επικαιροτητα
Παράπονα για την διαιτησία ο Αγρ.Αστέρας Ευόσμου που αντιμετώπισαν στην Κομοτηνή
Παράπονα για την διαιτησία ο Αγρ.Αστέρας Ευόσμου π......
Λύγισε στο φινάλε κι έχασε το τρόπαιο ο Ολυμπιακός, 13-11 από τη Σαμπαντέλ στον τελικό
Λύγισε στο φινάλε κι έχασε το τρόπαιο ο Ολυμπιακός......
Ήττα από την Ουκρανία για Μαναβή, Τσοπούλου
Ήττα από την Ουκρανία για Μαναβή, Τσοπούλου...
Ξεκίνησε το πρωτάθλημα κορασίδων ΕΠΣΜ-Νικηφόρα για Leontes Ladies Academy
Ξεκίνησε το πρωτάθλημα κορασίδων ΕΠΣΜ-Νικηφόρα για......

Με τη διεξαγωγή της 4ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών:

1ος Όμιλος

 

Αποτελέσματα

ΚΑΟ Μελισσίων-Πελασγός 47-28

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αρκάδι 63-41

Αμύντας-Τερψιθέα 56-37

Φάρος-Ηλιούπολη 71-68

Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 58-62 (παρ.)

ΟΑ Χανίων - Παναθηναϊκός (5/12)

 

Αναλυτικά τα παιχνιδια

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αρκάδι 63-41

Διαιτητές: Χαϊνά-Καραμπιτσάκος

Δεκάλεπτα: 24-10, 34-25, 46-33, 63-41

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος, Φατούρος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 5(1), Κυρίου 2, Βαμβακά 17, Λιναρά 14(2), Ζουρνή 6, Κεσσέ 14(2), Βυζεντίνη, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χόνι 1.

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 7(1), Θεοδοσουλάκη 5, Γιαλαμά 9(1), Ουρανού, Κουλούρη Στ., Σταυριανουδάκη, Φραγκελάκη, Σταυριανάκη, Ζουμπεράκη 7(1), Καούκη 13.

 

Αμύντας-Τερψιθέα 56-37

Διαιτητές: Καλογριάς-Γιαννακόπουλος

Δεκάλεπτα: 22-13, 31-21, 41-28, 56-37

ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Γιγουρτάκη 7(1), Τριμέρη 18(6), Μαργώνη 7, Καλλιώρα 9(1), Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 5, Σιδηροπούλου, Καραλή 2, Καραντζάλου, Αθανασούλια, Ντάνου 4, Κόρμπου 2

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδάλη 2, Οικονομάκη Κ. 17, Καπινιάρη, Καναβάρου Αθ. 2, Καβακίλου, Λαμπράκη 2, Φλώκα, Λαμπράκη, Καναβάρου Αν., Γαλιατσάτου 4, Οικονομάκη Ζ., Μυλωνάκη 9

 

Φάρος-Ηλιούπολη 71-68

Διαιτητές: Αγγελής-Αναστασόπουλος

Δεκάλεπτα:23-22, 45-33, 59-52, 71-68

ΦΑΡΟΣ( Πρασσα, Ρουμάνη): Γραμματικού, Καρακασίδοθ 14(1), Χόντο, Ταντουρόφσκα 13(3), Κοντραφούρη 16(1), Ισκιόγλου 26, Κουτσοδήμου 2, Παπαϊωάννου.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερουάδακης - Φέξης): Δασκαλοπούλου 21, Τζουγκράκη 3, Γούλα Π., Λίγνου, Νεαρχάκου, Γούλα Φ. 7, Δανδουλάκη 4, Στεφάνου 14, Παπαδοπούλου, Οικονομίδου 13, Αλεξανδρίδου 6, Κορρέ.

 

Μελίσσια – Πελασγός 47-28

Διαιτητές: Μαρούδιας, Λάμπος

Δεκάλεπτα: 15-6, 32-12, 43-15, 47-28

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα - Μωραΐτης): Ναυροζίδου 15 (1), Πατέρα 6 (1), Δούρου 4, Κοιλιαρίδη 7 (1), Βιντσιλαίου 1, Ζακυνθινού 2, Γιαννακοπούλου, Κανέλλου 6, Τσέτα 4, Σταμούλη 2.

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης - Μανιάτη): Μανιατά 1, Χρανιώτη 3 (1), Τσουκαλά 4, Θάνου, Αγγελοπούλου, Λύκου 4, Ντάρλα 1, Τσιντώνη, Σεφέρου, Δουκούρη 8 (2), Μιχολιά, Καντέλη 7

 

Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 58-62

Διαιτητές: Λαζόγκα-Κούλης Κ.

Δεκάλεπτα: 21-19, 33-33, 41-44, 55-55 (κ.α.), 58-62 (παρ.)

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος - Στρατάλος): Κλείτσα 13(1), Γκάνια, Γρίσπου 18(2), Τσέρου 8(2), Ακρίβου, Πετυχάκη 4, κΚούκη 5, Ανωγιαννάκη 10.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Μποσγανά 2, Βλανη 8(2), Κίτσιου 2, Βιντσιλαίου 14, Τσιχλάκη, Πανταζή, Γκέργκι 7(1), Γρηγοροπούλου 2, Γασπαράτου 7, Τζανέτου 7, Αναστασοπούλου 13.

 

Η βαθμολογία

1. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 8

2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 7

3. Αγία Παρασκευή 7

4. Παναθηναϊκός 6

5. Μελίσσια 6

6. ΓΣ Ηλιούπολης 6

7. Φάρος Κερατσινίου 6

8. ΟΑ Χανίων 5

9. Αμύντας 5

10. Αρκάδι Ρεθύμνου 5

11. Τερψιθέα Γλυφάδας 4

12. Πελασγός 4

*Παναθηναϊκός και ΟΑ Χανίων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 25/11)

Αρκάδι Ρεθύμνου-Μελίσσια

Πελασγός-Τερψιθέα Γλυφάδας

Αμύντας-ΓΣ Ηλιούπολης

ΓΣ Ηλιούπολης-Αγία Παρασκευή

Παναθηναϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΑ Χανίων

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης-Αρης 46-65

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πανσερραϊκός 74-33

ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Καλαμαριάς 52-42

Ολύμπια Λάρισας-Τιτάνες Δράμας 54-36

ΑΕ Πυλαίας-Ολυμπιακός Βόλου 105-25

Πιερικός Αρχέλαος-Παναθλητικός (αναβολή)

 

Αναλυτικά οι αγώνες

Αστέρας Ιπποδρομίου – Αρης 46-65

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Θρασύβουλίδης

Δεκάλεπτα: 13-15, 21-36, 38-47, 46-65

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ (Παλαμουτίδου): Καζαντζή Β. 6(1), Φόρογλου 4, Καζαντζή Σ. 10, Νάκη 1, Γαβρίλη 4, Μπαλλά 9, Αναγνώστου 3, Παπαδοπούλου 5, Νταουντάκη 3, Κεφαλά, Μπαρμπαλιού 1.

ΑΡΗΣ(Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 11, Γράψα 14, Λάλου 8, Τζιαμπάζη 6(2), Μαργαρίτη 4, Παπαιωάννου, Βεντούρα 4, Σακουλάκη 8, Κυριακοπούλου, Βατσιτσίδου 10(2), Ευσταθίου, Λαγκαδιώτου

 

ΑΕ Πυλαίας – Ολυμπιακός Βόλου 105-25

Δεκάλεπτα: 33-3, 61-15, 87-21, 105-25

Διαιτητές: Ισιγώνης – Λάλλα

AE ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):Σταμπή 6, Αρσένογλου 14,Κατσαμούρη 18, Τσαμπούρη 9(1), Καραμπατζάκη 11, Τζήμου 8(2), Τσιανάκα Ε. 8, Φλώρου 10, Πλουμπή 6, Κωτούλα 12(1), Τσιανάκα Κ. 3.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Κώττη, Τζανετοπούλου 7, Κανελλοπούλου 4, Λιόλιου, Τεβετζίδου 3, Παρασχάκη, Αρτεμισίου 9(1), Σιουμουρέκη, Ντόβα 2.

 

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Πανσερραϊκός 74-33

Διαιτητές: Τοπαλίδης-Παπαδόπουλος Γρ.

Δεκαλεπτά:24-4, 41-18, 57-28, 74-33

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 9(1), Κωστανάκη 13(3), Τσαλή 3(1), Τασιούδη 1, Κουλακιώτη 6, Καλομιτσίνη 11, Κανέλλογλου 4, Τζίκου 8, Τζιότζιου 7, Τσελεμπή 8, Νάστου 4.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τατιτζικίδης): Βάννα, Χύσσα 5, Τσάντα 9(1), Βλαχβέη, Πελτέκη 5, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου 8, Μίχου 4, Θανοπούλου 2, Δαμιανάκου, Πλεύρη.

 

Ολύμπια Λάρισας - Τιτάνες Δράμας 54-36

Δεκάλεπτα: 6-12, 19-22, 42-29, 54-36

Διαιτητές: Τσάλλας-Μπούγλος

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σολωμού 6(1), Σουλιώτη 16(1), Γαϊτάνη 12(1), Λιάσκου, Μαργαρίτη, Σκαρλή, Πατούνη, Μπενέκη Μ., Μπενέκη Χ. 17(1), Μοδέα 3.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιόγλου):Τερτλίδου 2, Καργιώτη 9, Σαμολαδά 13(2), Ντελή 4, Παλάδα 2, Δημούδη, Καρατζά 3, Βαρσάμη 2, Κολοκύθα, Κοσκερίδου 1. 

 

ΠΑΣΓιάννινα – Απόλλων Καλαμαριάς 52-42

Διαιτητές: Γκέκας-Δημουλάς

Δεκάλεπτα: 13-24, 34-31, 44-35, 52-42

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντάλα 8 (2), Ντόκου 9, Χήτα, Πάφη, Χρηστάκη 2, Ξανθοπούλου 3, Μπουκουβάλα, Μεντεσίδου 8, Σαρηγιαννίδου 22 (1), Βρασταμηνού, Διαμαντοπούλου, Βλαχοπούλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης): Σιφναίου, Καραβέλη, Οικονόμου 5, Ιγγλέζου 8 (2), Παλάνη 2, Γκομπετζισβίλι 4, Κουλουμπή 5, Γιαννουσίου 2, Δαμαντίδου 4, Καϊμακτσή 6(2), Τράντα 2.

 

Η βαθμολογία

1. ΑΕ Πυλαίας 8

2. Αρης 8

3. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 7

4. ΠΑΣ Γιάννινα 7

5. Παναθλητικός 6

6. Απόλλων Καλαμαριάς 6

7. Ολύμπια Λάρισας 6

8. Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 5

9. Τιτάνες Δράμας 5

10. Πανσερραϊκός 4

11. Ολυμπιακός Βόλου 4

12. Πιερικός Αρχέλαος 3

*Πιερικός Αρχέλαος και Παναθλητικός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 25/11)

Τιτάνες Δράμας-ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος

Παναθλητικός-Αστέρας Ιππ.

Ολυμπιακός Βόλου-Ολύμπια Λάρισας

Αρης-ΑΕ Πυλαίας

19/11/2018 12:05:00 πμ