επικαιροτητα
Στην Κοιλάδα του Θανάτου, η Γεωργία Μήτσιου
Στην Κοιλάδα του Θανάτου, η Γεωργία Μήτσιου...
Open Γυναικών Ξυλόκαστρο 2018 - Πρωταθλήτρια η Αντωνάκη
Open Γυναικών Ξυλόκαστρο 2018 - Πρωταθλήτρια η Αντ......
Στον τελικό του Αντιρρίου οι Εθνικές ομάδες γυναικών
Στον τελικό του Αντιρρίου οι Εθνικές ομάδες γυναικ......
Στη Βουδαπέστη για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα η Εθνική μας ομάδα καλλιτεχνικής Νεανίδων
Στη Βουδαπέστη για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα η Εθνικ......

Με τις αναμετρήσεις της 6ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Στον 1ο Όμιλο μετά από ένα δραματικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση η Αγία Παρασκευή έκαμψε την αντίσταση του Αρη Πετρούπολης με 90-86, ενώ στον 2ο Όμιλο ο Ηρακλής έσπασε το αήττητο του Αρη τον οποίο νίκησε με 58-49 και έτσι ανέβηκε στην κορυφή.

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΓΣ Ηλιούπολης-Μελίσσια 65-40

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ανταγόρας Κω 55-43

Ελευθερία Μοσχάτου-Προφήτης Ηλίας 72-47

Αρης Πετρούπολης-Αγία Παρασκευή 86-90 παρ.

ΓΑΣ Καλυβίων-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-54

 

Σάββατο 18/11

ΟΑ Χανίων-Σπόρτιγκ 62-66

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΓΣ Ηλιούπολης – ΚΑΟ Μελισσίων 65-40

Διαιτητές: Νερομυλιώτης-Μελισσάρης

Δεκάλεπτα: 14-15, 28-21, 51-26, 65-40

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης - Στανέλλος): Ευαγγελάτου Α., Κουταλιανού 2, Μηνά, Θεοδώρου 22, Καλοπίτα 4, Πράπα, Πετράκη, Στεφάνου 13(1), Βιντζηλαίου Σ. 10, Οικονομίδου 5, Κόνταρη, Ντάνου 7.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα – Οικονόμου): Καραβέλη 11, Σατρατζέμη 1, Κωνσταντινίδου, Κουρούβανη, Δούρου, Κοιλιαρίδη 4, Βαγδακλή, Χιώτη 11, Αθανασίου, Γιαννακοπούλου 8, Νικολέτου, Κανέλλου 5.

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΠΑΣ Ανταγόρας Κω 55-43

Διαιτητές: Χουγιάζος, Ξυλάς Δεκάλεπτα: 12-9, 31-19, 45-26, 55-43

ΑΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Χαϊκάλη): Γραμματικού, Βυζεντίνη 10(2), Μάλλιου, Ζουμπεράκη 3, Ισκιόγλου 9, Ζουρνή 22, Ψαρρού, Βάσσιου, Κελάρη 9(2), Μάνου 2.

ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Κασάπογλου 10(2), Σαράγια, Πατμίου 5(1), Βελούδου 4, Τόσκα 10, Σβήνου 7(1), Στάκου, Δρεττάκη 7.

 

Ελευθερία Μοσχάτου – Προφήτης Ηλίας 72-47

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Τούσης Δεκάλεπτα: 16-6, 36-22, 58-38, 72-47

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης): Κακλέα 9(2), Τζουγκράκη 18(2), Χελιώτη 15, Ζαχαράκη, Σπαθάρη 12(2), Καλάγια, Μπάμπη, Ορφανού, Ξεπαπαδέα 10, Καρανάσιου 7(1), Κρίτσαλου 1.

ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ( Χλιαουτάκης): Δροσωτάκη 5, Σπύρη, Τζάρου, Νεαρχάκου 13(1), Κουτσοδήμου 4, Παπαϊωάννου, Οικονομάκη Ζ. 4, Πούλη 2, Τσελεπίδου 2, Οικονομάκη Κ. 15.

 

Αρης Πετρούπολης – Αγία Παρασκευή 86-90 παρ. (κ.α. 80-80)

Διαιτητές: Σκουλαρίκης Βελέντζας

Δεκάλεπτα : 21-23, 48-40, 58-58, 80-80(καν. αγ. ) 86-90

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Γιαννουλάκης, Τσουμάνη ): Γούλα Φ. 1, Ναβροζίδου 9(1) , Μαρίνη 4, Βιντσιλαίου 15, Καββαδία 2, Πλούμπη 28(1), Αρβανίτη 13(1), Ανωγειανάκη 13, Φάσουρα 1

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Πεσκατζίου 7, Γκάνια, Γρίσπου 4, Βαμβακά 9, Κλείτσα 12(2), Πολιτοπούλου 43(7) , Πετυχάκη Χρ. 10, Σαπαλίδου, Αμίτση , Κούκη 5

 

Καλύβια – Κρόνος Αγ.Δημητρίου 70-54

Διαιτητές : Λαζόγκα , Κομιανός

Δεκάλεπτα : 17-19 40-28 55-43 70-54

ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου Κωτσάκη ): Αυτζή10(2), Μαστρογιαννίδου 12, Ρεντζεπέρη 17, Αξιοπούλου 2, Καμμένου 8, Πολίτη 8, Τσουκαλά 4, Καλημέρη 2, Σταμάτη 3, Κοντογιάννη 4.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Πρασσά, Νικολαϊδου): Δασκαλοπούλου 19(1), Πανταζή 11, Κωνσταντίνου 3, Ζουρτσάνου 2, Γασπαράτου 11(2), Ξάνθου 5, Γκέρκι 2 Χόντο 1, Ρούτση , Σιγάλα, Μήτση.

 

Η βαθμολογία

1.Ελευθερία Μοσχάτου 12

2. ΓΑΣ Καλυβίων 10

3. Σπόρτιγκ 10

4. Αγία Παρασκευή 10

5. Μελίσσια 10

6. ΓΣ Ηλιούπολης 9

7. Αρης Πετρούπολης 9

8. ΟΑ Χανίων 8

9. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 7

10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 7

11. Ανταγόρας Κω 7

12. Προφήτης Ηλίας 6

*Σπόρτιγκ και Κρόνος Αγ. Δημητρίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11)

Ανταγόρας Κω-ΓΣ Ηλιούπολης

Μελίσσια-Αρης Πετρούπολης

Αγία Παρασκευή-ΟΑ Χανίων

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ελευθερία Μοσχάτου

Προφήτης Ηλίας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Σπόρτιγκ-ΓΑΣ Καλυβίων

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής

Τιτάνες Δράμας-ΑΕ Πυλαίας 64-55

Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς 53-44

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 61-40

Ασπίδα Ξάνθης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 47-65

Ηρακλής-Αρης 58-49

ΕΟ Σταυρούπολης-Ναύαρχος Βότσης 35-62

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας 64-55

Διαιτητές: Καλέσης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 12-13, 21-29, 40-38, 64-55

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Μαραγκού 22(2), Καριώτη, Τόγα, Σαμολαδά 10(3), Γαϊτάνη Α. 13, Τζιαμπάζη 9(2), Γιαντσιώρη 10.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά, Πετρίδου 7(1), Κατσαμούρη 4, Λάλου 6, Σταμπή 5(1), Καραμπατζάκη 8(1), Παπαρδέλα 2, Τζήμου 15(1), Βατσιτσίδου 8.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 47-65

Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 5-18, 17-26, 35-45, 47-65

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Τσακίρη 8, Βαρελτζή 9, Σακουλάκη 20(2), Καρακώστα 2, Παυλάκη, Γκιργκίτζα, Σιγιώργη 2, Σουλιώτη 4, Καραλίδου, Χαλκίδου 2.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση, Εμμανουηλίδου 5(1), Καλομιτσίνη 7(1), Κουλακιώτη, Ψαρρά 14(2), Τζίκου 18, Παπαδάκη 17, Κουλαρτσά 2, Βασλαματζή 2.

 

ΕΟ Σταυρούπολης – Ναύαρχος Βότσης 35-62

Διαιτητές: Πλατέλλα, Σελεβός

Δεκάλεπτα: 9-10, 14-28, 23-36, 35-62

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6(2), Γρηγοριάδου, Μουρατίδου, Χαλκίδου 4, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Πεχλιβανίδου Σ. 13(1), Βέκιου, Κανέλλογλου 2, Δεληγιάννη, Γούτη 6(1), Χατζηστρατή 2.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 6, Καζαντζή Σπ. 17, Αραμπατζή 3, Κουκουτσάκη , Καζαντζή Στ. 14(2), Γλάρου 2, Παπανικολάου 11(1), Τσελεμπή 9.


Πανσερραϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς 53-44

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Λάλλα Δεκάλεπτα: 8-9, 21-26, 40-37, 53-44 

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Τσάντα 15 (2), Μπακιρτζίδου 8, Κίναλη 2, Πελτέκη 2, Κουτούση 19, Πιτσιάβα 7 (1), Χύσα, Σιάκκα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Ιγγλέζου 3 (1), Τσίτσου 6, Παλάνη 11 (2), Διαμαντίδου 9 (1), Καϊμακτσή 4, Παπαιωάννου 4, Θωμάρεϊς 4, Οικονόμου 3 (1), Σιφναίου.


Ολύμπια Λάρισας – Πιερικός Αρχέλαος 61-40

Διαιτητές: Μπάρδας,Τσάλας Δεκάλεπτα: 22-11, 27-25, 50-32, 61-40

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δοψαλάκη 4, Σολωμού 9 (2), Σουλιώτη 4, Ντριστέλλα 4, Μπαζούκη, Λιάσκου 8 (2), Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 12, Μπενέκη 18 (2), Κατρή.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 5, Καραλή 1, Αμβρακίδου 2, Ζουγκουρίδου 6, Φλώρου 17, Γκοτζαμάνη 4, Λεκάι, Μπαγκλαρίδου, Μουστακίδου 2, Δημητριάδου 3, Παντζιάλα, Γκρίτζαλη.

 

Ηρακλής – Αρης 58-49

Διαιτητές: Μαλτέσιος, Δέλλας

Δεκάλεπτα: 10-17, 30-31, 42-33, 58-49

ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 3, Τσουμπερλή 3(1), Ελευθεριάδου 4, Θωμά 9(1), Τζιότζιου 6, Γιαννούδη 8(2), Μυγδαλιά, Δημητριάδου 9, Λογδανίδου 16.

ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Γιαννουσίου 2, Καραβέλη 14(2), Κωστανάκη 5(1), Γράψα 14(3), Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη, Αντωνιάδου 2, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 4, Πλάτσα 6, Γκομπετζίσβίλι 2.

 

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 11

2. Αρης 11

3. Απόλλων Καλαμαριάς 10

4. Τιτάνες Δράμας 10

5. ΑΕ Πυλαίας 10

6. Πανσερραϊκός 10

7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 9

8. Ολύμπια Λάρισας 9

9. Πιερικός Αρχέλαος 8

10. Ναύαρχος Βότσης 8

11. Ασπίδα Ξάνθης 6

12. ΕΟ Σταυρούπολης 6

 

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 26/11)

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας

Πιερικός Αρχέλαος-Πανσερραϊκός

Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας

Ναύαρχος Βότσης-Ηρακλής

Αρης-Ασπίδα Ξάνθης

ΑΕ Πυλαίας-ΕΟ Σταυρούπολης

20/11/2017 1:19:00 μμ