επικαιροτητα
Στο Πίτσμπουργκ η Σύνθια Εζέτζα (pic+video)
Στο Πίτσμπουργκ η Σύνθια Εζέτζα (pic+video)...
Ξεκίνημα με νίκη για τη Μπεσμπαλτά
Ξεκίνημα με νίκη για τη Μπεσμπαλτά...
Η Φυτίλη ενεργοποίησε το «φιτίλι της επιστροφής»!
Η Φυτίλη ενεργοποίησε το «φιτίλι της επιστροφής»!...
Γυναικών: Μια διαφορετική επίσκεψη
Γυναικών: Μια διαφορετική επίσκεψη...

Για τη 2η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε τα αποτελέσματα.

 

1ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Τερψιθέα Γλυφάδας-Αγία Παρασκευή 60-69

Μελίσσια-ΓΣ Ηλιούπολης 46-48

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αμύντας 49-45

ΟΑ Χανίων-Πελασγός 63-47

Παναθηναϊκός-Αρκάδι Ρεθύμνου 77-36

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Φάρος Κερατσινίου 59-51

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Κρόνος Αγ.Δημ. – Φάρος Κερ. 59-51

Δεκάλεπτα: 22-8, 37-25, 52-36, 59-51

Διαιτητές: Κηπώτης, Ραπτογιάννης

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Μποσγανά 4, Βλάνη, Κήτσιου 5, Ρούτση 3, Βιντσιλαίου 11(1), Τσιχλάκη, Πανταζή 8, Γκέρκι 12, Τζανέτου, Γασπαράτου 5(1), Ζουρτσάνου 2, Αναστασοπούλου 10

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 18, Χόντο, Ταντουρούσκα 17(3), Παπαϊωάννου 2, Κοντραφούρη 2, Ισκίογλου 12(1), Κουτσοδήμου, Κιακούλια Μ., Κιακούλια Δ.

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Αμύντας 49-45

Διαιτητές: Λαζόγκα και Αναστασόπουλος

Δεκάλεπτα: 8-12, 22-27, 31-34, 49-45

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Βεροιόπουλος, Φατούρος): Καραβελη 2, Σατρατζέμη 5, Κύριου, Βαμβακά 6, Λιναρά 15(2), Ζουρνή 16(1), Κεσσέ 5, Βυζεντίνη, Κουρούβανη, Λέρη, Μπαλαμπάνη, Χόνι

ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Γιργουτάκη Νίκη 3(1), Τριμέρη Μαρία 3(1), Μαργώνη Ζωή 2, Καλλιώρα Εύα 2, Τζέμη Ναταλί 8, Τσαγκαράκη Ηλιάνα 6, Καραδήμου Έλενα, Καράλη Σαββίνα 5(1), Καράντζαλου Ζωή, Αθανασούλια Ρούλα 5(1), Σιδηροπούλου Έλενα, Κόρμπου Μαρία 11

 

Παναθηναϊκός – Αρκάδι Ρεθύμνου 77-36

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος – Τσακιράκη

Δεκάλεπτα 17-6, 30-19, 54-25, 77-36

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Ακρίβου 9, Μούλη 27, Κοίλια Π. 3, Κοίλια Ν., Καλαμπάκου 11 (2), Ευαγγελάτου, Αρβανίτη 4, Σλούκα 6 (2), Σιγάλα 4, Μαυράκη 4, Βασιλάκη 3 (1) και Τριανταφύλλου 6

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης):Κουλούρη Μ. 6, Κανδεράκη, Γιαλαμά, Ουρανού, Κουλούρη Σ. 5 (1), Σταυριανάκη 6, Κάσα 7, Φραγγελάκη 2, Καούκη 8 (1) και Ζουμπεράκη 2

 

ΟA Χανίων - Πελασγός 63-47

Διαιτητές: Κιουλάφας-Καραμπιτσάκος

Διαιτητές: 20-6, 33-23, 52-34, 63-47

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης – Δημητρουλάκη): Πρασιανάκη, Δερμιτσάκη 2, Παπαμαρκάκη 13(1), Σκουμπάκη, Γαλανάκη, Κουφόγιαννη 16(2), Ψυχογιού 16(1), Βασιλογιαννάκη, Χαλίβιδου, Δασκουλίδου, Φωτιάδη 3, Δεληγιάννη 13

ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης – Μανιάτη): Μανιατά, Χρανιώτη 5, Τσουκαλά 17, Θάνου 1, Αγγελόπουλου, Λύκου, Ντάλα 2, Τσιντώνη, Φωτεινάκη 6, Δούκουρη 5(1), Μιχολιά, Καντέλη 11.

 

Τερψιθέα Γλ. - Αγία Παρασκευή 60-69

Διαιτητές: Γαρινή-Μπιτσιντζάνος

Δεκάλεπτα: 15-19, 31-40, 45-54, 60-69

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛ. (Βασιλάκος): Κορδαλή, Οικονομάκη Κλ. 5, Καπινιάρη 5, Καναβάρου Αθ. 12, Καβακίδου, Λαμπράκη Δ. 3, Φλώκα 6(2), Λαμπράκη Μ., Καναβάρου Αν., Γαλιατσάτου 9, Οικονομάκη Ζ., Μυλωνάκη 20(4).

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Γκαγκανάτσιου, Κλείσα 14(4), Γκάνια 7(1), Κοντογιάννη, Γρίσπου 9(1), Τσέρου 9(1), Παπαντώνη, Ακρίβου, Πετυχάκη 8, Αμίτση, Κούκη 13, Ανωγειανάκη 9

 

Μελίσσια – Ηλιούπολη 46-48

Διαιτητές: Σκουλαρίκης-Ζαγούρης

Δεκάλεπτα: 11-17, 26-25, 34-38, 46-48

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Βιντσιλαίου 9, Δούρου 5, Ζακυνθινού 3(1), Κανέλλου 8, Γιαννακούλου 11(3), Κοιλαρίδη 5(1), Τσέτα, Ναυροζίδου, Σταμούλη, Πατέρα 5(1), Κωνσταντινίδου.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης): Δασκαλοπούλου 10(1), Δανδουλάκη 13, Τζουγκράκη 5, Νεαρχάκου 5, Οικονομίδου 10, Γούλα Φ. 2, Στεφάνου 3, Καββαδά, Παπαδοπούλου, Αλεξανδρή

 

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 4

2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 4

3. ΟΑ Χανίων

4. Αγία Παρασκευή 4

5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 4

6. Φάρος Κερατσινίου 3

7. ΓΣ Ηλιούπολης 3

8. Μελίσσια 2

9. Αμύντας 2

10. Τερψιθέα Γλυφάδας 2

11. Πελασγός 2

12. Αρκάδι Ρεθύμνου 2 

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 11/11)

Αρκάδι Ρεθύμνου-ΟΑ Χανίων

Πελασγός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Αμύντας-Μελίσσια

ΓΣ Ηλιούπολης-Τερψιθέα Γλυφάδας

Αγία Παρασκευή-Φάρος Κερατσινίου

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Παναθηναϊκός

 

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αστέρας Ιππ. 53-50

Ολύμπια Λάρισας-Πανσερραϊκός 55-50 

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Δράμας 51-60

Αρης-Πιερικός Αρχέλαος 65-51

ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς 69-37

ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθλητικός 46-54

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολύμπια Λάρισας – Πανσερραϊκός 55-50

Διαιτητές: Γιαννούλης-Μπουγλος

Δεκάλεπτα: 5-17, 31-31, 44-41, 55-50

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡ. (Λόφτι): Μιχαηλίδου 3, Μοδέα 2, Σολωμού (1), Σουλιώτη 14(1), Γαϊτάνη Ε.10, Λιάσκου 4, Σκαρλή 2, Πατούνη, Μπενέκη Μ.1,Μπενέκη Χ. 10

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: (Τσάντα): Χωλοπούλου 8, Χύσα 5(1), Τσάντα 11(1), Δαμιανάκου, Βάννα, Πελτέκη 10, Θανοπούλου 3, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου 9, Μίχου 4.

 

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Αστέρας Ιπποδρομίου 53-50

Διαιτητές : Παπαθανασίου-Πλατέλλα

Δεκάλεπτα: 14-6, 24-16, 35-36, 53-50

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 6(2), Τσαλή 2, Κουλιακιώτη 2, Καλομιτσίνη 7(1),Κανέλογλου, Τζίκου 17, Τζίοτζιου 8, Τσελεμπή, Νάστου 11(1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ε. ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ (Ιωαννίδης-Παλαμουτίδου): Καζαντζή Β. 13(1), Φόρογλου 3(1), Καζαντζή Σ. 2, Γαβρίλη 4, Μπαλλά 4, Βασιλειάδου 12, Αναγνώστου 1, Παπαδοπούλου 9, Νταουντάκη 2.

 

Αρης – Πιερικός/Αρχέλαος 65-51

Διαιτητές: Ισιγώνης-Λάλλα Δεκάλεπτα: 20-9, 36-28, 48-41, 65-51

ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 2, Γράψα 12(2), Λάλου 8, Τζιαμπάζη 7(2), Μαργαρίτη 3, Παπαιωάννου 2, Βεντούρα 13, Σακουλάκη 6 (2), Βατσιτσίδου 12(2).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Τελίδου 23 (2), Χρυσοστομίδου 15(2), Ζουγκουρίδου 1, Μπουμπουλέντρα 2, Καρατάσιου 8(2), Δημητριάδου 1, Γκρίτζαλη 1

 

Ολυμπιακός Βόλου – Τιτάνες Δράμας 51-60

Διαιτητές: Γκέκας-Δημουλάς

Δεκάλεπτα: 6-22, 16-34, 31-48, 51-60

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος): Τσουκαλά 3, Κώττη, Τζανετοπούλου 2, Κανελλοπούλου 11(1), Λιόλιου, Τεβετζίδου 2, Παρασχάκη 2, Αρτεμισίου 23(1), Γκρίνια, Χαβαλέ 8, Ντόβα.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου): Τερτλίδου 5, Καριώτη 13(1), Δημούδη, Σαμολαδά 25(2), Ντελή 9(1), Παλλάδα 5, Καρατζά 3, Κοσκερίδου, Κολοκυθά. 

 

ΑΕ Πυλαίας – Απόλλων Καλαμαριάς 69-37

Διαιτητές: Δικταπανίδης-Τσάνταλη

Δεκάλεπτα: 25-15,38-24,46-30, 69-37

AE ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Στάμπη 3(1), Αρσένογλου, Ζωγράφου 2, Κατσαμούρη 13, Καραμπατζάκη 12,Τσαμπούρη 12(2), Παπαρδέλα 7, Τζήμου 7, Φλώρου 8, Πλούμπη, Κωτούλα 5, Τσιανάκα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης-Καρακασίδου): Oικονόμου 2,Σιφναίου 8, Καραβέλη, Ιγγλέζου, Παλάνη, Κουλουμπή 4, Γιαννουσίου 1,Τράντα 8, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή, Γκλεζάκη 7, Γκομπετζισβίλι 5.

 

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθλητικός 46-54

Διαιτητές: Κουφούδης-Λυγούρας

Δεκάλεπτα: 8-8, 23-27, 34-39, 46-54

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 5(1), Σαρηγιαννίδου 14(1), Χρηστάκη, Μεντεσίδου 9, Ξανθοπούλου 2, Διαμαντοπούλου 2, Πάφη 4, Ντάλλα 10(1)

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου): Χαιριστανίδου 16, Αντωνιάδου 4, Κιλαζίδου 6(1), Γιαννοπούλου 7, Γράψα 3(1), Μπαξεβάνου, Μυγδαλιά 6, Αθανασιάδου, Αθανάτου, Θωμά 11(3), Βαντσιούρη 1, Βουζούκου,

 

Η βαθμολογία

1. ΑΕ Πυλαίας 4

2. Αρης 4

3. Παναθλητικός 4

4. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 4

5. Απόλλων Καλαμαριάς 3

6. ΠΑΣ Γιάννινα 3

7. Ολύμπια Λάρισας 3

8. Τιτάνες Δράμας 3

9. Αστέρας Ιππ. 2

10. Πανσερραϊκός 2

11. Πιερικός Αρχέλαος 2

12. Ολυμπιακός Βόλου 2

 

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 11/11)

Τιτάνες Δράμας-ΑΕ Πυλαίας

Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας

Πανσερραϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

Παναθλητικός-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης-Πιερικός Αρχέλαος

Αρης-Ολυμπιακός Βόλου

4/11/2018 10:49:00 μμ