επικαιροτητα
Δόξα Ρετζικίου: Το μεγάλο τραπέζι ανδρικής και γυναικείας ομάδας στο "Moi"
Δόξα Ρετζικίου: Το μεγάλο τραπέζι ανδρικής και γυν......
Η κορυφαία επτάδα της 3ης αγωνιστικής
Η κορυφαία επτάδα της 3ης αγωνιστικής...
Η Όλγα Βεργίδου MVP της 3ης αγωνιστικής
Η Όλγα Βεργίδου MVP της 3ης αγωνιστικής...
Δικαιώθηκε και ντύνεται στα Ερυθρόλευκα η Σταμολαμπρου
Δικαιώθηκε και ντύνεται στα Ερυθρόλευκα η Σταμολαμ......

Χωρίς βαθμολογικές απώλειες άνοιξε το 2018 για τους πρωτοπόρους των δύο ομίλων της Α2 Γυναικών, Σπόρτιγκ και Ηρακλή, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος! Η ομάδα των Πατησίων επικράτησε εντός έδρας του μαχητικού ΕΦΑΟ Ζωγράφου, ενώ ο «Γηραιός» δεν άφησε περιθώρια στην Ολύμπια Λάρισας. Την Ελευθερία Μοσχάτου «έπιασε» στη βαθμολογία η Ηλιούπολη, αφού πήρε μεγάλο «διπλό» στη μεταξύ τους αναμέτρηση.

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα 11ης αγωνιστικής (7/1):

Ανταγόρας Κω-Μελίσσια 56-80

Ελευθερία Μοσχάτου-ΓΣ Ηλιούπολης 60-68

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΑ Χανίων 77-48

Προφήτης Ηλίας-Αγία Παρασκευή 50-93

Σπόρτιγκ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 51-42

ΓΑΣ Καλυβίων-Αρης Πετρούπολης (7/1, 18:30)

 

Τα φύλλα αγώνα:

Ανταγόρας Κω – ΚΑΟ Μελισσίων 56-80

Δεκάλεπτα: 11-17, 25-45, 43-59, 56-80

ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα 3, Γαλαχουσίδη 1, Φραζή 2, Σαράγια, Πατμίου 5(1), Βελούδου 6, Σβύνου 8, Στάκκου, Κασάπογλου 23(5), Χατζηνικολάου.

Κ.Α.Ο. ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Καραβέλη 21(3), Σατρατζέμη, Αθανασίου 12(4), Κουρούβανη 3(1), Δούρου, Κοιλιαρίδη 12(2), Βαγδατλή, Χιώτη 14, Νικολέττου 2, Γιαννακοπούλου 14(1), Κανέλλου 2.

 

Σπόρτιγκ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 51-42

Δεκάλεπτα: 22-18, 26-26, 39-34, 51-42

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης – Διαμαντής): Τσαφαρά 3(1), Παυλοπούλου, Φουράκη Β. 10(1), Δανδουλάκη Α., Σιαλάι 6, Ιωαννίδου 6, Δανδουλακη Μ. 4, Νίξινα 12, Σιδέρη, Φουράκη Στ. 10.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Βερροιόπουλος): Βυζεντίνη 4, Ζουμπεράκη, Ισκίογλου 12, Ζουρνη 9, Πατέρα 9(1), Μάνου, Κελάρη 8(2), Βάσιου.

 

Ελευθερία Μοσχάτου- ΓΣ Ηλιούπολη 60-68

Δεκάλεπτα: 11-16, 24-34, 40-47, 60-68

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Κακλέα , Χελιώτη 23, Τζουγκράκη 11 (1), Μίχου 18, Ζαχαράκη, Σπαθάρη 3 (1),Ξεπαπαδέα 5 (1), Καρανάσιου, Κρίτσαλου

Γ.Σ.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Στανέλλος): Ευαγγελλάτου Α., Κουταλιανού, Θεοδώρου 17, Καλοπήτα 3, Πράπα 11 (1), Πετράκη, Στεφάνου 16, Οικονομίδου 16, Ντάνου 5 (1).

 

Προφήτης Ηλίας – Αγία Παρασκευή 50-93

Δεκάλεπτα : 8-23, 19-44, 37-66, 50-93

ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Δροσωτάκη 5, Σπύρη 2, Τζάρου 10, Νεαρχάκου 7(1), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κ. 11, Οικονομάκη Ζ. 4, Μουτεβελή, Πούλη 9(1), Γιαννοπούλου 2.

ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Γρίσπου 4, Βαμβακά 14, Κλείτσα 22(6), Πετυχάκη Σ. 6, Πολιτοπούλου 15(4), Πετυχάκη 10, Αμίτση 3(1), Σαπαλίδου 5, Κούκη 14.

 

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΟΑ Χανίων 77-48

Δεκάλεπτα: 20-11, 35-23, 67-30, 77-48

ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ (Νανάκος): Δασκαλοπούλου 29(3), Πανταζή 16, Χόντο 3(1), Ρούτση, Σιγάλα 2, Κυριακοπούλου 9(1), Μπίτα, Γκέργκι, Ξάνθου 4, Γασπαράτου 8, Ζουρτσάνου 6, Μήτση.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου) : Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη 2, Σκορδυλάκη, Κασωμένου, Σκουμπάκη, Κουφογιάννη 13(1), Ψυχογιού 16(4), Καζαντζή, Δασκουλίδου, Παπαμαρκάκη 4(1), Ακρίβου 11.

 

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 14/1)

Σπόρτιγκ-Ανταγόρας Κω

Προφήτης Ηλίας-Μελίσσια

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αγία Παρασκευή

ΓΑΣ Καλυβίων-ΟΑ Χανίων

Ελευθερία Μοσχάτου-Αρης Πετρούπολης

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Ηλιούπολης

 

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα 11ης αγωνιστικής (7/1):

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος 46-43

Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας 63-43

ΕΟ Σταυρούπολης-Πανσερραϊκός 23-46

Ναύαρχος Βότσης-Τιτάνες Δράμας 77-51

Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς 50-48

ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης 77-31

 

Τα φύλλα αγώνα:

Αρης – Απόλλων Καλαμαριάς 50-48

Δεκάλεπτα: 9-7, 23-25, 37-34, 50-48

ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 14(1), Κωστανάκη 4, Γράψα 9, Κωφοκώτσιου 2, Βαντσιούρη, Αντωνιάδου 13, Βεντούρα 2, Πλατσά 6, Λαγκαδιώτου, Γκομπετζίσβίλι.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 3(1), Αντωνιάδου 9, Τσίτσιου 6, Παλλάνη 5, Οικονόμου 2, Ακσεχέρογλου 13, Σιφναίου 5, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή, Παπαρέντη 2, Θωμάρεϊς 1.

 

Ηρακλής – Ολύμπια Λάρισας 63-43

Δεκάλεπτα: 21-7, 36-18, 59-28, 63-43

ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 11(1), Τσουμπερλή 9(1), Γιαννοπούλου 13(1), Ελευθεριάδου 6(2), Θωμά 7, Τζιότζιου 1, Γιαννούδη 14(1), Μυγδαλιά 2, Κλιματσάκη, Καλογρίδου, Σιδηροπούλου, Τζέλου.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 2, Σολωμού 8(1), Σουλιώτη 6(1), Ντριστέλα, Λιάσκου, Σκαρλή 1, Μαγδαλιανίδου 4, Κουτσουνούρη 15(1), Μπενέκη 7.


ΕΟ Σταυρούπολης – Πανσερραϊκός 23-46

Δεκάλεπτα: 8-17, 13-23, 21-29, 23-46

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Χαλκίδου 9, Πεχλιβανίδου Δ. 4, Πεχλιβανίδου Σ. 3, Βέκιου 3(1), Κανέλλογλου 2, Γούτη, Αντωνιάδου, Ανδριοπούλου, Χατζηστρατή 2.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Τσάντα 2, Πιτσιάβα 7 (1), Πελτέκη 10, Μπακιρτζίδου 12, Χύσα 2, Σιδερίδου, Γκανάτσιου 7, Κίναλη, Σιάκκα, Νασιάκου 2, Βλάχβεη 2, Μίχου 2.


Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Πιερικός Αρχέλαος 46-43

Δεκάλεπτα: 15-14, 23-24, 32-34, 46-43

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 9(3), Εμμανουηλίδου 10, Καλομιτσίνη 4, Ψαρρά 8, Τσαγκαρίδου 4, Τζίκου 5, Παπαδάκη 2, Βασλαματζή, Πασιούδη 4.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 2, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 2, Φλώρου 24, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα, Μπαγκλαρίδου, Μουστακίδου 9, Δημητριάδου 1, Γκρίτζαλη 3(1).

 

Ναύαρχος Βότσης – Τιτάνες Δράμας 77-51

Δεκάλεπτα: 8-12, 25-22, 47-37, 77-51

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 18(3), Καζαντζή Σπ. 12, Αραμπατζή 8(1), Καζαντζή Στ. 22(4), Παρδάλη 2, Παπανικολάου 2, Τσελεμπή 6, Αβραμίδου 7.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Μαραγκού 19(2), Καριώτη 2, Τερπίδου, Σαμολαδά 15(2), Τζιαμπάζη 6(2), Γιαντσιώρη 8, Βαρσάμη, Αθανασιάδου, Αρσένογλου 3(1).


ΑΕ Πυλαίας – Ασπίδα Ξάνθης 77-31

Δεκάλεπτα: 19-18, 45-25, 67-29, 77-31

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά 7, Πετρίδου 16, Κατσαμούρη, Λάλου 6, Σταμπή 6, Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 13, Τζήμου 9, Βατσιτσίδου 4, Σακκά.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 8(2), Παυλάκη 4, Ευθυμίου, Βασιλειάδου 2, Κάραλη 4, Σιγιώργη 6, Μαμαλίγκατζη 4, Πετρίδου, Μωϋσένκου 5.

 

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 21

2. Αρης 20

3. ΑΕ Πυλαίας 19

4. Πανσερραϊκός 19

5. Τιτάνες Δράμας 18

6. Ολύμπια Λάρισας 17

7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 17

8. Απόλλων Καλαμαριάς 15

9. Πιερικός Αρχέλαος 14

10. Ναύαρχος Βότσης 13

11. ΕΟ Σταυρούπολης 12

12. Ασπίδα Ξάνθης 11

 

*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 14/1)

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Αρης-Πιερικός Αρχέλαος

Ναύαρχος Βότσης-Απόλλων Καλαμαριάς

ΕΟ Σταυρούπολης-Τιτάνες Δράμας

Ηρακλής-Πανσερραϊκός

Ασπίδα Ξάνθης-Ολύμπια Λάρισας

 

Περισσότερα σε λίγο...

Πηγή:agapotobasket.gr

7/1/2018 9:39:00 μμ