επικαιροτητα
Πάλι εκτός διοργάνωσης η Ελλάδα
Πάλι εκτός διοργάνωσης η Ελλάδα...
Νέο διπλό μεταγραφικό χτύπημα απο την Ροδόπη ’87 με Καρακουλάκη και Μπασούρη!
Νέο διπλό μεταγραφικό χτύπημα απο την Ροδόπη ’87 μ......
Νούμερο 1 στον πίνακα αξιολόγησης κορασίδων η Παπαδημητρίου, νούμερο 2 η Καραθανάση στις παγκορασίδες
Νούμερο 1 στον πίνακα αξιολόγησης κορασίδων η Παπα......
Φιλοξενία και φιλικό της "Ολύμπια" Σούμεν στην Κομοτηνή.
Φιλοξενία και φιλικό της "Ολύμπια" Σούμεν στην Κομ......

Μεγάλα παιχνίδια, εκπλήξεις και σε πολλές περιπτώσεις όμορφο μπάσκετ και σασπένς, επεφύλασσε η 3η αγωνιστική στους ομίλους Βορρά και Νότου της Α2 Γυναικών! Σπουδαίες εντός έδρας νίκες πανηγύρισαν Σπόρτιγκ και Ίκαρος Καλλιθέας κόντρα σε Άρης Πετρούπολης και Φάρο Κερατσινίου, στα δύο αθηναϊκά ντέρμπι της ημέρας, ενώ το πρώτο τους ροζ φύλλο αγώνα εξασφάλισαν οι Κυρίαρχοι Παλιάς Κοκκινιάς κόντρα στη ΣΔΥ Τρίπολης. Επιβλητική ήταν η Αγία Παρασκευή απέναντι στην Ηλιούπολη. Από τον όμιλο Βορρά, ξεχώρισε η επικράτηση του Ολυμπιακού Βόλου κόντρα στην Ολύμπια Λάρισας εκτός έδρας, στο μεγάλο θεσσαλικό ντέρμπι!

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

 

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής (29-30/10):

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 80-45

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 61-58

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ - ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 59-51

ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 57-51

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 38-51

ΡΕΠΟ: ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

 

Τα φύλλα αγώνα:

 

ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 57-51

Διαιτητές: Γρίβα, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 14-16, 30-32, 42-39, 57-51

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης-Παναγιωτόπουλος): Γιγουρτάκη 4, Στεφάτου 10(2), Στεφάνου 12(1), Ευμορφοπούλου 11, Παναγιωτοπούλου, Ρουμπελάκη 7(1), Ζαχαράκη, Ζότοβα 3(1), Λίτσι 10(2), Τσαφαρά.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης-Καραπακλάς): Βράκα, Σαλιάϊ 2, Αθανασίου , Γκριτζά 11, Τσέρου , Κεχαγιά 27(2), Γιαννακοπούλου 4, Χατζηλεοντή, Αλεξανδρίδου 2, Πετράκη 5(1).

 

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ – ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 59-51

Δεκάλεπτα: 13-6, 27-19, 42-30, 59-51

Διαιτητές: Μαρουδιάς-Σωτηρχέλης

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σταθάκη 8(1) Κοκκίνη 3, Μπρούλια, Νεαρχάκου 14(2), Παπαϊωάννου 5, Ιντσαμπούν 9, Χατζηγεωργίου 7, Καρακλή 2, Κοντοδιού 5(1) , Βόπη, Παπακωνσταντίνου 4, Χασαπίδου 1.

ΣΔΥ Τρίπολης (Μπαρουξή, Μπαλής) : Στασινού 1, Ντρέβου 5(1), Μπέκα, Μαρίνου 6 , Αρβανίτη, Καραγιάννη, Μπαρουξή 11, Αλεξοπούλου, Μοσχοπούλου 24(2) , Κοσκινά, Κωτσιοπούλου 1, Τζάνη 3.

 

ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 61-58

Διαιτητές: Αργυρούδης-Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 12-11, 26-25, 43-45, 61-58 '

ΣΠΟΡΤΓΚ (Νανάκος): Χαλικιά 25(1), Εμμανουηλίδου 1, Δανούση 4, Μπρέλλου, Βαφειάδη 12(1), Μουζάκη 4, Ιωαννίδου 9, Δανδουλάκη 6, Σερέπα.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάββουρας):Καραμπάτσου 5(1), Ναβροζίδου 14, Μαρίνη 2, Λουκάτου 10(2), Ντάνου, Χιώτη 4, Φάσουρα, Τσέρου 12(2), Τσουμάνη 10, Στεφανίδου.

 

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΗΛΟΥΠΟΛΗ 80-45

Διαιτητές: Αντωνίου, Γαρίνη

Δεκάλεπτα: 21-14, 34-26, 58-35, 80-45

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος) : Μακρυνίκα 11, Γκάνια 4(1) , Καμμένου 10(3), Κοντογιάννη 8 , Κλείτσα 3(1) , Ψωμά 3, Πολιτοπούλου 19(3) , Τριχά 4, Πετυχάκη 14, Αμίτση 2, Καράμπελα 2, Κούκη

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερουδάκης , Στανέλος): Μπότση 5, Γεωργούση 11(1) , Μηνά , Κολοβού 8, Θεοδώρου 10, Πριόνα 3(1) , Λελεδάκη , Καλοπήτα 1, Λεντζάκη 3, Μπακαλέξη 4, Τζέμη , Παππά.

 

Βαθμολογία

ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 6 174-139

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5 213-143

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 5 208-168

ΣΠΟΡΤΙΓΚ 5 177-170

ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 4 199-151

ΜΕΛΙΣΣΙΑ 4 112-96

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ 4 135-203

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 3 119-108

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3 101-130

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 3 143-196

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3 130-207

*Τα Μελίσσια, η Ελευθερία Μοσχάτου και ο ΓΣ Ηλιούπολης έκαναν το ρεπό τους.

 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 6/11):

ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ –ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΣΠΟΡΤΙΓΚ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ

ΡΕΠΟ: ΆΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

 

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

 

 

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής (30/10):

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 56-38

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ – ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 0-20 (Α.Α.)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 44-40

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 41-77

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 61-35

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 52-64

 

Τα φύλλα αγώνα:

 

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 52-64

Δεκάλεπτα: 12-18, 28-43, 41-50, 52-64

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Γραικός

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι-Αργυρακούλης): Γαλιατσάτου 7, Ντριστέλα 2, Ράπτη, Σουλιώτη 9(1), Κυριτσάκα 4, Σκαρλή 4(1), Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 19, Καλλίδη 7(1).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 5, Σαρακατσάνη, Παγκαλίδου 3(1), Ταντουρόφσκα 16(4), Αγαγιώτη, Ζέρβα 10, Σουλτάνη 21, Νούλα, Δημητριάδου 3, Ζήτη 4, Αγκάνη, Κοτσιάφτη 2.

 

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΕΣ 56-38

Δεκάλεπτα: 17-11, 28-20, 41-27, 56-38 Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 8, Σαμαρά, Αντωνιάδου 2, Πολύχρου 8(2), Μητρακοπούλου, Τσαμπάκου 4, Κωστανάκη 8, Κανέλογλου 4, Τσάνταλη 6, Πετρίδου 14(1), Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 2.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Καριώτη Κ. 1, Αρσένογλου Μ. 2, Σαμολαδά 6, Φούντα 3, Γαϊτάνη Ε. 21(1), Κυριακίδου 2, Αρσένογλου Κ., Παράσχου, Αθανασιάδου 1.

 

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 41-77

Δεκάλεπτα: 12-20, 23-32, 33-61, 41-77

Διαιτητές: Παζόλης-Παπαθωμά

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Ζουγκουρίδου): Πουρσανίδου, Δαβιτίδου , Ζουγκουρίδου 2, Μπουμπουλέντρα, Φλώρου 19, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 2, Λεκάι 2, Μαλεζά, Κωτούλα 16(1), Δημητρίαδου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 13, Ξανθινίδου, Κωτούλα 7, Γιαννούδη 10(1), Τσακίρη 4, Τσαμπούρη 9(3), Μαργαρίτη 6, Κομνηνού 3, Γεροστεργίου 10, Τζιότζιου 4, Λογδανίδου 7, Καρακούλα 4.

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 61-35

Δεκάλεπτα: 20-7, 35-14, 49-30, 61-35

Διαιτητές: Γεωργούλης-Γιοβανίδης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 10, Ιγγλέζου 5(1), Παπαρέντη, Τσίτσου 2, Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 6, Σολωμού 6, Φλώρου 13, Καϊμακτσή 13(1), Γραμματικού.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καρακώστα 5(1), Καραλίδου Σ. 9(1), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου 5(1), Παπαχρυσοβέργη 1, Καραλή 4, Λαζαρίδου 4, Σαρβάνη, Σουλιώτη 2, Μαμαλίγκατζη 3, Καραλίδου Β. 2, Γκιρκίτζα.

 

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 44-40

Δεκάλεπτα: 17-9, 25-15, 36-27, 44-40

Διαιτητές: Θωμόπουλος-Χατζηκώστας

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού, Τζίκου 7, Καζαντζή 2, Αθανασιάδου, Καλομιτσίνη 7, Ψαρρά 5(1), Ταυροπούλου 4, Μούρτου 8, Παπαδάκη 9, Βασλαματζή, Αγαθαγγελίδου, Κουλακιώτη 2.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 23(2), Γιοτίτσα Ε. 2, Μεντεσίδου 7, Ξανθοπούλου 6, Στεργιούλα 2, Σταματέλου, Γιοτίτσα Δ., Κάννη, Μπουκουβάλα.

 

Βαθμολογία

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 6 200-129

ΗΡΑΚΛΗΣ 6 191-125

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 5 157-122

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 5 112-84

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 5 149-135

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 5 160-154

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. 5 139-141

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 4 149-154

ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 4 141-186

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 3 137-167

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 3 124-176

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 2 64-150

*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό

 

Επόμενη αγωνιστική (4η, 6/11):

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ Α

Ε ΠΥΛΑΙΑΣ – ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

 

Πηγή:woamn2woman.gr

1/11/2016 12:41:00 πμ