επικαιροτητα
Άλλη μια ανατροπή και τελικό η Bencic (vids)
Άλλη μια ανατροπή και τελικό η Bencic (vids)...
VL Γυναικών (17η αγωνιστική): Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Μακεδόνες 3-0
VL Γυναικών (17η αγωνιστική): Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ ......
Παραμένει σε τροχιά 2 τίτλων η Παπαμιχαήλ
Παραμένει σε τροχιά 2 τίτλων η Παπαμιχαήλ...
VL Γυναικών (17η αγωνιστική): ΓΣ Ηλιούπολης - Πανναξιακός ΑΟΝ 0-3
VL Γυναικών (17η αγωνιστική): ΓΣ Ηλιούπολης - Πανν......

Με τα παιχνίδια της 9ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΟΜ Πελασγός-ΑΟ Αμύντας 28-46

ΟΑ Χανίων-Φάρος Κερατσινίου 48-50

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων 59-52

Παναθηναϊκός-ΓΣ Αγ. Παρασκευής 48-35

17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Τερψιθέα

 

Σάββατο 12 Ιανουαρίου

ΟΚΑ Αρκάδι-ΓΣ Ηλιούπολης 50-70

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΟΑ Χανίων-Φάρος Κερατσινίου 48-50

Διαιτητές: Μαρτινάκος-Μελισσάρης

Δεκάλεπτα: 11-16, 21-28, 37-37, 48-50

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη 2, Παπαμαρκάκη 5(1), Δρικάκη, Βασιλογιαννάκη, Κουφογιάννη 8, Ψυχογιού 14, Δασκαλάκη, Σκουμπάκη, Δασκουλίδου 10, Φωτιάδη 2, Δεληγιάννη 7.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 13, Χόντο 6(2), Ταντουρόφσκα 11, Παπα¨ωάννου, Κοντραφούρη 10, Ισκιόγλου 10, Κουτσοδήμου.

 

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων 59-52

Διαιτητές: Τζίμης-Κιουλάφας

Δεκάλεπτα: 11-14 31-26 47-42 59-52

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Γασπαράτου 10(2), Γκέργκι 8, Μποσγανά 9, Αναστασοπούλου 6, Βιντσιλαίου 21(2), Τσιχλάκη 5, Τσούχλη, Γρηγοροπούλου, Τζανέτου, Κουκουλιτάκη, Καραπατάκη

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Ναυροζιδου 8(1), Πατέρα 8(2), Ζακυνθινού 4, Χιώτη9, Κοιλαρίδη11(1), Γιαννακοπούλου 4, Κανέλλου 8, Τζέτα, Σταμούλη, Δούρου, Κωνσταντίδη.

 

Παναθηναϊκός-ΓΣ Αγ. Παρασκευής 45-38

Διαιτητές: Πλιάκας-Γαρίνη

Δεκάλεπτα: 13-6, 24-21, 39-29, 45-38

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη 1, Μούλη 14, Μαυράκη, Κοίλια Ν., Ακριβού, Ευαγγελάτου, Αρβανίτη, Σλούκα 21 (2), Μούτσα , Σιγάλα 2, Εζέτζα 7, Τριανταφύλλου.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος –Στρατάκος): Γκαγκανάτσου, Κλειτσα 7 (1), Γκανιά, Κονμτογιάννη 2, Γρίσπου 11 (1), Τσέρου 10 (2), Παπαντώνη, Ακρίβου, Πετυχάκη, Αμίτση, Κούκη, Ανωγειανάκη 8.

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Τιτάνες Δράμας-Παναθλητικός 59-77

Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 59-46

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 38-58

ΑΕ Πυλαίας-Πιερικός Αρχέλαος 74-56

Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Ιππ. 37-84

Αρης-ΠΑΣ Γιάννινα 54-58

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης – ΠΑΣ Γιάννινα 54-58

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα:18-12, 30-33, 39-47, 54-58

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γράψα 13(3), Λάλου 8, Τζιαμπάζη, Μαργαρίτη 2, Παπαιωάννου, Βεντούρα 12, Σακουλάκη 15(3), Βατσιτσίδου 4, Ευσταθίου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 3(1), Σαρηγιαννίδου 17(1), Χρηστάκη 4, Μεντεσίδου 4, Ξανθοπούλου 14(1), Πανούτσου 3, Διαμαντοπούλου, Ντάλα 13(2).

 

Απόλλων Καλ. – Πανσερραϊκός 59-46

Διαιτητές: Θεοδωρίδης-Ιατρόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-9, 26-24, 49-39, 59-46

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(Ατακτίδης-Μαρβάκης): Οικονόμου 6(1), Σιφναίου, Καραβέλη 19(3), Ιγγλέζου, Παλάνη, Γιαννουσίου 7, Τράντα 17, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 2,Γκλεζάκη 4,Γκομπετζισβίλι 4.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσαντά): Χωλοπούλου 12, Χύσσα, Τσαντά 7(1), Μπακιρτζίδου 9, Πελτέκη 5(1), Πιτσιάβα 4, Μίχου 2, Θανοπούλου 7(1).

 

Τιτάνες Δράμας – Παναθλητικός 59-77

Διαιτητές: Λάλλα – Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 16-24, 35-47, 48-65, 59-77

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου): Τερτλίδου, Μαραγκου 8(2), Καριώτη 10(2), Σαμολαδά 11(1), Ντελή 8, Παπαδά 9(1), Καρατζα 2, Μαμαλίκατζη 8(1), Βαρσάμη 3.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 19, Αντωνιάδου 21(4), Κιλαζίδου 10(1), Γιαννοπούλου 9, Θωμά 6, Βαντσιούρη 4, Μπαξεβάνου 4, Θεοδοσίου 2, Βουζούκου 2.

 

Ολύμπια Λάρισας – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 38-58

Διαιτητές: Μπούγλος –Τσάλλας

Δεκάλεπτα:9-17, 18-34, 24-46, 38-58

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Μιχαηλίδου, Μοδέα 4, Σολωμού 2, Σουλιώτη 9, Λιάσκου 1,Σκαρλή 8, Πατούνη 2, Κουτσουνούρη, Μπενέκη 12.

AΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση):Νάστου 10(2), Εμμανουηλίδου 9 (3), Κωστανάκη 3(1), Τσαλή, Κουλακιώτη 6, Καλομιτσίνη 11(1), Κανέλογλου, Τζίκου 8, Παπαδάκη 7, Τζιότζιου 4, Τσελέμπη.

 

Ολυμπιακός Βόλου – Αστέρας Ιπποδρομίου 37-84

Διαιτητές:Γκέκας-Δημουλάς

Δεκάλεπτα: 13-25, 26-47, 39-67, 37-84

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Τσουκαλά, Γκρίνια, Τζανετοπούλου, Κανελλοπούλου 11, Λιόλιου 4, Τεβετζίδου, Παρασχάκη 3, Αρτεμισίου 8, Σιουμουρέλη 3, Κψστοπούλου, Χαβαλέ, Ντόβα 6.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ (Παλαμουτίδου-Ιωαννίδης): Καζαντζή Β.20 (3),Φόρογλου 9(1), Καζαντζή Σ.13, Νάκη 2, Καζαντζή Στ., Γαβρίλη 6, Μπαρμπαλιού 2, Βασιλειάδου 2, Αναγνώστου 12, Παπαδοπούλου 18, Ζαμπουρίδου.

 

ΑΕ Πυλαίας – Πιερικός/Αρχέλαος 74-56

Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.- Νέδογλου

Δεκάλεπτα: 20-13, 40-27, 57-39,74-56

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 7(1), Αρσένογλου 2, Κατσαμούρη 17, Τσιαμπούρη 7(1), Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 7, Φλώρου 18, Τσιανάκα Κ. ,Τσιανάκα, Ε., Πλουμπή.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ /ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Δαβιτίδου 6, Τελίδου 23(1), Χρυσοστομίδου, Ζουγκουρίδου 8(1), Κιολέογλου, Γκοτζαμάνη, Λάππα 2, Μπαγκαλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 7, Γκρίτζαλη 4.

 

Η βαθμολογία

1.Παναθλητικός 18

2. ΑΕ Πυλαίας 17

3. ΠΑΣ Γιάννινα 16

4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 16

5. Αρης 14

6. Απόλλων Καλαμαριάς 14

7. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 14

8. Ολύμπια Λάρισας 12

9. Πιερικός Αρχέλαος 11

10. Πανσερραϊκός 11

11. Τιτάνες Δράμας 10

12. Ολυμπιακός Βόλου 9


Η επόμενη αγωνιστική (10η, 20/1)

Απόλλων Καλαμαριάς-Αρης

Πανσερραϊκός-Τιτάνες Δράμας

Παναθλητικός-Ολυμπιακός Βόλου

Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης-ΑΕ Πυλαίας

Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΠΑΣ Γιάννινα

 

Περισσότερα σε λίγο...

13/1/2019 6:58:00 μμ