επικαιροτητα
Άλλη μια ανατροπή και τελικό η Bencic (vids)
Άλλη μια ανατροπή και τελικό η Bencic (vids)...
VL Γυναικών (17η αγωνιστική): Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ Μακεδόνες 3-0
VL Γυναικών (17η αγωνιστική): Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣ ......
Παραμένει σε τροχιά 2 τίτλων η Παπαμιχαήλ
Παραμένει σε τροχιά 2 τίτλων η Παπαμιχαήλ...
VL Γυναικών (17η αγωνιστική): ΓΣ Ηλιούπολης - Πανναξιακός ΑΟΝ 0-3
VL Γυναικών (17η αγωνιστική): ΓΣ Ηλιούπολης - Πανν......

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τη διεξαγωγή της 7ης Αγωνιστικής.

 

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Παναθηναϊκός-Τερψιθέα Γλυφάδας 55-29

Ο.Α. Χανίων-Μελίσσια 59-67

Αρκάδι Ρεθ.-Φάρος Κερατσινίου 46-59

Πελασγός-Αγ. Παρασκευή 53-66

Ηλιούπολη-Αμύντας 50-52

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 50-52

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρκάδι-Φάρος Κερατσινίου 46-59

Διαιτητές: Ασλανίδης-Λάμπος

Δεκάλεπτα: 6-18, 24-33, 38-40, 46-59

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 4, Κανδεράκη, Γιαλαμά 3, Κουλούρη Σ. 19(1), Σταυριανάκη, Καζά Χ. 6, Φοβάκη, Θεοδοσουλάκη 18, Καούκη 5, Λελεδάκη.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πρασσά): Γραμματικού 1, Καρακασίδου 17(3), Χόντο 9(1), Ταντουρόφσκα 15(3), Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 9, Ισκιόγλου 10, Κουτσοδήμου 3.

 

Πελασγός-Αγ. Παρασκευή 53-66

Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 21-24, 35-37, 47-53, 53-66

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης): Μανιατά, Καντέλη 3(1), Τσουκαλά 13 (1), Δούκουρη 5(1), Θάνου 3 (1), Αγγελοπούλου 2, Λύκου, Ντάρλα 5, Τσιντώνη, Φωτεινάκη 11, Μιχολιά,

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Γκαγκανάτσιου, Κλείτσα 4, Γκάνια, Γρίσπου 12(1), Τσέρου 7(1), Κούκη 16(1), Κοντογιάννη 9(1), Παπαντώνη, Ακρίβου 5, Πετυχάκη 2, Αμίτση, Ανωγειαννάκη 11.

 

Ηλιούπολη-Αμύντας 50-52

Διαιτητές: Κούλης Χ.-Νικολοπούλου

Δεκάλεπτα: 18-12, 24-27, 39-41, 50-52

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 15(1), Τζουγκράκη 5, Γούλα Π., Αλεξία, Νεαρχάκου 6, Λιγνού, Δανδουλάκη 6, Στεφάνου 4, Παπαδοπούλου 4, Οικονομίδου 10, Αλεξανδρίδη, Κορρέ.

ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη - Λιάκου): Γιγουρτάκη 10, Τριμέρη 7(1), Μαργώνη 4, Καλιώρα 8(1), Τζέμη 4, Τσαγκαράκη 2, Σιδηροπούλου, Κάραλη, Αθανασούλια 7(1), Ντάνου 8, Κόρμπου 2, Καράτζαλου.

 

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 50-52

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης-Ναστούλης

Δεκάλεπτα: 13-16, 28-25, 38-44, 50-52

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Μποσγανά 4, Βλάνη 5(1), Κητσιου 5, Ρούτση, Βιντσιλαίου 9, Τσιχλάκη, Πανταζή 5, Γκέργκι 5, Τσιμπίδη, Γασπαράτου 4, Γρηγοροπούλου, Αναστασοπούλου 13.

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 10, Σατρατζέμη 3, Τσελέκη, Βαμβακά 11, Λιναρά 10, Ζουρνή 7, Κεσσέ 11, Ντότσι, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χώνι.

 

Παναθηναϊκός-Τερψιθέα Γλ. 55-29

Διαιτητές: Τζίμης-Τούσης

Δεκάλεπτα: 9-3, 28-12, 42-22, 55-29

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη 4, Μούλη 5, Κοίλια Π., Κοίλια Ν. 3 (1), Καλαμπάκου 15 (3), Ευαγγελάτου 6, Αρβανίτη, Σλούκα 8 (2), Βασιλάκη 3 (1), Σιγάλα 2, Εζέτζα 5 και Ακρίβου 4.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛ. (Βασιλάκος): Κόρδαλη, Οικονομάκη Κ. 10 (1), Καπινιάρη, Καναβάρου 4, Καβακίδου 3, Λαμπράκη δ. 4, Φλώκα, Γαλιατσάτου 3, Οικονομάκη Ζ., Λαμπράκη Μ. και Μυλωνάκη 5.

 

ΟΑ Χανίων-ΚΑΟ Μελισσίων 59-67

Διαιτητές: Λαμπίρης-Λεβεντάκος

Δεκάλεπτα: 8-19, 23-34, 37-50, 59-67

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη 2, Παπαμαρκάκη 3(1), Σκουμπάκη, Δρικάκη, Κουφογιάννη 6, Ψυχογιού 16(4), Βασιλογιαννάκη, Δασκαλάκη, Δασκουλίδου 16(1), Φωτιάδη 2, Δεληγιάννη 14.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ(Μάλαμα): Τσέτα, Ναυρoζίδου 8, Σταμούλη, Πατέρα 17(4), Κοιλιαρίδη 5, Βιντσιλαίου 5, Ζακυνθινού 8, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 16, Χιώτη 4, Κανέλλου 4.

 

Η βαθμολογία

1.Παναθηναϊκός 13

2. Αγία Παρασκευή 13

3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 13

4. Μελίσσια 12

5. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 12

6. Φάρος Κερατσινίου 12

7. ΓΣ Ηλιούπολης 10

8. ΟΑ Χανίων 9

9. Αμύντας 8

10. Τερψιθέα Γλυφάδας 8

11. Πελασγός 8

12. Αρκάδι Ρεθύμνου 8

 

Επόμενη αγωνιστική (8η, 16/12):

Αμύντας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Ηλιούπολη-Πελασγός

Αγία Παρασκευή-Αρκάδι

Φάρος Κερατσινίου-Παναθηναϊκός

Τερψιθέα Γλυφάδας-Ο.Α. Χανίων

Μελίσσια-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

 

2ος Ομιλος

Αποτελέσματα

Τιτάνες Δράμας-Πιερικός Αρχέλαος 51-53

Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Ιπποδρομίου 48-65

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Ν.Ρ. 27-70

Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 54-79

Α.Ε. Πυλαίας-ΠΑΣ Γιάννινα 63-56

Άρης-Ολύμπια Λάρισας 60-38

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Ν.Ρ. 27-70

Διαιτητές: Δημουλάς, Γκαρτζονίκας

Δεκάλεπτα: 6-20, 17-37,21-59, 27-70

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Γκίνο 11, Κανελλοπούλου 3, Λιόλιου 2, Τεβετζίδου 2, Παρασχάκη 2, Σιουμουρέκη 3, Μπουγιούρη, Χαβαλέ, Ντόβα 4.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣΙΘΟΘναγέννηση Ν.Ρ. (Μύρβαλη, Καμπίτση): Νάστου 12 (2), Εμμανουηλίδου 4, Κωστανάκη, Τσαλή 3 (1), Κουλακιώτη 5, Καλομιτσίνη 11 (1), Κανέλογλου 6, Τζίκου 13, Παπαδάκη 4, Τζιότζιου 10, Τσελεμπή 2.

 

Άρης-Ολύμπια Λάρισας 60-38

Διαιτητές: Τοπαλίδης, Παπαδόπουλος Γρ.

Δεκάλεπτα: 13-14, 32-24, 50-33, 60-38

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 14 (1), Γραψα 5 (1), Λάλου 6, Τζιαμπάζη 3 (1), Μαργαρίτη 2, Μπαξεβανίδου, Βεντούρα 11, Σακουλάκη 11 (1), Κυριακοπούλου, Βατσιτσίδου 8, Ευσταθίου, Λαγκαδιωτου

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι-Νοφαράστ): Μιχαηλίδου, Μοδέα 8, Σολωμού 7, Σουλιώτη 10, Γαϊτάνη 10, Λιάσκου 1, Τσιούνη, Σκαρλή, Πατούνη 2, Μπενέκη, Τέλιου, Μαργαριτη.

 

Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Ιπποδρομίου 48-65

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης, Παπαδόπουλος Κυρ.

Δεκάλεπτα: 8-14, 13-32, 34-48, 48-65

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης): Οικονόμου 5, Σiφναίου, Καραβέλη 4, Ιγγλέζου 10 (1), Παλλάνη, Κουλουμπή, Γιανουσίου 3, Τράντα 12 (1), Καϊμακτσή 6 (1), Γκλεζάκη 5, Γκομπετζισβίλι 3.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ (Παλαμουτίδου, Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 21 (3), Φόρογλου, Καζαντζή Σπ. 9 (1), Νάκη, Καζαντζή Στ., Γαβρίλη 5 (1), Μπαλλά 2, Βασιλειάδου 12, Αναγνώστου, Ζαμπουρίδου 2, Παπαδοπούλου 14.

 

Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 54-79

Διαιτητές: Λάλα, Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 18-21, 26-51, 37-67, 54-79

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τσάντα): Χωλοπούλου 10, Χύσα 4, Τσάντα 2, Μπακιρτζίδου 9, Πελτέκη 4, Κουτούση 12, Μίχου 6, Θανοπούλου 7, Δαμιανάκου, Βάννα, Πιτσιάβα.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου): Χαιριστανίδου 11 (1), Αντωνιάδου 16 (2), Κιλαζίδου 14 (1), Γιαννοπούλου 16 (1), Μυγδαλιά 10, Αθανασιάδου 2, Βουζούκου 2, Θωμά 3, Βαντσιούρη 5 (1), Γράψα, Μπαχαρίδου, Θεοδοσίου.

 

Τιτάνες Δράμας-Πιερικός Αρχέλαος 51-53

Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης, Παπαδόπουλος Κ.

Δεκάλεπτα: 13-11, 28-25, 36-40, 51-53

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιόγλου): Τερτλίδου , Μαραγκού 17 (2), Καριώτη, Σαμολαδά 12 (1), Ντελή 6, Παλάδα 10, Στάικου, Καρατζά 6, Βαρσάμη.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Τελλίδου 17 (1), Χρυσοστομίδου 9, Ζουγκουρίδου 11 (2), Ευσταθίου, Λάππα 3, Μπαγκλαρίδου 1, Καρατάσιου 6 (2), Ντριστέλα 2, Γκρίτζαλη 4, Μπουμπουλέντρα.

 

Α.Ε. Πυλαίας-ΠΑΣ Γιάννινα 63-56

Διαιτητές: Γκέκας, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 15-14, 27-34, 45-51, 63-56

A.E. ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 7 (1), Αρσένογλου, Ζωγράφου, Κατσαμούρη 10, Τσαμπούρη 12 (2), Καραμπατζάκη 11, Παπαρδέλα 2, Τζήμου 2, Τσιανάκα Ε., Φλώρου 14, Κωτούλα 5.

ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 3 (1), Σαρηγιαννίδου 19 (1), Χρηστάκη, Μεντεσίδου 6, Ξανθοπούλου 10 (2),Διαμαντοπούλου, Πάφη , Ντάλα 18 (2).

 

Η βαθμολογία

1. Α.Ε. Πυλαίας 14

2. Παναθλητικός 14

3. ΠΑΣ Γιάννινα 12

4. Άρης 12

5. Αναγέννηση Ν.Ρ. 12

6. Απόλλων Καλαμαριάς 11

7. Αστέρας Ιπποδρομίου 10

8. Ολύμπια Λάρισας 10

9. Πιερικός Αρχέλαος 8

10. Πανσερραϊκός 8

11. Τιτάνες Δράμας 8

12. Ολυμπιακός Βόλου 7

 

Επόμενη αγωνιστική (8η, 16/12)

Πανσερραϊκός-Άρης

Παναθλητικός-Απόλλων Καλαμαριάς

Αστέρας Ιπποδρομίου-Τιτάνες Δράμας

Πιερικός Αρχέλαος-Ολυμπιακός Βόλου

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Α.Ε. Πυλαίας

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολύμπια Λάρισας

9/12/2018 7:08:00 μμ