), Καρατζά 2, Βαρσάμη 4, Κολοκυθά, Κοσκερίδου.

 

ΑΕ Πυλαίας – Πανσερραϊκός 71-63

Διαιτητές: Γκέκας-Γιατρόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-24, 30-31, 49-46, 71-63

AE ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 11(2), Αρσένογλου,Τσαμπούρη 15(2), Καραμπατζάκη 18(1),Παπαρδέλα 9, Τζήμου 2, Φλώρου 16, Πλουμπή, Τσιανάκα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλόπουλου 16, Χύσσα 1, Τσάντα 11(3), Πελτέκη 9(1), Πιτσιάβα 5(1), Γκανάτσιου 10, Μίχου 2, Θανοπούλου 9(1).

 

Ολύμπια Λάρισας – Παναθλητικός 49-79

Διαιτητές: Αγαγιώτου-Μπούγλος Π.

Δεκάλεπτα: 9-22, 21-42, 37-58, 49-79

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 9(1), Μοδέα, Σουλιώτη, Λιάσκου 6, Σκαρλή, Κουτσουνούρη 15(1), Πατούνη, Μπενέκη 16, Μαργαρίτη 2.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ( Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 17(1), Αντωνιάδου 12(3), Γιαννοπούλου 14, Γράψα 3(1), Μυγδαλιά 2,Θωμά 17(4), Βουζούκου, Μπαξεβάνου 4, Βατσιούρη 10(1).

 

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 24

2. ΑΕ Πυλαίας 22

3. ΠΑΣ Γιάννινα 21

4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 21

5. Αρης 19

6. Απόλλων Καλαμαριάς 19

7. Αστέρας Ιππ. 18

8. Πανσερραϊκός 16

9. Πιερικός Αρχέλαος 15

10. Ολύμπια Λάρισας 15

11. Τιτάνες Δράμας 14

12. Ολυμπιακός Βόλου 12


Η επόμενη αγωνιστική (13η, 10/2)

Αστέρας Ιππ.-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Παναθλητικός-ΠΑΣ Γιάννινα

Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισας

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας

Τιτάνες Δράμας-Ολυμπιακός Βόλου

Πιερικός Αρχέλαος-Αρης

3/2/2019 9:55:00 μμ