επικαιροτητα
Θρήνος στο παγκόσμιο τένις, πέθανε η Γιάνα Νοβότνα
Θρήνος στο παγκόσμιο τένις, πέθανε η Γιάνα Νοβότνα......
Η Κλήρωση της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος
Η Κλήρωση της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος...
Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής
Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής...
Πρόκριση στους «16» o ΠΑΟΚ
Πρόκριση στους «16» o ΠΑΟΚ...

Στην Α1 των Γυναικών θα αγωνίζονται την επόμενη σεζόν ο Φάρος Κερατσινίου και ο Ολυμπιακός Βόλου καθώς και μαθηματικά κατέκτησαν την πρώτη θέση σε Νότο και Βορρά αντίστοιχα μετά την ολοκλήρωση της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2.

Ο Φάρος Κερατσινίου επικράτησε εκτός έδρας της Ελευθερίας Μοσχάτου και την επόμενη εβδομάδα απέναντι στον Άρη Πετρούπολης θα κάνει τη δική του φιέστα όπως έκανε ο Ολυμπιακός Βόλου απέναντι στον Πιερικό Αρχέλαο. .

 

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Αγία Παρασκευή-Σπόρτιγκ 57-45

Μελίσσια-Κυριάρχοι 72-44

Ηλιούπολη – Ικαρος Καλλιθέας 45-51

Ελευθερία Μοσχάτου.-Φάρος Κερατσινίου 44-60

Άρης Πετρούπολης.-Τρίπολη 20-0 (α.α.)

Ρεπό: Αρκάδι

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Μελίσσια – Κυρίαρχοι 72-44

Δεκάλεπτα: 13-11, 20-7, 18-16, 21-10

Μελίσσια (Μάλαμα - Οικονόμου): Καραβέλη 1, Τζουγκράκη 20 (3), Βαγδατλή 2, Κουρούβανη 5 (1), Δούρου, Κοιλιαρίδη 12, Παπαδρόσου 3, Ζακυνθινού 4, Καπερώνη 17 (3), Νικολέτου 6, Καλημέρη 2

Κυρίαρχοι (Ζαχαρίας): Σταθάκη 3 (1), Κοκκίνη 5 (1), Μπρούλια 2, Νεαρχάκου 3, Ιντσαμπούν 7 (1), Χατζηγεωργίου, Καρακλή 12 (1), Θεοφίλου 2, Βόπη 89, Παπακωνσταντίνου 1

 

Ελευθερία Μοσχάτου – Φάρος Κερατσινίου 44-60

Δεκάλεπτα.: 06-16, 23-29, 34-52, 44-60

Ελευθερία Μοσχάτου ( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου) : Ξεπαπαδέα 7 (1), Πασχοπούλου 2, Δεγαίτη, Καλάγια, Ζαχαράκη 7, Μούλτση 4, Σπαθάρη 9 (1), Χελιώτη 9, Σιγάλα, Προέδρου, Καρανάσιου 5 (1), Κρίτσαλου 1

Φάρος Κερατσινίου ( Λειβάδης, Καραπακλάς ): Λόξα, Βράκα 8 (1), Σαλιάϊ 6 (1), Αθανασίου, Γκριτζά 12, Τσέρου 12, Κεχαγιά 20 (1), Ακρίβου, Καρακασίδου, Παπαδοπούλου, Αλεξανδρίδου 2, Πετράκη.

 

Aγ. Παρασκευή – Σπόρτιγκ 57-45

Δεκάλεπτα : 19-17, 33-23, 54-28, 54-45

Aγ. Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος) Μακρυνίκα 4, Καμμένου 13(3), Κοντογιάνη 8, Ψωμά 4, Πολιτοπούλου 13(1) , Τριχά, Πετυχάκη 6 , Κλείτσα 4, Αμίτση 3(1) , Καράμπελα , Γρύλια, Κούκη 2,

Σπόρτιγκ (Νανάκος, Δήμου) : Δανουλάκη Α. 1, Εμμανουηλίδου 2, Δανούση 10(2), Μπρέλλου, Βαφειάδη 12, Κριμιτζά 2, Μουζάκη, Χαλικιά 9, Οικονομίδου, Σερέπα 3(1), Δανδουλάκη Μ. 6

 

Ηλιούπολη – Ίκαρος Καλλιθέας 45-51

Δεκάλεπτα : 11-15, 22-34, 37-42, 45-51

Ηλιούπολη (Γερεουδάκης, Στανέλλος) : Μπότσι 2, Γεωργούση 13(1), Μηνά , Κολοβού , Βαρελτζή , Πριόνα 5(1) Λελεδάκη2, Καλοπήτα 7, Μπακαλέξη 2, Θεοδώρου 14(1)

Ίκαρος Καλλιθέας (Ρουμπελάκης , Χατζηαυγουστίδης) : Γιγουρτάκη 4, Στεφάτου 6, Στεφάνου 6 , Ευμορφοπούλου 9(1) , Σκορδά, Ρουμπελάκη 9(1), Ζαχαράκη, Λίτσι 6, Παναγιωτοπούλου, Ζότοβα 11(1) , Πολίτη, Παπαθεοδώρου

 

Βαθμολογία (21 Αγώνες)

1.Φάρος Κερατσινίου 35

2. Ικαρος Καλλιθέας 34

3. Αγία Παρασκευή 34

4. Σπόρτιγκ 33

5.Μελίσσια 30

6.Ελευθερία Μοσχάτου 30

7. ΓΣ Ηλιούπολης 28

8. Αρης Πετρούπολης 27

9. Αρκάδι Ρεθύμνου 23

10. Κυρίαρχοι 19

11.ΣΔΥ Τρίπολης 18

 

**Ο ΣΔΥ Τρίπολης, ο Αρης Πετρούπολης και οι Κυρίαρχοι έχουν ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική(22η, 9/4)

ΣΔΥ Τρίπολης – Αρκάδι Ρεθ.

Σπόρτιγκ-Μελίσσια Κυρίαρχοι-Ηλιούπολη

Ίκαρος Καλλιθέας-Ελευθερία Μοσχάτου

Φάρος Κερατσινίου-Άρης Πετρούπολης

 

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ολύμπια Λάρισας-Σέρρες 63-58

Σταυρούπολη-Αναγέννηση Ν.Ρ. 34-43

Ολυμπιακός Βόλου-Πιερικός Αρχέλαος 71-53

Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς 36-47

Πυλαία-Ασπίδα Ξάνθης 73-61

ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 52-97

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 52-97

Δεκάλεπτα: 3-29, 16-51, 27-81, 52-9

ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Χήτα, Σαρηγιαννίδου 13 (1), Γιωτίτσα Ε. 1, Βαλέκα, Μεντεσίδου 15 (1), Κατσίδου 16 (5), Χρηστάκη, Γιωτίτσα Δ. 3, Μπουκουβάλα 4.

Ηρακλής (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 12, Ελευθεριάδου 7 (1), Κωτούλα 20 (1), Γιαννούδη, Τσαμπούρη 19 (5), Ξανθυνίδου, Γεροστεργίου 6 (1), Τζιότζιου 3, Λαγκαδιώτου, Λογδανίδου 10, Καρακούλα 20.

 

ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης 73-61

Δεκάλεπτα: 15-11, 42-30, 60-51, 73-61

ΑΕ Πυλαίας(Λίτσου, Γιάνναρος): Ζωγράφου 6, Πετρίδου 4, Γρηγοριάδου 5, Κοκκίνου 11, Βατσιτσίδου 14 (2), Ζιβώνη 8, Γαλιτσιάνου 25 (5), Πλουμπή.

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 10 (2), Καραλίδου Σ. 18 (1), Κουτρουβέλη, Παπαχρυσοβέργη 4, Καραλή, Χατζή-Χαλίλ, Χαλκίδου 2, Σουλιώτη 27 (3), Καραλίδου Β., Γκιργκίζα.

 

ΕΟ Σταυρούπολης-Αναγέννηση Ν.Ρ. 34-43

Δεκάλεπτα: 8-13, 15-23, 32-35, 34-43

ΕΟ Σταυρούπολης (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 6, Σαμαρά 5 (1), Αντωνιάδου, Κωστανάκη 12 (2), Κανέλογλου 2, Τσάνταλη, Πλάτσα 3, Πεχλιβανίδου 4, Κελεκίδου 2.

Αναγέννηση Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Καλομιτσίνη 5 (1), Καζαντζή 3, Ταυροπούλου, Τζίκου 7, Μούρτου 14, Ψαρρά 11 (1), Παπαδάκη, Βασλαματζή 3 (1), Αθανασιάδου.

 

Oλυμπιακός Βόλου-Πιερικός Αρχέλαος 71-53

Δεκάλεπτα: 20-20, 32-32, 54-45, 71-53

Ολυμπιακός Βόλου (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Νούλα, Παγκαλίδου, Σουλτάνη 25, Χούτα, Ταντουρόφκσα 20 (4), Ντελή 2, Δημητριάδου, Ζέρβα 13, Ζήτη 3, Αγκάνη, Κοτσιάφτη 8.

Πιερικός Αρχέλαος (Τσιρογιάννη): Πουρσανίδου, Δαβιτίδου 15 (3), Ζουγκουρίδου 7 (1), Φλώρου 15, Γκοτζαμάνη 4, Μπαγκλαρίδου, Λεκάι, Κωτούλα 10 (1), Δημητρίαδου 2.

 

Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς 36-47

Δεκάλεπτα: 7-20, 14-27, 21-39, 36-47

Τιτάνες Δράμας (Καρατσομπάνης): Στάικου, Καριώτη Κ. 2, Σαμολαδά 13 (3), Αρσένογλου, Γαϊτάνη 13 (1), Γιαντσιώρη 6, Κυριακίδου 2.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 7, Ιγγλέζου 8 (2), Καλαντίδου 13, Ακσεχέρογλου 13, Σολωμού 4, Γραμματικού 2.

 

Ολύμπια Λάρισας-ΑΟ Σερρών 63-58

Δεκάλεπτα: 15-17, 35-30, 56-45, 63-58

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Ντριστέλα, Δημητρέλια, Σουλιώτη 8, Ντούρα, Παπαστεργίου 7 (1), Λιάσκου, Σκαρλή 3 (1), Μαγδαλιανίδου 18, Κουτσουνούρη 22 (4), Καλλίδη 5 (1).

ΑΟ Σερρών (Δώδος): Μαραγκού 11 (2), Τόγα 17 (2), Μπακιρτζίδου 18, Τζιαμπάζη 8 (2), Λαδοπούλου Κ. 2, Βλαχβέη, Νασιάκου 2, Χατζηπαύλου, Στεφανίδου.

 

Βαθμολογία (21 Αγώνες)

1. Ολυμπιακός Βόλου 41

2. Ηρακλής 40

3. Απόλλων Καλαμαριάς 36

4. Ολύμπια Λάρισας 35

5. ΑΕ Πυλαίας 33

6. Αναγέννηση Ν.Ρ. 30

7. ΕΟ Σταυρούπολης 30

8. Πιερικός Αρχέλαος 29

9. Τιτάνες Δράμας 27

10. Ασπίδα Ξάνθης 27

11. ΑΟ Σερρών 25

12. ΠΑΣ Γιάννινα 24

(*)Οι Σέρρες έχουν ένα μηδενισμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 09/04) Α

Ο Σερρών – ΕΟ Σταυρούπολης

Ασπίδα Ξάνθης-ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας

Πιερικός Αρχέλαος-Τιτάνες Δράμας

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολυμπιακός Βόλου

Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας

 

Πηγή:agapotobasket.gr

2/4/2017 9:52:00 μμ