επικαιροτητα
Γ' Εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 13ης αγωνιστικής και 12ης αγωνιστικής(εξ αναβολής 1ου ομίλου)
Γ' Εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 13ης αγ......
Β' Εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 14ης αγωνιστικής
Β' Εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 14ης αγ......
Α' εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 21ης αγωνιστικής
Α' εθνική:Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 21ης αγ......
Συνάντηση με την Σουηδική ομοσπονδία είχαν οι Νέες Δραπετσώνας
Συνάντηση με την Σουηδική ομοσπονδία είχαν οι Νέες......

Με την διεξαγωγή της 18ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ Γυναικών. Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα παραμένει ο Εύνικος έχοντας φτάσει τους 36 βαθμούς επικρατώντας με δυσκολία της Εστίας Φιλίας. Με νίκες συνέχισαν επίσης Ένωση Γαλατσίου, Κρόνος Γέρακα, ΑΕΚ Περιστερίου, Μελάς και Ωρωπός.

 

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ- ΑΕΣ ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 54-56

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ- ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 70-67

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ- ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ ΘΗΣΕΑΣ 52-49

ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ- ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 61-38

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π- ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 65-36

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ- ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 43-49

 

Τα παιχνίδια:

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 54 ΕΝΩΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 56

Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Μαϊτού

Δεκάλεπτα :20-11, 38-26, 44-42, 54-56

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ : Τζαμαρια 5(1), Παπαδροσου, Καβασιλα, Τσοκανα 2, Σμυρναιου 8, Πολιτοπουλου 12, Τζιοβαρα , Σταυροπουλου 5, Καραμπελα, Μυριουνη 12, Φρερη 8

ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ: Κανιαδακη 14 (4), Δαμουλακη 20(2), Παγωνη 7 (1), Κατσαμπιρη, Ρουσουνελου, Δαμουλακη Α 9 (1), Βλαχου 2, Κατσαμπιρη

 

ΜΕΛΑΣ 61 ΠΕΥΚΗ 38

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 8-8, 23-25, 46-22, 61-38

ΜΕΛΑΣ (Αργυρίου, Γουναρά): Σκεπτάρη 9 (1), Χριστοδούλου 2, Καρανικόλα 9 (3), Μονεμβάσιου, Φραγκούλη 10 (2), Λυκούδη 15, Χριστοφόρου 8, Γιάκαλου 6 (1), Καπένη 2, Κρητικού

ΑΟ Πεύκης ( Θεμελής): Σελούλη Π., Γεωργοπούλου 8, Μίχου 4, Λάζου 3 (1), Ανδριανοπούλου 5 (1), Λουκίδη, Σελούλη Ε. 9, Βελέντζα 7, Παναγιωτοπούλου 2

 

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 52 ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ 49

Διαιτητές: Ιασωνίδης, Παπαχρήστου

Δεκάλεπτα: 16-14, 20-26, 34-39, 52-49

Εύνικος (Μίχα,Γκάτσου): Κελλαρη 2, Σκαμαντζουρα, Παπαδόπουλου 10 (1), Μοίρα 8, Μάρκου 2, Κεμαβορ 7 (1), Μουστάκα 4, Βουκελατου 3, Πετρακη 8 (1), Καρλαυτη 8 (1), Καραβασίλη, Αλεξιου

Εστία (Γανωτη,Αργεντου): Γαλιατσατου 13 (3), Κασιμη 6, Κοντοε, Αθανασίου 5 (1), Κάλλη, Πέτρου 4, Πλιάτσικα, Μεμαιντινι, Σερέτη, Μπαβιολη 6, Ζαχαράκη 15 (1)

 

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 65 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 36

Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Περδετζογλου

Δεκάλεπτα: 20-14, 36-19, 51-29, 65-36

ΑΕΚ Περιστερίου (Κόμης, Λιναρά): Μαλαπάνη 3, Καλαντζή 2, Παπακωνσταντίνου 10 (1), Γαβαλά 5 (1), Νάου, Δραγωνέα 12, Ρουμελιώτη, Τσεα 1, Σκιαδά 9, Κατσιμάρδου 19, Καίσαρη, Τζίβα 4

Άρης Πετρούπολης (Ματζάκος, Γκούρμα): Γκόγκου, Κουτσούκη, Καπελέρη 10, Ευαγγελάτου 13 (3), Κωνσταντινίδου 9, Χριστακοπούλου 3 (1), Μουτεβελη, Ζούμα Μ., Ζούμα Ν., Σισμανίδου 1, Παναγιωτοπούλου

 

ΠΟ ΑΓ.ΘΩΜΑ 43 ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 49

Διαιτητές: Μακρής, Αναγνώστου

Δεκάλεπτα 15-15, 23-28, 31-35, 43-49

Άγιος Θωμάς ( Κοσμίδης, Τσιαντής): Οικονόμου 4, Κρικετου 2, Δαούση 6, Καββαδία 4(1), Κογγινη, Νικολάου 4, Νικολοπούλου, Λιβέρη 9(3), Αστραντίνη 2, Λίγκρη, Τσουμάνη 12,

Γαλάνη Ωρωπός ( Δήμου, Ζαχαρόπουλος ): Βαφειάδη 1, Χαλικοπούλου 15(1), Χαϊνά 11, Αποστολάκη, Γκέκα 13, Αποστολάκη Δ., Τσέρου 4, Ράπτη, Ζωγοπουλου, Χατζή 2, Φεκα 3


ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 70 ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 67

Διαιτητές: Βελέντζας, Δράκος

Δεκάλεπτα: 10-9, 26-22, 44-43, 61-61, 70-67 (παρ.)

Κρόνος Γέρακα (Ζέρβα – Γεωργακόπουλος): Παππά 11, Παπαδόπουλου 8(1), Στεργίου 3, Κασιμάτη, Πέππα, Βαλαντάση 18, Γεροντή, Μελαχροινίδη, Κυριακάκη Β. 11, Γκουτσούλα 3(1), Κοτσιάφτη 16.

ΑΕΝΚ (Κατρά – Τσαλαπατάνη): Πολίτη 13, Καστρινάκη, Μολφέτα 7(1), Τζίμη 8(1), Μουστάκα, Γάλλου 12(4), Πλούμπη 14(2), Ανεζύρη 9, Αχμέτ 2, Γεωργακοπούλου 2, Ζερβουλάκου.

18/2/2019 11:30:00 πμ