επικαιροτητα
Η Μαντώ Φαλέγκα στον ΑΟ Λαμίας
Η Μαντώ Φαλέγκα στον ΑΟ Λαμίας...
Η Ροδόπη 87 αποχαιρέτησε την Σωκράτους
Η Ροδόπη 87 αποχαιρέτησε την Σωκράτους...
Πάει για 7 μετάλλια η Λεντέκι
Πάει για 7 μετάλλια η Λεντέκι...
Τριπλή ενίσχυση για Φάρο
Τριπλή ενίσχυση για Φάρο...

Απόλλων Καλαμαριάς και Ασπίς Ξάνθης πήραν τις σπουδαιότερες νίκες της 13ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών, ενώ στον όμιλο Νότου δεν είχαμε κάποια έκπληξη στα πέντε παιχνίδια, με τα φαβορί να επικρατούν! Ο Απόλλων επιβλήθηκε του Ηρακλή εντός έδρας, στο μεγάλο τοπικό ντέρμπι της ημέρας, με 49-43, ενώ η Ασπίς Ξάνθης πήρε το ροζ φύλλο στην παράταση κόντρα στην Ολύμπια Λάρισας με 62-56 (51-51 κ.α.).

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής (29/1):

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 71-51

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 69-48

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 67-52

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 63-55

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 35-68

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 63-55

Διαιτητές: Λύρας, Δαβιδέλης

Δεκάλεπτα: 19-12, 35-32, 41-45, 63-55

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 6, Καμμένου 23(4), Κοντογιαννη 13, Κλείτσα 8(2), Ψωμά 8, Πετυχάκη 2, Αμίτση 3(1), Τριχά, Κούκη.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Καραβέλη 12, Τζουγκράκη 14(3), Δούρου 6, Κοιλιαρίδη 9(1), Ζακυνθικού 4, Καπερώνη 4, Καλημέρη 6, Χριστακοπούλου.


ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 71-51

Διαιτητές: Σωτηρχέλης Κατσαπρακάκης

Δεκάλεπτα : 14-14, 34-26, 56-33, 71-51

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης , Χατζηαυγουστίδης): Γιγουρτάκη 3, Στεφάτου 10 , Στεφάνου 13(1) , Ευμορφοπούλου 1, Τσαφαρά 10(2) , Ρουμπελάκη 8 , Παπαθεοδώρου , Λίτσι 13(1) , Παναγιωτοπούλου 11, Τζουνοπούλου 2, Κορδαλή

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαρουξή , Μπαλής) : Ντρέβου 4, Μπέκα , Μοσχοπούλου 22(2) , Μπαρουξή 17 , Κούρτη , Κωτσιοπούλου , Τζάνη 8

 

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 69-48

Διαιτητές: Γρίβα, Καλογριάς

Δεκάλεπτα :24-20, 40-29, 52-35, 69-48

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος, Δήμου): Δανδουλάκη Αλ., Εμμανουηλίδου 4 (1), Δανούση 15 (3), Μπρέλλου , Βαφειάδη 6, Κριμιτζά 4, Μουζάκη 10, Χαλικιά 15 (1), Ιωαννίδου 7 , Σερέπα, Δανδουλάκη M. 8

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 7, Δεγαίτη 2, Καλάγια 2, Ζαχαράκη 7, Μούλτση 2, Σπαθάρη 8 (2), Σιγάλα 3, Κούτρα, Χελιώτη 13, Καρανάσιου 2, Κρίτσαλου 2 .

 

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 67-52

Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος, Μυλωνάς

Δεκάλεπτα: 20-13, 41-23, 54-35, 67-52

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λιβάδης, Καραπακλάς): Αθανασίου 6 (2), Κεχαγιά 17(3), Γκριτζά 4, Τσέρου 8, Πετράκη 10, Βράκα 11 (2), Αλεξανδρίδου 4, Γιαννακοπούλου 4, Λόξα 2, Ακρίβου 1, Σαλιάι, Καρακασίδου.

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 9 (1), Μούκα 2, Ζουμπεράκη 22 (2), Κουλούρη Στ. 13, Μιχελιδάκη 2, Καζά 4, Κανδεράκη, Ρήγα, Παναρετάκη

 

Βαθμολογία

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 22

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 21

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 21

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 19

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 17

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 17

ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 17

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ 13

ΣΔΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 12

 

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 5/2):

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΡΕΠΟ: ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ


ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής (29/1):

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 49-43

ΠΙΕΡΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 51-44

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. –ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 57-61

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 54-73

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 62-56 παρ. (51-51 κ.α.)

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 45-41

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 49-43

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Γραικός

Δεκάλεπτα: 14-12, 27-23, 32-33, 49-43

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 2, Ιγγλέζου 5(1), Παλλάνη, Καλαντίδου 8, Ακσεχέρογλου 8, Σολωμού 12(1), Καϊμακτσή 10(1), Γραμματικού 4.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Ελευθεριάδου 2, Κωτούλα 5, Γιαννούδη 2, Τσαμπούρη 10(2), Μαργαρίτη, Γεροστεργίου 8(1), Τζιότζιου, Λογδανίδου 8, Καρακούλα 4.

 

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλα

Δεκάλεπτα: 11-17, 22-28, 31-44, 51-51(κ.α.), 62-56

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3(1), Καραλίδου Σ. 22(1), Κουτρουβέλη, Καρκώστα 12, Παπαχρυσοβέργη 1, Καραλή, Σαρβάνη, Σουλιώτη 14, Μαμαλίγκατζη 6, Καραλίδου Β., Σακουλάκη 2.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Ντούρα, Σουλιώτη 11(1), Λιάσκου 4, Σκαρλή 5, Μαγδαλιανίδου 12, Κουτσουνούρη 12(1), Καλλίδη 12(1)

 

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 45-41

Διαιτητές: Θωμόπουλος, Θεοδωρίδης

Δεκάλεπτα: 18-16, 28-26, 39-29, 45-41

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Τόγα 18(2), Μπακιρτζίδου Μ. 10, Μπακιρτζίδου Α., Τζιαμπάζη 4(1), Βλαχβέη, Νασιάκου 11, Λαδοπούλου Κ. 2.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 1, Παράσχου, Καριώτη Κ. 2, Σαμολαδά 8(1), Αρσένογλου Κ., Γαϊτάνη Ε. 20(2), Γιαντσιώρη 8, Κυριακίδου, Αθανασιάδου 2.

 

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 51-44

Διαιτητές: Σελεβός, Πλατέλλα

Δεκάλεπτα: 11-14, 21-27, 36-36, 51-44

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 16 (3), Φλώρου 8, Γκοτζαμάνη 4, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 2, Δαβιτίδου 9 (1), Ακριτίδου, Κωτούλα 4, Δημητριάδου 2.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4, Σαρηγιαννίδου 12, Γιωτίτσα Ε. 10, Μεντεσίδου 16, Κατσίδου, Ξανθοπούλου, Βαλέκα, Σταματέλου 2, Γιωτίτσα Δ., Μπουκουβάλα.


ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 54-73

Διαιτητές: Σαραφενίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 16-27, 26-44, 39-55, 54-73

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 15, Σαμαρά 7(1), Αντωνιάδου, Τσαμπάκου 6, Κωστανάκη 10(2), Κανέλογλου 11, Τσανταλη 3, Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Παγκαλίδου 7(1), Αγαγιώτη 2, Ζέρβα 12, Σουλτάνη 11(1), Τότση 2, Δημητριάδου 6, Ζήτη, Διαμαντοπούλου 2, Ταντουρόφσκα 19(5), Κοτσιάφτη 10.

 

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ – ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 57-61

Διαιτητές: Τσούλης, Καρκαλέτσης

Δεκάλεπτα: 9-18, 22-30, 41-42, 57-61

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 2, Καλομιτσίνη 10(2), Καζαντζή, Ταυροπούλου 2, Μούρτου 21(1), Ψαρρά 6, Τζίκου 9, Παπαδάκη 2, Αθανασιάδου 5.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μητράγκα 3(1), Ζωγράφου 11, Πετρίδου 11, Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 7, Βατσιτσίδου 15, Καρατζά 4, Γαλιτσιάνου 10(1).

 

Βαθμολογία

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 26

ΗΡΑΚΛΗΣ 24

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 24

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 22

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 21

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 19

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ 18

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 18

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 17

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 16

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 15

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 13

*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 5/2):

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

 

Πηγή:woman2woman.gr

30/1/2017 1:23:00 πμ