επικαιροτητα
Αμερικάνικη πρεμιέρα της Γναφάκη στα εμπόδια
Αμερικάνικη πρεμιέρα της Γναφάκη στα εμπόδια...
Elite...Κορασίδων!
Elite...Κορασίδων!...
Τα highlights του αγώνα "Δόξα" Αμπελοκήπων - Κέρκυρα
Τα highlights του αγώνα "Δόξα" Αμπελοκήπων - Κέρκυ......
Η Ελληνίδα προπονήτρια που διαπρέπει στην Τουρκία!
Οι Τούρκοι εμπιστεύθηκαν τον πάγκο της γυναικείας ......

Μεγάλο προβάδισμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης, τον τίτλο στον όμιλο Νότου και την άνοδο στην Α1 έχει πάρει πλέον ο Φάρος Κερατσινίου, που με ηγέτιδα σε ακόμη ένα ματς την Ζωή Κεχαγιά (35π.), επικράτησε των Μελισσίων εκτός έδρας με 80-67! Ο Σπόρτιγκ παραμένει πρώτος στο βαθμολογικό πίνακα, ωστόσο θα κάνει το ρεπό του την ερχόμενη αγωνιστική (20η), ενώ ο Ίκαρος Καλλιθέας παρακολουθεί στενά, παίρνοντας μεγάλη νίκη (65-60) στο ντέρμπι με την Αγία Παρασκευή. Στον όμιλο Βορρά η κατάσταση είναι πιο ξεκάθαρη στην κορυφή, με τον Ολυμπιακό Βόλου να επιστρέφει στις νίκες και να παραμένει μόνος πρώτος, ενώ Ηρακλής και Απόλλων Καλαμαριάς που ακολουθούν, πέτυχαν «διπλά». Εμφατική νίκη της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επί της Ολύμπιας στη Λάρισα.

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

 

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής (11-12/3):

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 60-65

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 67-80

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΤΡΙΠΟΛΗ 72-42

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 62-44

ΑΡΚΑΔΙ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ 50-68

ΡΕΠΟ: ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 62-44

Διαιτητές: Δημουλάς, Φλώρος

Δεκάλεπτα 20-9 , 36-16 , 48-28 , 62-44

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 8 (1), Δεγαίτη, Καλάγια 2, Ζαχαράκη 9, Μούλτση, Σπαθάρη 20 (5), Χελιώτη 14, Σιγάλα 2, Καρανάσιου 5, Κρίτσαλου 2

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Τσιαντής ) : Κομματά , Ναβροζίδου 6, Γούλα Φ., Μαρίνη 7 (1), Λουκάτου 15, Ντζαμαρία, Ντάνου 3 (1), Χιώτη 5, Τσέρου 2, Τσουμάνη 6, Στεφανίδου

 

HΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 72-42

Διαιτητές: Κιουλάφας, Παπαδημητρόπουλος

Δεκάλεπτα : 24-10 39-27, 51-32, 72-42

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης Φέξης ): Μπότση 14, Γεωργούση 11(1) Μηνά Καββαδά 12(2) Παππά Πριόνα Λελεδακη 1 Καλοπήτα 6 Λεντζακη Μπακαλέξη 11, Θεοδωρου 17(1), Βαρελτζή

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαρουξή): Μοσχοπούλου 6 Ντρέβου 11 Μπαλή Μπαρουξή 17(1) , Κούρτη, Κωτσοπούλου Τζάνη 8

 

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 67-80

Διαιτητές: Ορφανός Ι., Κονταράτος

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 2, Τσουγκράκη 9 (3), Δούρου 10, Κοιλιαρίδη 7, Ζακυνθινού 9 (1), Χριστακοκοπούλου 4, Καπερώνη 12, Καλημέρη 14

ΦΑΡΟΣ (Λειβάδης): Λόξα 1, Βράκα 2, Σιαλάι 5, Αθανασίου 13 (3), Χατζηλεοντη, Καρακασίδου, Ακριβού, Τσέρου 8, Κεχαγιά 35 (4), Γκρίτζα 12, Αλεξανδρίδου, Πετράκη 4

 

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 60-65

Διαιτητές: Μαραμής , Καλαϊτζάκης

Δεκάλεπτα: 15-13, 27-28, 43-47, 60-65

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 4, Τριχά, Καμμένου 23(5), Κοντογιάννη 15, Κλείτσα 2, Ψωμά, Πολιτοπούλου 2, Πετυχάκη 11, Κούκη 3

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης, Χατζηαυγουστίδης): Γιγουρτάκη 5(1), Στεφάτου 9(1), Στεφάνου, Ευμορφοπούλου 8, Ρουμπελάκη 2, Ζαχαράκη 3, Λίτσι 22(3), Παναγιωτοπούλου , Ζότοβα 16(2)

 

Βαθμολογία

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 32

ΦΑΡΟΣ 31

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. 30

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30

ΜΕΛΙΣΣΙΑ 28

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 27

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 26

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 24

ΑΡΚΑΔΙ Ρ. 21

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ 17

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17

 

Επόμενη αγωνιστική (20η, 19/3):

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΡΚΑΔΙ

ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

ΤΡΙΠΟΛΗ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

ΡΕΠΟ: ΣΠΟΡΤΙΓΚ

 

 

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

 

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής (12/3):

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. 28-59

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ -ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 54-52

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 49-62

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 87-39

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ 46-61

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ -ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 67-43

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 49-62

Διαιτητές: Τοκμακίδης, Τεμέλκου

Δεκάλεπτα: 15-19, 31-30, 38-46, 49-62

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 16, Σαμαρά 2, Αντωνιάδου, Κωστανάκη 12 (3), Κανέλογλου 6, Τσάνταλη 7 (1), Πλάτσα 2, Πεχλιβανίδου 2, Κελεκίδου 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 9 (1), Ιγγλέζου 5 (1), Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 14, Σολωμού 13 (2), Φλώρου 2, Καϊμακτσή 13 (2), Γραμματικού.

 

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 67-43

Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Κανελλόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-6, 32-18, 47-25, 67-43

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου, Γιάνναρος): Ζωγράφου 4, Πετρίδου 14 (1), Γρηγοριάδου 4, Κοκκίνου 5, Βατσιτσίδου 17, Ζιβώνη 3, Καρατζά 2, Γαλιτσιάνου 18 (3), Πλουμπή

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Τσίπα, Γιωτίτσα Ε. 4, Βαλέκα 3, Μεντεσίδου 9, Κατσίδου 17 (5), Χρηστάκη 4, Γιωτίτσα Δ. 2, Μπουκουβάλα 4.


ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 54-52

Διαιτητές: Πλατέλα, Παπαδοπούλου Κ.

Δεκάλεπτα: 12-15, 36-29, 44-43, 54-52

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού 13 (1), Τόγα 5 (1), Μπακιρτζίδου 17, Τζιαμπάζη 15 (5), Βλαχβέη, Νασιάκου 2, Λαδοπούλου 2, Στεφανίδου

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 12 (4), Φλώρου 14, Γκοτζαμάνη 3 (1), Δαβιτίδου 8, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα, Κωτούλα 13, Δημητριάδου

 

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ 46-61

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 13-18, 26-33, 39-43, 46-61

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 6 (1), Παράσχου 4 (1), Βαρσάμη, Αρσένογλου, Γαϊτάνη 22 (1), Γιαντσιώρη 14 (1), Κυριακίδου, Αθανασιάδου

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 9 (1), Ελευθεριάδου 3 (1), Κωτούλα 8 (2), Γιαννούδη 12 (1), Τσαμπούρη 6 (2), Μαργαρίτη 4, Γεροστεργίου 7 (1), Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 10, Καρακούλα

 

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. 28-59

Διαιτητές: Μπάρδας, Καντερές

Δεκάλεπτα: 8-16, 18-30, 24-37, 28-59

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 11 (1), Ντούρα, Παπαστεργίου 1, Λιάσκου, Σκαρλή 1, Μαγδαλιανίδου 5, Κουτσουνούρη 6, Καλλίδη 4

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Καλομιτσίνη 9 (1), Καζαντζή, Ταυροπούλου 3, Τζίκου 13 (1), Μούρτου 11 (1), Ψαρρά 13 (3), Παπαδάκη 5, Βασλαματζή 3 (1), Αθανασιάδου 2

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 87-39

Διαιτητές: Χατζηκώστας, Μποΐτσης

Δεκάλεπτα: 23-11, 46-21, 68-27, 87-39

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Νούλα, Παγκαλίδου 10 (3), Αγαγιώτη 8 (2), Τότση 2, Ζέρβα 2, Σουλτάνη 24 (1), Χούτα 2, Ταντουρόφκσα 25 (4), Ζήτη, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου 2, Κοτσιάφτη 10

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Κααρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 6, Κουτρουβέλη, Σακουλάκη 7 (1), Παπαχρυσοβέργη 2, Σουλιώτη 14 (1), Καραλή 10, Καραλίδου Β.

 

Bαθμολογία

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 37

ΗΡΑΚΛΗΣ 36

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 33

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 31

AE ΠΥΛΑΙΑΣ 30

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 27

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 27

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. 26

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 25

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 24

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 23

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 22

* Ο ΑΟ Σερρών έχει ένα μηδενισμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (20η, 19/03):

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ-ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ.-ΣΕΡΡΕΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

Πηγή:woman2woman.gr

13/3/2017 3:47:00 μμ